• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hasan Aksay
Hasan Aksay
TÜM YAZILARI

Papa ve AP’yi, yalan, fitne ve yanlışa iten ne?

20 Nisan 2015
A


Hasan Aksay İletişim: ,

Papa, her yönüyle yanlış yerde, yanlış konuştu, dini fitneye alet etti. AP, senelerdir açık olan arşivlerimizin açılmasını talep edecek kadar ezber konuştu. Hemen yanındaki İngiliz arşivlerine baksalar, soykırım olmadığını görürlerdi.

Birleşerek, Osmanlı’yı parçalayıp, Türkiye’yi işgal ettikleri 1. Dünya savaşında, vatandaşımız Ermenileri, işgal kuvveti gibi kullandılar. Osmanlı, masum Ermenileri korumak için, tehcire mecbur oldu. Mesela, Kütahyalı  Ermeniler,düşmanlığa ve katliama kalkışmadı bir tanesi dahi tehcir edilmedi. Ermenileri, kendi devletine, Müslümana karşı savaşa sokan Batı, yüz sene sonra ne istiyor? 

Koloni, postkoloni, darbelerle, sömürü iklimini sürdürmek isteyen Batı, kalkınan Yeni Türkiye’yi,çıkarına engel görüyor. Rusya, İran’la, Suriye’yi ateşe sürdü. Rusya, bu cesaretle, Kırım’ı işgal edip, Ukrayna’ya göz dikti! Nereye kadar? Saldırgan da, bir fatura öder. Bu fatura hepsinden de ağır olabilir. Bu, evdeki hesabın çarşıya uymadığını gösterir. Papa ve AP’nin, Türkiye’ye karşı fitne için zamanları yok. Papaz ahlaksızlığına davalar, kilise sattırıyor. Yunanistan borcu, AP’yi tehdit ediyor.

İnsan, fıtratının yüceliğinden, İslam’dan, hayattan da üstün değerlerden habersiz kalan insan, ölümlü dünya hayatının çıkarlarına tutsak düşüyor. Yalan, yanlış fitne, ucuz ve kolay yol zannediliyor. Yanlıştır. Dünya cehenneme dönüyor.

Allah’ın, imanı, ahlakı, insani yüce değerleri yaşayıp, yaşatması için yarattığı insanın, ölümsüz değerlerden uzaklaşıp, ufkunu ölüm karanlığında, yoklukta bitirmesi bahtsızlıktır. İnsan fıtratı, bu zillete razı olmaz. Geçici dünya nimetleri, tuzlu deniz suyuna benzetilir. İçtikçe susatır. 

Şaşkınlığın Batı’sı, Doğu’su; kapitalisti, komünisti; Amerikalısı, Rus’u, yoktur. Hakkı unutup, çıkarına göre hesap yapan herkes, ateisti, Papa’sı, Ezher Şeyhi, Hakk’tan uzaklatıkça artan bir karanlığa, şaşkınlığa girmektedir. Dindarlık, bilgi, amel ve daha ilerisidir. Bu kitaplık hakikat, Maun Suresinde mealen: “1-Dini yalanlayanı gördün mü? 2-İşte o, yetimi itip kakar; 3-Yoksul doyurmayı teşvik etmez; 4,5-Yazıklar olsun, o namaz kılanlara ki, onlar namazlarından gafildirler. 6,7-Onlar gösteriş yapanlardır; hayra da mani olurlar.”

Çıkarcının kapitalistliği de, sosyalistliği de, ruhsuz bir görüntüdür. Fransa’nın zengini, vergisi ağırlaşınca Rusya’ya kaçtı. Putin, anında vatandaş yaptı. Fransız mı, Putin mi sistemi değişen? İslam ve iman yoksa, insan, göründüğü gibi olmayabilir.

Esat, Rusya ve İran’a dayalı rezil bir çıkar uğruna, halkını kırıyor. Mursi’nin Bakanı Sisi, Batı’ya dayanıp, Mursi ve halkına düşman oldu. Bizde, eş başkanlardan biri, Doğu’da başka, Batı’da başka, Avrupa’da başka renkte rol oynuyor! 

 Oysa, bin yıl yaşasın için yapılan tunç heykeller, sahibi yaşarken yıkılıp çöplüğe atılıyor. Sahip çıkan yok. Fakat, Hz. Ömer’lerden Fatih’lere; Bilali Habeşiler’den Yunus’lara; şehitlerden gazilere kadar, isimli, isimsiz nice insan yaşıyor gönüllerde. Bir anekdot: Milli Nizam Partisi (MNP) kurucularından Prof. Dr. Saffet Solak, “İlk tayinim, Konya’nın bir kasabası sağlık ocağı idi. Soğuk karanlık bir gece trenden indim. Kimse yok sokaklarda. Nihayet bir ışık. Kapıyı çaldım. Yaşlı bir kadın, “Buyur evladım. Ben de seni bekliyordum” dedi. Yatak serdi, oturdu. Gözlerim kapanıyor. O kalkmıyor ki yatayım. “Nene sen yatmayacak mısın” dedim. “Yatacağım evladım da, köyde garibin kalacağı yer yok. Hava soğuk. Trenden bir kişi daha inmiş, başka sokaklarda dolaşıyor olabilir. Bekleyelim, başka gelen olmadığını anlayalım, yatalım” dedi.

Anadolu insanının ocağında yanan bu ışık, İslam’ın, ahlakın, hayattan üstün değerlere sahip insanlığın ışığıdır. Kıyamete kadar yanacak, insanlığın, İslam’ın, imanın, ahlakın ne olduğunu, hayat olup anlatacaktır. Gözü olan görecek, kulağı olan duyacak, kalbi olan anlayıp, bilecektir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23