• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Zora düşen Rusya Türkiye'yi seçti! Tam yüzde 200 kar ile satıyorlar

Ukrayna savaşı sonrası Batılı ülkelerin yaptırımlarına maruz kalan Rusya, bavul ticaretinde yeniden Türkiye'nin yolunu tuttu.

Yeniakit Publisher
2022-08-03 10:31:00 -
Zora düşen Rusya Türkiye'yi seçti! Tam yüzde 200 kar ile satıyorlar

Rusya’da yaptırımlar sonrası birçok ithal ürünün ülkeye girişinin yasaklanması yeniden bavul ticaretini yıllar sonra popüler hale getirdi.

Ren.tv’nin haberine göre, birçok Batılı markanın Rusya pazarını terk etmesinin ardından Rusya vatandaşları bavul ticareti için özelikle Türkiye’nin yolunu tutmaya başladı.

Türkiye’de Laleli’de alınan ürünlerin Rusya’da toptan yüzde 30, perakende olarak ise yüzde 200 karla satılabildiğine dikkat çekilen haberde, Zara, Bershka, Uniqlo, Dior, Gucci gibi Rusya’dan çıkan markaların bavul ticareti yoluyla ülkeye getirildiği aktarıldı.

Haberde, Rusya’daki tüketicilerin ülkede bulamadıkları marka ürünleri satın almak için, bavul ticaretiyle getirilen mallara uzun süre daha rağbet gösterecekleri tahmininde bulunuldu.

Bu arada K. Pravda, özellikle Rusya-Finlandiya hattında "sipariş üzerine çalışan" bavulcuları ya da "kurye"leri gündeme taşıdı. Buna göre ataba lastiğinden ilaca kadar pek çok ürünü Rusya'ya siparişle getirenler yeni bir gelir kapısı oluşturdu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hüseyin Koçak

Ne kadar kar ile satıldığını iyice belirtin ki adamlar iyi pazarlık yapsın. Gazetelerin görevi esnafın muhasebesini tutmakmı,beyannamelerini de verin tam olsun. Ne saçma bir haber yapmışsınız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23