Şişli seçim hakiminin 100 gram badem şekeri!

05 Haziran 2019 Çarşamba

Türkiye, YSK’nın ilçe seçim kurulu başkan ve üyeleri ile, seçim kurulu müdürlerinin görevlerine devam edip etmeyecekleri konusundaki kararını tartışıyor..

Hemen kanaatimi söyleyeyim..

YSK, “Ben suç duyurusunu yaptım, sonucu getirmek savcıların ve HSK’nın işi. Soruşturmayı ben değil, HSK ve savcılar yapacak” diyor..

Ne “hile olmadığı”nı itiraf etmiş durumda..

Ne de, seçimin iptalinden geri dönmüş durumda..

Ama, CHP bu..

Hemen çarpıtmalara başlıyor..

CHP, kendine pay çıkaran açıklamayı yapıyor: “Bakın, YSK, seçimde hile olduğu kararından vazgeçti!”

Hani, nerde vazgeçti?

Öyle bir karar verildi mi, verildi ise nerde?

Olsun..

Maksat, kafa karıştırmak..

Yalanı atsınlar, binlerce kişi de, “Aaa, seçim iptali, iptal olmuş” desin..

Kendi attıkları yalana, kendileri inanıp, birkaç gün sonra, Binali Yıldırım’a sorsunlar: “Seçim iptalini, YSK geri aldı. 23 Haziran’da ne seçimi yapıyoruz?”

Bekleyin, göreceksiniz, aynen böyle soracaklar..

Oysa, seçim iptal oldu..

Bu kararın geri alındığı falan da yok.

Kim diyorsa, işkembeden sallıyor demektir..

Bu; işin bir yönü..

Bir de, bu tartışmaya zemin hazırlayan, yola itina ile döşenen taşlar var..

O taşların içinde birincisi, Şişli İlçe Seçim Kurulu Müdiresi Hatice Çetin’in, laubali, buyurgan, haddini aşan dilekçesi..

İkincisi de..

Hatice Çetin’in o dilekçesini ilişik alıp, YSK’ya bir yazı ile yollayan, Şişli 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Vedat Güneş’in ifadeleri..

Ne diyor kıdemli hakimimiz?

Ne diyor, İlçe Seçim Kurulu Başkanı olan Ahmet Vedat Bey?

“Aynı seçimde 4 seçim türünde oy kullanılmış, yine kurulun yaptığı 3 seçim türünde hiçbir suistimalden bahsedilmediği halde, sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi türünden suistimal yapıldığını iddia etmek, en azından bilgi noksanlığından veya kötü niyetten kaynaklandığı açıktır.”

Öyle mi?

Öyle..

Mantık bu mu?

Bu..

Ahmet Vedat Bey’in hukuk anlayışı bu mu?

Bu..

O zaman buyrun arşiv çalışmasına..

Arşive girer girmez, kabak gibi çıktı..

Ahmet Vedat Bey’imiz, 1998’de Bursa’da hakim imiş..

Bursa adliyesi taşınır iken, cezaevinde kalan mahkumlardan yararlanılmış..

O yararlanmanın, gönüllülük esasına dayalı olduğunu varsayıp, “zorla çalıştırma” statüsünde olmadığını varsayalım..

Taşıma sırasında, Ahmet Vedat Bey’in odasındaki eşyaları taşıyan mahkumlar, bir suçlamaya muhatap olmuşlar..

Bazı haberlerde 50 gram fındık, bazı haberlerde ise 100 gram badem şekerininin yok olduğu, bunun da sorumlusunun taşıma işini yapan mahkumlar olduğu hakim Ahmet Vedat Bey tarafından dilekçe ile şikayet edilmesi üzerine..

Hırsızlıktan ceza davası açılmış..

Tevafuk mu dersiniz.. Tesadüf mü dersiniz..

Ne dersiniz bilemem..

Ama, 21 sene sonra, Ahmet Vedat Bey’in YSK’ya yazdığı dilekçe ile..

21 sene önce Bursa Savcılığı’na yazdığı şikayet dilekçesi, taban tabana zıt..

Nasıl mı?

Anlatayım.,.

21 yıl önce, Ahmet Vedat Bey..

