Almanya, Türk kökenli ajanlarını devreye soktu

15 Mayıs 2019 Çarşamba

ABD’nin başını çektiği Almanya ve Fransa’nın da içinde aktif yer aldığı Batılı emperyalist güç odakları, içişlerimize müdahale etmeye devam ediyorlar.

Hedef, içinde bölücü ihanetin de yer aldığı, dış destekli ‘Şer İttifakı’nın, tekrarlanacak olan İstanbul İBB seçimlerini kazanmasına destek olmak.

Asıl ve nihai hedef ise ülke genelinde ‘Erdoğan Karşıtı Cephe’yi bir isyana yönlendirmek için harekete geçirmek. 

Bu emellerine ulaşabilmek için istikrarsızlığı tetikleyecek siyasi baskıların yanında ekonomik yaptırımların da devreye sokulması planlanıyor.

ABD’nin Türkiye’yi teslim alma girişimlerini destekleyen ülkelerin başında Almanya gelmektedir.  

Almanya bir yandan Türkiye’nin AB’ye tam üyeliğini engellemeye devam ederken, diğer yandan yeni karşı hamlelerle tehdit etmeye devam ediyor. 

Alman gazetelerinin sütunlarına taşınan yorumlarda yeni hamleler ima ediliyor ve sürdürülmekte olan düşmanca tavır açık ve net bir şekilde orta konmaktadır.

Almanya’nın Frankfurter Rundschau ve Stuttgarter Nachrichten gazetelerinin sütunlarına taşınan yorumlarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmanın yeterli olmayacağı ve ekonomik yaptırım yolunun tercih edilmesi gerektiği vurgulanıyor. 

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Alman derin yapılarının Alman medyasında ve siyasi partilerdeki görevli Türk kökenli ajanlarını aktif bir şekilde kullandığı görülmektedir.

TÜRK ASILLI ALMAN AJANLAR

Türk asıllı olup Alman vatandaşlığına gecen Alman derin yapıları tarafından yetiştirilip görevlendirilen çok sayıda ajan bulunmaktadır. 

Bunların bir kısmı siyaset alanında, kimileri sendikacı ve gazetecilik maskesi altında görev yapmaktadırlar. 

Bu ajanların bir kısmı Almanya’da, diğer bir kısmı ise yetiştirilip Türkiye’de görevlendiriliyor. 

Gazeteci kimliği altındaki ajanların başında Alman Die Welt gazetesiTürkiye muhabiri Deniz Yücel gelmektedir. 

Suçu tespit edildi ve hakkında “terör propagandası ve halkı kin ve düşmanlığa sevk etme” suçlamalarından dava açıldı. 

Bu kişi 14 Şubat 2017’de gözaltına alınmış ve sonrasında tutuklanmıştı.

Deniz Yücel’in tutukluluğu, Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerinde gerilime neden olmuştu.  

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kararla ilgili Deniz Yücel’in serbest bırakılması için süreç içinde devrede oldu. 

Almanya diğer ajanlarını cesaretlendirmek amacıyla sahiplendiği gibi Deniz Yücel’i eşiyle birlikte özel bir uçakla Almanya’ya almıştı. 

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Yücel’in tahliye edilmesini memnuniyetle karşıladığını söyleyerek bir ajanın nasıl sahiplenildiğinin en güzel örneğini göstermişti.

Ancak bu ajan kısa bir dinlenmeden sonra yine görevine devam ederek “hain her zaman ve her yerde görevde olur” sözünün ne derece doğru olduğunu ispatlamış oldu.

Bu ajan şimdi yine devrede. 

Düzenlediği basın toplantısında “Erdoğan’ın kaybetmesi gerekiyor: E. İmamoğlu başarılı olduğu takdirde, Erdoğan’ın itibarını yitirmesi daha da berraklaşacak. İstenilen başarı elde edilebilmesi için Erdoğan’a karşı olan ittifak her yönüyle desteklenmeli” diyerek siyasilere çağrıda bulunmak suretiyle fitne-fesat yaymaya devam ediyor. 

