CHP’ye ABD tandanslı yeni proje(1)

08 Haziran 2019 Cumartesi

CHP, bu ülkede travmalara sebep olan, geçmişi baskı, zulüm ve karanlık ilişkilerle dolu bir partidir. 

Bu milleti millet yapan değerlerle bir türlü barışamayan CHP, hâlâ geçmişiyle yüzleşme erdemliğini de göstermemiştir.

Bir halk deyimiyle CHP’de “eski tas eski hamam”, diğer bir halk ifadesiyle; her yönden aynı olan bir olguyu belirtmek için kullanılan “ha Hasan kel, ha kel hasan” deyiminin karşılığı olan bir CHP söz konusu.

Yakın tarihe kadar CHP’nin temel ideolojisinin bir ifadesi olan zihniyet buydu.

Ancak şartlar değiştikçe CHP de değişime zorlandı. Bazen iç dinamikler bazen de dış güçlerin baskı ve yönlendirmeleri bu değişime hız ve yön verdi. 

Sonunda bir skandal sex kasetiyle düğmeye basıldı ve değişim resmen başlatılmış oldu. 

Sanki bir karanlık el devreye girdi ve her şey planlandığı şekliyle bir oldubitti ile tamamlanmıştı.

Deniz Baykal, “Bu bir devlet işidir. Türk siyasi hayatını yeniden dizayn etmek isteyen iradenin önünü açmak için CHP Genel Başkanlığından istifa ediyorum”  diyerek CHP’ye kendisi üzerinden müdahale edildiğini belirtmişti. 

Sayın Baykal, ayrıca, istifa metninde kurduğu cümlelerle sürecin arkasındaki gücü ima eden ifadeler kullanmıştı.

…Evet, operasyon tamamlandı ve CHP’nin efsane genel Başkanı o kasetle gitti ve yerine beklemedik bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan koltuğuna getirildi.

CHP camiası olan bitenden habersiz kaldı ve direnme yerine değişime teslim oldu.

Biz bu değişim projesinin milli ve yerli olduğunu sanmıştık.

Ancak, gecen süre içinde bu değişimin çok önceden planlandığını ve dış mihraklı bir operasyon olduğunu, birçok bilgi ve belge ile yazılı gizli raporlardan öğrenmiş olduk. 

ONUR ÖYMEN UYARMIŞTI

Ben herkesin sözüne itibar etmem. 

Her bilgi notunu gerçek kabul ederek birilerini suçlamam, karalamam.

Ancak sözüne güven duyduğum, tespit ve değerlendirmelerine itibar ettiği kişiler var. 

Sayın Onur Öymen, güven duyduğum, görüş ve tespitlerine itibar ettiğim kişilerden biridir.

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Onur Öymen, Baykal’ın kaset komplosuyla devrilmesini ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa getirilmesini “ABD destekli bir operasyon” olarak nitelendiriyor. 

Bu konuda elinde belgeler de bulunduğunu iddia eden Öymen, 2009 yılında kendisine de gelen bir rapordan söz etti.

İlgili raporu hazırlayan Svante E. Cornell tarafından ziyaret edildiğini söyleyen Öymen, Cornell’in Türkiye ile ilgili çalışmalarını anlattığını ve ayrılırken raporu kendisine verdiğini belirtti. Sayın Öymen’e göre, Skilroad Enstitüsü tarafından 2008 yılında hazırlanan raporda, “Baykal istifa ettirilecek, yerine Kılıçdaroğlu gelecek” ifadesi yer alıyordu.

Raporu okuyunca Baykal ve Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söyleyen Öymen, Baykal’ın “hayali bir çalışma” cevabını verdiğini, Kılıçdaroğlu’nun ise raporun önemsemez göründüğünü iddia ediyor.

Geçen zaman Sayın Onur Öymen’i haklı çıkarttı ve o raporda sıralananlar yeri ve zamanı geldiğinde maalesef gerçekleştirildi. Yani Kılıçdaroğlu’nun bir Amerika projesi olduğu gerçeği görüldü.

Sayın Öymen, Almanya Büyükelçisi olduğu dönemlerde bir gazeteci olarak sıkça karşılaştığım ve saygı duyduğum bir kişidir. 

Önemle ifade etmek isterim ki; o sıradan bir kişi değildir,  gerçek bir vatansever olduğuna şahit olanlardanım. 

ABD’nin PKK’yla mücadelede Türkiye’ye yeterince destek vermediği için eleştiren ve ABD karşıtı olarak bilinen diğer vatansever CHP’liler gibi o da CHP’de dışlananlardandır.

DEĞİŞİME EVET AMA…

Türkiye, yakın zaman içinde önemli gelişmelere gebe olduğu artık sır değil.

Başkan Erdoğan’a karşı ‘yeni bir CHP projesi’ yavaş yavaş sahneleniyor. 

ABD tandanslı bu projeyle CHP’ye ‘Erdoğan karşıtı güçler’in desteği sağlanacak. 

Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına getiren o güç, şimdi Kılıçdaroğlu’nu yeni projede aktör olarak kullanıyor. 

Kılıçdaroğlu’nun yerine genel başkanlığa hazırlanan Muharrem İnce’nin önü bir anda kesildi. 

Yeni projede Kılıçdaroğlu’na verilen destekle Muharrem İnce tasfiye edildi.