“Benim çekmecemde 100 gram badem şekeri ve yanı sıra, şu şu şu eşyalar da vardı.. 100 gram badem şekerim kayıp. Çekmecedeki ve hatta odamdaki diğer değerli eşyaların hiçbirisi kaybolmayıp, sadece badem şekerinin kaybolduğunu iddia etmenin, en azından bilgi noksanlığından veya kötü niyetten kaynaklandığı açıktır.”

Bunu dememiş, sadece ve sadece, 100 gram badem şekerinin çalındığını, diğer eşyalarının hepsinin yeni adliyede odasına, tastamam taşındığını belirtmiş..

Aynı Hakim Bey..

21 yıl sonra..

YSK’ya yazdığı dilekçede, tam tersi bir mantık yürütüyor:

“Aynı seçimde 4 seçim türünde oy kullanılmış, yine kurulun yaptığı 3 seçim türünde hiçbir suistimalden bahsedilmediği halde, sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi türünden suistimal yapıldığını iddia etmek, en azından bilgi noksanlığından veya kötü niyetten kaynaklandığı açıktır.”

Buyrun, burdan yakın..

Buyrun söyleyin, Ahmet Vedat Bey, 21 yıl önce bilgisizlikten mi şikayetçi olmuş. Yoksa kötü niyetli miymiş?

Öyle ya..

Hırsızın (ben olaya aslında hırsızlık gözü ile bakmıyorum. Çünkü suçlanan dört kişi savunmasında, “Taşıma sırasında çekmece düştü, ordaki adli görevliler, dağılan 100 gram badem şekerini orda bulunanlara dağıttılar. Biz de yedik. Hırsızlık yapmadık” demişler.. 100 gram badem şekerinden, 4 kişiye 6 ay hapis cezası verdirilmek istenmesinin mantığını, hakkaniyetini, vicdanını takdirlerinize sunuyorum) illa her şeyi çalması gerekmez. Yükte hafif, pahada ağır ne varsa onu çalar. Veya, yakalanması en zor olanı çalar. 21 yıl önceki olayda da farkedilmez düşüncesiyle badem şekerleri götürülmüş olabilir!

Aynı hakim hakkında.. Bir ayrıntı daha vereyim.

Sözcü’nün, Cumhuriyet’in yapacağı haberi, ben yazayım!

Eğer bu hakimin YSK’ya posta koyan o dilekçesi yerine, siyasi iktidara benzer söylem içinde olduğu bir dilekçesi olsa idi..

Sözcü ve Cumhuriyet’in manşetinde okuyacağınız haberi aktarayım..

“O hakim, kadın cinayetine tahrik indirimi istedi!”

Başlık bire bir bu olacaktı..

Olay ne?

Bir kadın, erkek kardeşi tarafından öldürülüyor. “Namus cinayeti” deniyor. “Dini nikah var, resmi nikah yok” deniliyor. Bir başka iddiada da “Tecavüz var” deniliyor.

Tümünü bir kenara bırakın.. 

Bir kadın..  Kardeşi tarafından öldürülüyor... Erkek kardeş cinayetten mahkum oluyor. Şişli İlçe Seçim Kurulu Hakimi’miz Vedat Bey, karara muhalif kalıyor.

Niye? 

“Haksız tahrik indirimi uygulanmalı” diyor. 

“Sanıkların toplum içinde kaldıkları ağır baskı ve kendilerinde uyanan ıstırap altında bu suçu işledikleri” diyor.

Buyursun CHP’liler bu hakimi göklere çıkarmaya devam etsinler. 