CEM ÖZDEMİR İLKLERİN BAŞI

1994 yılında Alman Parlamentosu’na seçilen ilk Türk kökenli vekil olan Cem Özdemir, Alman devletinin hizmetinde Türkiye karşıtı politikaları yönlendiren Alman siyasetindeki Türk kökenli ajanların başıdır. 

Sözde ‘Ermeni Soykırımı Tasarısı’Alman Parlamentosuna hazırlayıp sunan heyetin başkanıydı. 

Yıllardır PKK – DHKP-C gibi bölücü terör örgütleri ve FETÖ ile yakın ilişkiler içindedir. 

Her fırsatta Türkiye aleyhindeki propagandalara destek vermektedir. 

Cem Özdemir’i Alman derin devleti adına yöneten ve yönlendiren yıllarca birlikte çalıştığı Yeşiller Hareketinin öncülerinden ve halen Federal Meclis Başkanvekili olan Claudia Roth’dur.

Şimdi, Cem Özdemir de Türkiye karşıtlığı eylemlerin yönlendiricisi olmakla kalmayıp gezi olaylarına destek için eylemcilerin arasında yer alan hocası Claudia Roth ile birlikte Başkan Erdoğan düşmanlarının buluştuğu o şer ittifakına destek için siyasi kulislerde aktif faaliyetler içindedir.

Siyasetçi veya gazeteci olarak yetiştirilen Türk asıllı bu ajanlar, farklı partilerde veya farklı gazetelerde olsalar da görevleri aynıdır.

Ayrıca içimizde olup deşifre edilen ajanlar var.  

Bunların başı Can Dündar’dır.

O ve onun gibiler, deşifre olur olmaz Almanya’ya taşındılar.

En üst makamlarca kabul buldular ve en yetkili kişiler tarafından onlara Alman vatandaşlığı takdim edilerek korunmaya alındılar. 

Tasması Alman istihbaratının elinde olan bunlar şimdi oradan Türkiye’ye karşı ağızlarından salyalar akıtarak havlamaya devam ediyorlar. 

Almanya, ekonomik gücünü kullanarak Türkiye’yi hedef alması yeni değildir. Tarihin derinliklerinden gelen bir emperyalist bakış acısıdır.

