• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Koçak
Mehmet Koçak
TÜM YAZILARI

Balıkesir’de seçmenin önemli kesimi hizmetlerin devamını istiyor

02 Mart 2024
A


Mehmet Koçak İletişim: [email protected]

 

Balıkesir, ‘Ege’nin petrolü’ olarak nitelendirilen zeytincilik sektöründe en çok yağlık ve sofralık zeytin üreten şehirlerimizden biridir.

Ayrıca, bitkisel üretim, sebze ve meyve üretiminde de Türkiye şehir sıralamasında da önemli bir paya sahiptir.

Bereketli topraklara sahip olan bu ilimizde organik tarımla uğraşan çiftçi sayısı, yıllar itibariyle artış göstermekte olup 23 ayrı ürün organik olarak üretilmektedir. 

Kısacası, zengin tarımsal üretimiyle hem şehrin hem de ülke ekonomisine önemli katkı sağlamanın yanında, kültürel ve tarihi değerlerin dokusuna uygun bir şehir mimarisiyle yenilenmeye devam eden Balıkesir ilimiz, ayrıca geleceklerinden umutlu olan insan oranının her geçen gün artan olan illerimizden de biridir.

Ege’nin en gözde şehirlerinden olan bu ilimizde, tarımsal alandaki yükselişinde elbette çalışkan ve üretken Balıkesirlilerin çok büyük payı olduğu bir gerçektir.

Ancak, üretimi destekleriyle teşvik eden, ‘Akıllı Şehircilik’ projeleriyle şehrin tarihi ruhuna uygun bir mimariyle yenilenmesi, yeşil alanlar, park ve bahçeler, spor ve sosyal tesisler, kültür ve bakımevleri,  yaşlılara, çocuklara, kadın ve gençlere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler ile eğitim kursları, şehrin ve ilçeler ile mahallelere varıncaya kadar tüm yollar ve caddeler ile sağlık merkezleri, kısacası şehre ve şehrin her yaştaki insanlarına hizmeti kendine vazife edinen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Bey’in de emek ve gayretleri ile başarılı çalışmalarının büyük payı olduğu ise diğer bir gerçektir.

*

Yücel Yılmaz Bey’in Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilmesinde hiç şüphesiz Balıkesir’deki örnek belediyecilik başarısının önemli rolü olmuştur.

Kendisine başarılarının sırrını sorduğumda “Şehrimin halkına ve şehrime dolayısıyla ülke ve milletime hizmeti bir şeref kabul ederek ibadet aşkıyla çalışıyorum” şeklinde sorumu cevaplarken, “Ben büyüklerimin duasını alarak işe başladım, hizmetlerimin karşılığı olarak halkımızın dualarıyla devam ediyorum” ifadeleri gerçekten çok önemli ve anlamlıydı.

Birçok ulusal ve uluslararası konferans ve toplantılarda beraber olma ve hasbihal etme fırsatı bulduğum Başkan Yücel Yılmaz Bey’in daveti üzerine Balıkesir’de ayrıca zaman zaman kısa hem tatil hem de orda bulunan dost ve akrabalarımı ziyaretlerimde Marmara adası, Edremit, Burhaniye ve Akçay’da gerçekleştirilen projeler ve altyapı hizmetlerini de yerinde görme fırsatım oldu ve Balıkesirlilerin memnuniyetine de ayrıca şahit oldum.

Burada yeri gelmişken Marmara Adası’na ayrı bir parantez açmak istiyorum. 

Çünkü havaların ısınmaya başladığı ve doğanın yeşerişi bana Marmara Adası’nı hatırlatır. 

Kısa da olsa Marmara adasında tatil yapmak bana ayrı bir huzur veriyor. 

Stratejik konumu sayesinde iki farklı denize kıyısı olan Marmara Bölgesi’nin denize girilecek yerler bakımından zengin olan Marmara Adası’nın başarılı belediye başkanı Süleyman Aksoy’un Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da desteği ile Marmara Adası’nın Saraylar, Asmalı, Avşa başta olmak üzere tüm mahallelerinin alt yapısı ve çevre düzenlemeleri ile park ve plajlarıyla yenilenmiş oldu. 

Sadece Balıkesirliler değil, oralı olmayan ancak, yılın belli zamanlarında bu bölgede tatilini geçiren ve bu güzel hizmetlerden istifade eden yerli turistlerimiz de bölgedeki seçmenden tercihlerini hizmetlerin devamı için yapmalarını istiyor.

Çünkü her iki başkanın yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Başardıklarının yanında devam eden ve gerçekleştirmeyi planladıkları daha çok önemli işler ve projeler vardır... 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çıtır

Balıkesirin üçte biri yabancılara satılmış diyorlar doğrumu?

Balıkesir fazla büyüyor.

Şehirleri büyütüp durmak sorunları büyütmek yeni sorunlara yol açmak değilmidir? Belirli bir nüfustan sonra sanayi yatırımları yasaklansa nasıl olur?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23