Geçmişteki tüm söylemlerini inkar ederek bunu yapabiliyorlarsa, biz de kendilerini tebrik edelim..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GerçekGerçek11 gün önce
  Oyumuz sayın Binali Yıldırım'a Allah doğruyu sever.
 • Doğan MiraçDoğan Miraç11 gün önce
  Bu yazıyı okuyupta ne alaka diyenler ve okuduğunu anlamamakta ısrar edenler varsa, onların düşüncesi Ak Parti'nin davası ile uyuşmaz zaten...Ali Bey durmak yok yazmaya devam.....
 • Lebib Korkma! Bu şeytan işidir Lebib Korkma! Bu şeytan işidir 11 gün önce
  Bu belli ki FETÖ işidir. Nerde Şeytanı bir fitne var fail bellidir. Bunlar insi şeytanın ta kendisidir. Şurayı okurmusunuz:“Üç haslet vardır. Kimde bu üç haslet bulunursa o oruç da tutsa, namaz da kılsa ve ben müslümanım da dese yine münafıktır: 1.Konuştuğu zaman yalan söylerse, 2.Söz verdiği zaman sözünü yerine getirmezse, 3.Emin sayıldığı zaman hainlik yaparsa! (Müslim, Buhari)
 • LEBİBLEBİB11 gün önce
  Ali bey her nasılsa Partili olmuş bir salak (AK Parti medya sorumludu hem de) Trabzon’da İmamoğlu’nu karşılayan kalabalık için “Pontus Rumları İmamoğlunu karşıladı” diye yazmış sosyal medyasında. Böylelerini partiden temizlemeden seçim kazanmak falan hayal olacak.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN11 gün önce
  İŞTE BÖYLE ..ONLARA UYMAYAN HER KARAR,HER EYLEM VE İŞLEM DOĞRU DEĞİLDİR.DOĞRULARIN HEPSİ ONLARDAN YANA OLMALIDIR.ONLAR BİR BAŞKA..BİZ ONLARI BU GÜNE KADAR ANLAYAMADIK,ONLAR DA BİZİ HİÇ ANLAMADI VE ANLAYAMAYACAKLAR. TAA Kİ MAHŞERE KADAR..ELLERİNİZE SAĞLIK.YAZDIKLARINIZ ANLAYANLARA YETİYOR.YAZMAYA DEVAM.
 • Murat küçükMurat küçük11 gün önce
  Dört dörtlük örnek.. Bir oda eşyayı taşıyan adamlar, bir badem şekerini yer mi hiç? dört pusuladan birisi niye çalınsın diyenler, bu mantıkta. Ama kendi badem şekerleri çalınınca, "nerde benim şekerim" diye yerin altını üstüne getiriyorlar. Tebrikler sayın yazar
 • Korkmayın dostlar hukuk çalışıyor Korkmayın dostlar hukuk çalışıyor 11 gün önce
  Hukuk çalışıyor. YSK kararı herkesi bağlar. İşini iyi yapmayandan da ergeç hesap sorulur.Şimdi görev başındakiler biliyorlar ki hukuk yanlışın hesabını sorar. CHP ye gelince önce geçerli olması gerektiği halde geçersiz sayılmış oyların niye Binali Yıldırım’a ait olduğunu açıklasın. Ama açıklamaz başka konuyu konuşur.
 • mahirmahir11 gün önce
  ? ... ne alaka
 • AbiAbi11 gün önce
  Abi Madem öyle sandık kurulu başkanları suçlu ise 587 sandık başkanı ve üyelerine hapse atın gebersinler içeride Çürüsün ler
 • ahmetahmet11 gün önce
  Ali bey badem şekeri örneğinin birebir eslesebilmesi için şöyle gelişmesi gerekiyordu:badem şekeri lokum çikolata ve şeker kayıp olmalıydı.Ama sadece badem seferinden dava acilmaliydi. yandan seçim kurulu da badem şekeri kayıp demiyorher dört kutunun paketlenmesinde sorun var diyor. badem şekeri kayıp olsaydı kimse itiraz etmezdi. Ama kurul badem şekeri çalındı diyor. selamlar
 • isa keskinisa keskin12 gün önce