Beslediği Türk asıllı ajanlarını devreye sokmak suretiyle Başkan Erdoğan’a karşı oluşan karşı cepheye verilen desteğin asıl sebebi işte budur. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Kemal Kemal 5 gün önce
  Ne yazik ki yeni nesil kendini alman sannetiyor sadece almayada dogdum diye.. Türkler iyice yerlesti ev sahipleri ve isadamlari baya cok.... Ama birseyi unutuyorlar hepsi pis türk.. Almamlarin gözü önünde.. Nefret etiyorlar.. Aci ama almanyanin ekonomisi kötü ye gitsin.. Bakin neler olacak... Simdiden hayel yapiyorlar firinlar hazir diye.. Eeee birde bir alman bir türk e ya sen hic Türke benzemiyorsun Allah nasil mutlu oluyor kansiz serefsiz....
 • İbrahim alkılıç İbrahim alkılıç 6 gün önce
  Alman hainliğine iki net örnek:1- Birinci Dünya Savaşı'nda Almanya ile ortak ve müttefikiz. Osmanlı ordusu İngilizlere yenildi ve Kudüs İngiliz'in eline geçti.Almanlar caddelerde, kiliselerde toplanıp bayram yaptılar,sevinip göbek attılar. 2- Mondros mütarekesi günlerindeTürkiye Bakü ve Azerbaycan'ı işgal eden Ermenistan'danAzerileri kurtarmak için bir ordu gönderdi.Almanlar bize engel olmak istediler.Bırak dediler gitme Azerbaycan'a.Gidersen eğer bizide kendine ortak yap.Tabi o zamanki hükümet bunu reddetti.Netice:Alman hiçbir zaman türkün dostu olmamıştır.
 • REİS REİS 6 gün önce
  Sevgili hocam : Almanya devleti adı Türk kendi ermeni kırması ataist hemde SAFTÜRK İKİZ kardeşi " KIZILBAŞ " ile Türk işçilerin gelmesiyle tanıştı şimdi EN başta "TANRI"kulu " ve BİNLER"cesi türkiyede SAHADA çalışma RAPOR"ları tutuyorlar. KÜRT ve TÜRK müslümanları onların TOPU"nu ve İBNE TANRI"larını cehenneme gönderecektir RAB'bimizin izniyle bekleyelim görelim.
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı6 gün önce
  Batı alemi kendi hainlerini temizlerken,başta Türkiye olmak üzere islam coğrafyasının hainlerini bulup tepe tepe kullanırlar,örnek Can DÜNDAR mesela,Alman saraylarında Türkiye'ye havlayan Alman kurdu oldu.
 • Meral çiftçiMeral çiftçi6 gün önce
  Yillar önce okumuştum almanyada çalisan turk alm bankalarindan pralarini bir gunde cekseler almanlar nallari diker diye.tabii danişikli dövüş varsa devam
 • Necmi GürkafkasNecmi Gürkafkas6 gün önce
  Cem Özdemir'in adı Türk kendisi değil. Cem bir alman aparatı.
 • ferhatferhat6 gün önce
  Yavuz Sultan Selim Han tebdil kıyafet gezerken çarşıda satılan kuşlar görür.Tanesi cüzi bir fiyata satılmaktadır. Bir başka kuş ise diğerlerinin 100 misline satılmaktadır. Merak eder, sorar sebebini. Pahalı satılanın tuzak için kullanıldığını diğer kuşları tuzağa çekmye yaradığını öğrenir. Parasını verir alır. Alıncada boynunu koparır. Etrafındakiler itiraz ederler. Çok değerliydi, yazık oldu falan bir şeyler derler. Sultanın "kendi cinsine ,hanet edenin cezaı ölümdür" der. Kıssadan hisse bu türk, kürt, her ne ise bizden görünüp de gavurlara çalışanların bu vatana ihanet edenlerin sonunun böyle olması gerekmez mi? Asimetrik harp böyle yapılmaz mı. Kim vurduya gidecek bunlar, üstelik de benim vatandaşıma ne yaptın diye bu gavurlara hesap sorulacak.
 • Bir YolcuBir Yolcu6 gün önce
  Allah korusun... Sisi gibi bir hain çıkar ve Türkiye'nin başına geçerse, onu da kırmızı halı sererek karşılarlar...
 • HalukHaluk6 gün önce
  Mehmet bey soylediklerinizin dogru olduguna inaniyorum ama sormadanda edemedim mahkemsi devam ederken DENIZ YUCEL niye serbest birakildi serbest birakildi ise niye yurt disina cikis izni verildi
 • mutmainemutmaine6 gün önce
  Milletin hiç bir şey gördüğü yok, eski Türkiye'yi unuttu, şükretmesini de bilmiyor, Sahip olduklarının kıymetinide.. RTE olmasaydı ülkenin hali ne olurdu , herkes farkında ama bir türlü hazmedemiyorlar...Ülke 2002 'den bugüne sürekli ivmeli olarak gelişiyor, at gözlüğü takanlar ve görmek istemeyenler zaten göremez.. MEMNUNİYETSİZ BİRİLERİ VAR SÜREKLİ OLUR OLMAZ ELEŞTİRİYOR; MEMNUN OLDUĞU BİR KONU GÖREMEZSİN ...TAMAMEN ÇİRKEFLİK
 • Mehmet Mehmet 6 gün önce
  Bırakın dış güçleri kardeşim.Millet Her şeyi görüyor.Alternatif parti kurulmalı yoksa chp kaçınılmaz.Batiyoruz ama koltukta ısrar ediyoruz
 • GerçekGerçek6 gün önce
  Gidelim dovelim itneleri.

Günün Özeti