• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hasan Aksay
Hasan Aksay
TÜM YAZILARI

8-Enfal 23. Kesin niyet ve kararlılık önemli bir imkandır

21 Eylül 2020
A


Hasan Aksay İletişim: ,

İman ahlak, iyilik doğruluk, edep haya, insanı yücelten vasıflarıdır. İnsani hayat, bu ölümsüz değerlerle başlar. İnsan, kendine özel ahlaki değerleri sahiplenemezse, çıkar bataklığına düşer. İyilik diye de kötülük yapar. Örnek çoktur. Tarih boyunca zenginlikler ülkesi olan Suriye halkı, darbeci oğlu Esat’la, yılardır, “Var veya yok olma” kavgasında. Ülkesi ve milletini katillik ve sürgünle, perişan etmektedir. Düşman kuklası yönetimler böyledir.

Gerçek devlet adamları, vatan millet sevgisiyle başlar siyasete ve öyle bitirirler. Siyaset, uzun ve çetin yoldur. Sarp yokuşlar sevgisiz aşılmaz. Liderler milletini, insanlığı; millet de liderini sever. Tarih yazan devlet adamından Hz. Ömer’ler, Alpaslan’lar; Osman Gazi’ler, Babür Şah’lar böyledir. Maceracı, çıkarcılar, göreve geldiler ama ne insanı, insanlığı anladılar. Özellikle düşman kuklası darbeciler, milletlerine ve insanlığa pahalıya mal oldular. Geriye, acı, gözyaşı ve heykelleri kaldı. Onları da zamanla millet yıktı. Yakın tarihte, irilerden birkaçı: Hitler, Stalin ve Mussolini. Hiçbir darbeci, devlet adamı olamadı. Sadece, bilerek-bilmeyerek milletin ölümsüz değerlerini yıkarak düşmana hizmet ettiler. Değişmez değeri olmayan insanın. Değişmez çıkarı dışında kararlı bir yeri yoktur. Çıkarıyla düşmanı dost edinir. Ruhu, vatanında yalnızlaşır. Kendi gurbette gariptir. Çıkarıyla yalnızlaşan, yalnız kalanlar, nasıl oyuncaklar edinirse edinsin, bu yalnızlık bitmez. Kendini düşünüp başkalarına bakınca, “Bu da yalnız kendi çıkarıyla” diyecek ve yalnızlığı artacaktır. 

Bu konuda düşmanın, kuklasına dostluğu, yalnız tepedeki kukla başınadır. O da son derece sınırlıdır. İki örnekle somutlaştıralım. Terörist başı APO için statüyü değiştirmek gerektiği anlaşılıyor. Yeni artlarda, APO, “Ecevit’e teslim edildi. Bunu Türkiye besleyecek” denildi. FETÖ’ye gelince, Zaten Amerika’nın, muayyen bir miktardan fazla yurtdışından dolar getiren herkese kapıları açıktır. Elbette kendi kuklası için başka kolaylıklar da yapacaktır. Şimdi yavaş, yavaş Türkiye’nin artan baskı gücüne göre yeniliklerin de fırsat bilineceği zamanlar gelecektir. Benin kanaatim, orada satın aldıkları her şeyin ana parası Asya ve Afrika’nın fakir halkından kazanıp, “Yetimlere sadaka” diye topladığı paralardır. Görünen o ki, yalan ve hile, dünyanın en profesyonel ustaları tarafından da hazırlansa, yıllarca düşünülmesi, hayal edilmesi imkansız bir başarıyla dünyanın birçok ülkesinde sahnelense, gerçek bir başarı destanına benzese de Allah’ın adaleti, imtihanı, rahmetiyle; aziz milletimizin ve Başkan Erdoğan liyakat ve başarısıyla bir anda, “Buzdağının sıcak denizlerde kaybolması gibi” kayboldu. Allah’a Hamd, bu yolda nasibi olan herkese teşekkürler.

“Kolaylık, zorluktan sonradır” Yani, niyet hayır, netice hayırdır. Niyet bozuk, işin sonu kötüdür. Çünkü niyet, kararla varlık kazana başlangıcın adıdır.

BÜTÜN KÖTÜLÜKLERE BİR FİSKE:

Dünya silah gücü kesimindeki, Hak ve İslam düşmanlığı bir süreden beri hedef merkezini Türkiye’ye ve Başkan Erdoğan’a çevirdi. Bu durum, içte-dışta birey bazında tepki çekerken, içte-dışta bir kısım çevrelerin ibret sahnesinden küçük bir kesit: Dünya Sağlık Örgütü, (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Türkiye’de verilen sağlık hizmetleri ve salgınla mücadele çalışmalarının, “Böylesini daha önce hiçbir yerde görmedim. İnanılmaz etkileyici” diye övdü. Türkiye, dünyaya, bilen ve vicdanı olanlara bu gerçeği yaşatıyor. TTB, Taksim olaylarından da garip gerekçeyle doktorları, hastanede eyleme çağırdı! Bu, gerçeklerle, devletle, personelle savaş çıkaracak bir fitnedir. Acele niye? İçte ve dıştaki bütün fitne ve kötülüklerin topuna FİSKE!

KUR’AN-I KERİM’DEN: (8-Enfal-23)

“Allah onlarda bir hayır görseydi, elbette onlara işittirirdi. Fakat işittirseydi bile, yine onlar yüz çevirerek dönerlerdi.”(8-Enfal-23)

BU İKLİMDEN BİR BEŞLİK:

Her yalanı söylemesi kolaydı; Hastalık o, zarar verir herkese, 

Yalan fitne doğurgandır çoğalır; şeytan seni dost edersin kendine.

Sahtekarlık tüm yalandır bil onu; aldanırsın yaklaştırma semtine. 

İman ahlak, iyiliktir yolumuz. Bu imanla diriliriz biz yine!

Hamd Allah’a!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23