  Ali Bey, Bayramınız mübarek olsun. Haklısınız her konuda. Şu seçimi sabote eden hırsızlar süratle yargı önüne çıkarılmalıydı. Adamlar altına imza atarak göstere göstere organize olmuş ve döküm cetvelindeki oyu kendi partilerine yazmışlar. Cesarete bak. Yav şu işi yanlışlıkla birimiz yapsaydı halimiz nic' olurdu. Savcılarımızı harekete geçirmek için başka ne delil gerek. Adamlar hiç bir şey olmamış, sütten çıkmış ak kaşıklar gibi nasılda dalgalarını geçiyorlar. Vallaha, böyle giderse kazanacaklar da. Sanki basiretimizi bağlamışlar.
 • SabriSabri12 gün önce
  Bilal denen yorumcuya..seçimin yenilenmesi işine gelmedi başladın yok vergilerden yok seçim tekrarından bi daha bi daha..neden chp nin ititrazlar sonucu yenilenen seçimlerini acaba chp kendi cebinden mi yapıyor..sen insanları saf salak yerine koyup demagoji yapcan ara ara da giydirecen he..terbiyesizlik etme bizim de canımız burnumuzda ağır konuşuruz altından kalkamazsın..bütün gayretiniz İstanbul da ekremos imamopulos u kazandırmaksa havayı alırsın..terörden gelen desteği seve seve kabullenen bir adama verecek oyumuz da yok teslim edecek istanbulumuz da yok..
 • CanCan12 gün önce
  Simdi ayni sikayet edilen secim kurullar ile secime girecekmiyiz onu söyleyin?reis bile bu kadar olamaz dedi. Bu YSK neyapmaya calisiyor? Nasil güvenebiliriz nasil itimat edecegiz? Bunu bir yazin da asil önemli sorulara cevap arayin sn yazar.
 • Mustafa HicazMustafa Hicaz12 gün önce
  Allah aşkına, ilçe seçim kurulları usulsüzlük yapmıştır deyip seçimi iptal etmek, sonrasında da 23 Haziranda görev yapmalarında şu an için sakınca yoktur demek ne demektir ya? Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz? Şimdi bu seçimi akp yine kaybederse seçim kurullarını gösterip yine tekrar mı edeceğiz? Veya chp kaybetti diyelim, seçim kurulları şaibelidir diye itiraz etse ne olacak?
 • dededede12 gün önce
  Pes dogrusu!Ar damari catlamis bir zat - > Mizrak cuvala sigmiyor, Karahasanoğlu beyefendi.Bu mu gazetecilik? Yazik, ne haldesiniz? Tiksinti saciyorsunuz sadece etrafa!
 • xx12 gün önce
  x
 • Bir odanın taşınmasının İBBB seçimiyle ne ilgisi olabilir? Bir odanın taşınmasının İBBB seçimiyle ne ilgisi olabilir? 12 gün önce
  Sn Karahasanoğlu basit ve yalın bir anlatımla İstanbul seçimlerine ışık tutuyor. Hakim hakkında yazmak her babayiğidin harcı değil. Karahasanoğlu’nu ziyadesiyle tebrik etmek lazım. Yazının özeti: Bir hakimin odasınıtaşıyan mahkumlar, tüm eşyaları eksiksiz taşımışlar fakat bir kutu fındık ve şeker kayıp. Olay davalık oluyor (Davayı açan hakim 31 Mart İBBB seçimlerinde vazifelidir). Bu örneği İBBB seçimine uyarlayalım: 31 Mart seçiminde seçim sandığında 4 tür zarfdan bir türünde sakatlık var diğer zarflarda yok. CHP, böyle saçmalık olmaz seçim geçerli diyor. El cevap: Yukarıdaki bahsedilen odanın taşınması sırasında gerçekleşen durum. Dikkat robotlar bu yazıya yorum yazmasın. Çünkü bu yazı ehl-i hakikate hitabeder.
 • İSMETİSMET12 gün önce
  Konuyu anlamamışsınız ben anlatayım.Hakimler soruyor eğer suçlu olduğunu düşünüyorsanız bu müdürlerle çalışmamız doğru mu diye. YSK da cevap vermiş çalışabilirler diye. Hani bu müdürler hata yapmıştı bilerek? Sorulan soru bu niye suç işleyen hakimler tekrar görevlendiriliyor? Anladınız mı?
 • DAVUDDAVUD12 gün önce
  Ali bey başvuru yanlış mı? Hakimler soruyor eğer suçlu olduğunu düşünüyorsanız bu müdürlerle çalışmamız doğru mu diye. YSK da cevap vermiş çalışabilirler diye. Hani bu müdürler hata yapmıştı bilerek? Sorulan soru bu niye suç işleyen hakimler tekrar görevlendiriliyor?