Kısacası; geçmişindeki yanlışlardan arınarak, ‘güçlü Türkiye’ istemeyen iç ve dış mihraklara karşı yeni bir CHP, bizim de en büyük arzumuzdur.

Ancak endişemiz, Türk milletine yabancı ve dayatmacı zihniyetin katılaşarak devamı yönünde bir değişimin gerçekleşmesidir. 

Şimdi, içinde HDP üzerinden PKK’nın ve FETÖ’nün de olduğu, muhafazakâr sağ siyasilerinden sivrilmişlerin de içinde olacağı, Washington Demokrasiyi Koruma Vakfı’nda hazırlanan yeni bir değişim projesiyle CHP karşı karşıyadır.

Ancak, bu sefer bazı CHP’liler önceki gibi teslim olma niyetinde olmadıkları ve karşı bir cephe hazırlığı içinde olduklarını öğreniyoruz.

Daha ayrıntısına şimdilik gerek yok. 

Sadece şunu söylemekle yetineyim. 

Eğer CHP içindeki değişim, dış mihrakların dayatması ve yönlendirmesi ile gerçekleşecek olursa işte o zaman milli ve yerli direnişiyle kavga başlamış olacak.

Büyük depremin habercisi artçı sarsıntılar çok yakında başlayacak, devamında ise CHP, o büyük depremle bir bölünme sürecine doğru sürüklenecektir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Cihan CihanCihan Cihan1 ay önce
  Ömer Turan‏ @omerturantv72Takip ediliyor @omerturantv72 adlı kişi takip ediliyor Daha fazlaAllah, Muhammed aşkına, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi ekümenik Patrik İstanbul Başpiskoposu Patrik Bartholomeos ifadelerini Ekrem İmamoğlu kullansaydı ne olurdu? AK Parti, Mahalle medyası ve Troller ne derdi?14:00 - 11 Haz 2019
 • Ruşen ErsoyRuşen Ersoy1 ay önce
  Chp nin satılıp tasmalandığı, chp Üst ve orta derceli yönetimine ermeniteröristlerin geçtiği, vatan haini teröritlerin yuvalandığı bir irin olan chp derhal kaptılmalı be hepsi cezalandırılmalıdır.Chp ve fetöcü ip rezaletin zirvesinde, emperyalizmin kucağında avazı çıktığı kadar böğüren bir cüruhtur. En büyük rezalette bu maskeli balıya kanacak kadar şuurunu, ahlakını, ferasetini yitirmiş, Millet olmaktan çıkıp İllet olmuş cahil seçmen sürüleridir.
 • UnkownUnkown1 ay önce
  Aynen ya CHP amerikan projesi değil mi.zaten başbakan olmadan beyaz saraya çağrılan,yahudi örgütünden üstün cesaret madalyası alanda hep buCHP liler yavvv...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Mehmet Bey;CHP olmamış olsaydı,konuşabileceğiniz hiç bir siyasi söyleminiz olmayacaktı.Sizin anlattıklarınızdan onu anlıyorum.Sayın Baykal;Ak Parti'nin iktidara gelmesinin yolunu açtı.Siirt vekilinin vekillikten feragat etmesi de cabası.ABD ile iş kotaranları sadece CHP ile sınırlamanızın doğru olmadığını siz de biliyorsunuz da,işinize öyle geldiği için böyle yazıyorsunuz.Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür borcunuz var.Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasında lokomotif görev üstlendi.Sonrasında kendi vekilleri tutuklandı.Adalet yürüyüşü yapmak zorunda kaldı.CHP olmamış olsaydı,Ak Parti de olmazdı.CHP'ye geçmişiyle neden yüzleşmiyorsun,demeniz kadar komik bir şey olamaz.Hala CHP iktidarı döneminde kalmışsınız.Ak Parti,neden kendi yanlış politikalarıyla yüzleşmiyor,neden oto kontrol sistemini devreye sokmuyor,demeliydiniz.Sanki 17 yıldır CHP iktidar,Ak Parti'nin hatalı politikalarının sonuçlarından CHP'yi suçluyorsunuz.Ak Parti hala yüzde 40'ların üstünde oy alabiliyorsa,bunun sebebi CHP'nin yeterli muhalefet yapamaması ve iktidara alternatif olamamasıdır.CHP o denli kirli ithamlara maruz kaldı ki,Ak Parti'ye oy verenler memnuniyetsizliklerini,en yakın görüşteki Saadete kaydırıyor ya da MHP'den ayrılanların partisine yöneliyorlar.Kimi seçmen sandığa gitmeyerek tepkisini ortaya koyuyor.4 buçuk yıl gibi bir zaman var.İstenmiş olsa,seçmen tabanının beklentilerini Ak Parti gerçekleştirir,sorunları çözer.Ancak İSRAF HARCAMALARI ve ballı kazançlar buna engel.
 • Rıfat OKUYANLARRıfat OKUYANLAR1 ay önce
  Selamünaleyküm. Türkiye ve İslam dünyasında Abd gölgesinde yol alan siyaset adına mühim bir yazı kaleme almışsınız Mehmet Bey. Teşekkür ederiz. Lakin siyasete Abd müdahalesinin Chp ile sınırlı kaldığını düşünmek zor. Özellikle de "eğitimden medyaya giyime dilimize" bütün yaşam alanlarımızın Abd emperyalizmine bir bir ve tamamen teslim edildiği bir dönemde. Selam ve hürmet ile.

Günün Özeti