• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Fenerbahçe’de seviye yerlerde!..

28 Haziran 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Fenerbahçe’de önceki gün seçim yapıldı ve Ali Koç tek aday olarak girdiği seçimle üç yıl daha başkanlığı yürütmeye hak kazandı. Artık bu yapılan kongreye seçimli olağan kongre mi yoksa gövde gösterisi mi desek ben tam işin içinden çıkamadım doğrusu...

Her ne hikmetse Ali Koç’un karşısına çıkan Eyüp Yeşilyurt seçimin son gecesi imza toplayamadığı için çekildi... Aynı Yeşilyurt çekildiği günün sabahı FB TV’de Ali Koç’la ortak yayına çıkmıştı!.. Ve yine konuşulan Engin Verel ismi de olmayınca, Ali Koç güle oynaya bir seçime girdi ve görevine devam etti..

Elbette seçimin önüne geçen çok ciddi bir gelişme yaşandı.. Fenerbahçe’nin efsane başkanı Aziz Yıldırım, hafta içinde Çırağan Sarayı’nda basın açıklaması yaptı.. Herkes Yıldırım’ın aday olacağını beklerken, Yıldırım kesinlikle aday olmayacağım diyerek Ali Koç yönetimini yaylım ateşine tuttu!.. Öncelikle Sayın Yıldırım neler dedi şöyle bir hatırlatalım: “Beyaz atlı prens küme düşürüyordu. Ben bu 3 senede çok büyük sıkıntılar çektim diyor. Hapis mi yattın?, 2 yılda bu kulübe 500 milyon dolar girdi. Bu para ne oldu?, Seni affetmem, bunu bil. Seni bu seyirciyle göndereceğim, 52 tane topçuyu nasıl aldın? Darmstadt’tan Serdar’ı alacaksan bırak başkanlığı da kim istiyorsa yapsın ya. Para yok diyorsan bırak kardeşim. Parası olan gelir”... ve daha niceleri.

Aziz Yıldırım’ın, Ali Koç’a yaptığı belaltı hakaretleri herhalde savunacak değilim burada.. Ama bu olayın başsorumlusu Ali Koç’un ise cumartesi günü kongrede Aziz Yıldırım’ın açıklamalarına daha da beter bir açıklamayla cevap vermesini görünce işte burada durun dedim!

Burada kaybeden ne Sayın Koç, ne de Sayın Yıldırım’dır.. Buranın tek kaybedeni Fenerbahçe Spor Kulübüdür!.. Böylesi bir üslubun kimseye faydası olmayacaktır!.. Sayın Koç’un cevaplarına da başlıklar halinde bakalım: “Beni mahkemeye vermezsen, adam değilsin, Aziz Yıldırım gibi dostunuz varsa, düşmana ihtiyacınız yoktur. O sözleri ettin ve bunun da hesabını vereceksin, Cılız olan sesiniz hepten kesilecek” ve daha da neler neler...

Koç döneminde futbol, basketbol ve diğer branşlarda yerlerde gezinirken, bu üç yılda 1 milyar 841 milyon borcu olan ve son beş yıldır batık bir Futbol A.Ş varken bu tartışmaların uzatılması hakikaten enteresan!. Geçtiğimiz seçimden 10.000 oy daha eksik alarak yeni dönemini sürdürecek olan Sayın Koç’un listesinde 10 kişinin de değiştiğini görüyoruz.. Ve bence en önemlisi ise, Ali Koç’la yola çıkan başkan yardımcıları Semih Özsoy ve Burhan Karaçam isimlerinin listeden tamamen silinmesi.. Sayın Koç artık bu üç yılda yepyeni bir ekiple yola çıkacak!.. Tabii ki Fenerbahçe’nin geleceği ne olacak onu hep birlikte göreceğiz.. Yazımızı Sayın Vefa Küçük’ün sözleriyle bitirelim: “Eski ve yeni başkanların heybelerindeki taşları dökerek bir barış, bir birleşim yaparak birleşik Fenerbahçe şeklinde hareket etmemiz lazım. İki başkanın heybelerindeki taş bomba haline gelecek. Herhangi başkan bu bombayı camiaya atarsa bomba tesiri oluşturacak.” 

Doğru söze ne hacet!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ıska da pıska tırıska be abicim

benim hiç umrumda olsaydı beaari, kurbağalı dereye kadar yolları var..

FB li

işte senin gibi fener düşmanı icinbulunmaz bi nimet..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23