 • GorkemGorkem12 gün önce
  Iptal gerekcesi ilce secim kurullari yolsuzluklari.. sorumlular gorevliler.. 23 hazirana yine bu gorevlilerle devam deniliyor.. Bu ne iş ne itis ben birşey anlamadim..
 • GorkemGorkem12 gün önce
  Iptal gerekcesi ilce secim kurullari yolsuzluklari.. sorumlular gorevliler.. 23 hazirana yine bu gorevlilerle devam deniliyor.. Bu ne iş ne itis ben birşey anlamadim..
 • Abdilkadir ErmezAbdilkadir Ermez12 gün önce
  ALLAH yardımcınız olsun İnşaallah.Böyle kendini bilmez hakimlerden kurtarır rabbim.Bu zihniyeti 100 sene
 • KadirKadir12 gün önce
  Sen kime diyorsun bunlar duymazlar duyarlar tinlamazlar . İyiki varsınyazıyorsun biz saf insanlarız unuturuz bilmezssek savunamayiz hakkperestlik adı altında karşı tarafı doğru olarak görürüz bunlar şeytanların talebeleri şeytanın göster dediğini gösterirler .hani yazar vardı şeytanın gör dediği diye aslında şeytanın göster dediği olmaliydi
 • KocasolakKocasolak12 gün önce
  Dürüst medyamız hep bir ağızdan manşet atmalıydı, ysk, töre cinayeti sanığına indirim isteyen hakimin kuyruğuna takıldı, diye.Ak partiyi destekler görünen ESKİ KAŞAR medyamız, sadece çıkarının, yayınını yapıyor. Yeni akit dışında hükümeti ve şimdilerde azınlığa düşen, MİLLİ kafa, siyasetini destekleyen medya kalmadı. Hükümet içinde ZIMNİ bir batı'l kafalılar birliği, yerli ve milli kafaya baskı yapıyor. Reis bunların gücünü ŞİMDİLİK dengeliyor ancaak, böyle YIPRATMALAR, reisin karizmasını ve YÜZÜNÜ ESKİTMELER devam ederse......Onlar kazanacak. Hergün konuşan, her gün dinlenebilir mi? Milleti öğrenci yerine koyup, HER GÜN ders vermeye kalkmaktır bu. Kim size hergün iftarlarda çık konuş diyorsa, senin yüzünü ESKİTEN o dur. Reisim o yanındaki F altun gibileri UZAK tut, adam kamaraya girmek için BOYNUNU KOPARACAK. Adeta YAPIŞIK ikiziniz oldu.Reisim, Allah seni hainlerden, hilekârlardan, şeytanlardan korusun, doğru yoldan ayırmasın.
 • BilalBilal12 gün önce
  Allah'a savaş ilan eden laik seçimlere oy vermiyorum fakat sizi de okuyorum işte durumlara kayitsiz kalamiyorum sonuçta Turkiyede yasiyorum. Şimdi bu seçim leri iptal ettiniz bir daha bir daha yapiyorsunuz da bunu bari halkin vergilerini dibine kadar kullanmadan yapin. Secim manyagi olmuş Turkiye de zirt pirt iki de bir yapun tamam birsey dedigim yok FAKAT her secim oncesi hazineden partilere trilyon paralar yollaniyor zehir zikkim olsun. Haram olsun. Yetimin oksuzun vergileri sacma sapan islere harcaniyor.
 • DermanDerman12 gün önce
  Adalet timsali ,hakimler filimlere konu olan bodrum,hakimi olarak anilir.kimi kimi badem sekeri . hakim hakli belki hangi dava.icin verildi.onu yemek kismet olmamis,sa onu biz temin edek,hemde halkali seker, hasiretlik ceker soylermisin .bu secime binbir hile tuzak ,insanlikdan uzak gun gecmiyorki kotu niyetli insanlar sayesinde soyle ne yazak birde hakim buna nasil kizak kanunlari en iyi bilen onlar ,hep iyi insanlar olacak deyil ya .kotu dusunceli insanlarda var.biri suc isler biri kurtarir bunu da insanlik sanir.sanma bu secim ortada kalir.

Günün Özeti