• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanlar "Türkler gelmiyor" diye isyan etti

Yunan işletmeciler, koronavirüs salgınını nedeniyle Türk turistlerin gelmemesinden yakındı. Türk müşterilerinin iyi para bıraktığını belirten Yunan işletmeciler "Çok nazik ve iyi harcıyorlar" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-08-12 22:16:00 -
Yunanlar "Türkler gelmiyor" diye isyan etti

Atina ve Dedeağaç'taki Yunan işletmeciler, koronavirüs salgınının etkisini şiddetli hissettiklerini vurgulayarak Türk turistlerin gelmemesinden yakındı.

Yunan turizm sektörüne darbe vuran koronavirüs salgın sürecinde, Yunan işletmeciler meteliğe kurşun attı.

DHA'ya konuşan Yunan esnafı, Yunan hükümetinin aldığın kararlar nedeniyle müşterilerin azaldığını belirtti ve pek çok restoranın iflasın eşiğinde olduğunu söyledi.

"Türkler hem iyi harcıyor hem de bonkörler"

Türk turistlerin bölgenin en önemli gelir kaynakları olduğunu vurgulayan Dedeağaç'taki Yunan esnafı, pandemide kapalı oldukları süre dışında ciroda geçen yıla oranla yüzde 50'lik düşüş yaşandıklarını belirtti. Ayrıca Yunan esnafı, durumun hiç iç açıcı olmadığını belirtti.

"Türkler hem iyi harcıyor hem de bonkörler. Ancak maalesef pandemi yüzünden ve tabii ki şu an sınırlar kapalı olduğundan dolayı Türk turist göremedik." ifadesini kullanan bir Yunan işletmeci, "Türk müşterilerim gerçekten çok nazik ve iyi insanlar. Umarım bu pandemi süreci atlatılır, sınırlar açılır ve onları tekrar görebiliriz" dedi.

"Türklerin gelmemesi şehir ekonomisini ciddi oranda etkiledi"

Türklerin çok önemli bir gelir kaynağı olduğunu belirten bir diğer Yunan işletmeci ise, Türk turistlerin gelmemesinden yakınarak "Türk turistlerin gelmemesi şehir ekonomisini ciddi oranda etkilenmiş durumda" dedi ve "Umarım en kısa zamanda Türk müşterilerimizi tekrar aramızda görebiliriz. Yoksa işimiz zor" diye konuştu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

atakan699

yunan veren gezici zihniyet, güzelim türkiye varken ne isim var yunanadalarinda, gidenlerin akli yok , sonra para yok ekonomi kötü diye dert yanan hain kesim
 • Yanıtla

.....

Bence artık yunanistana tatile gitmek yasaklansın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı