• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunan paniği! 'Haçlı seferi' çıkışında bulundular... O iddia: Türkiye dörtnala ilerliyor ! Yunanlılar da endişeli

Yeniakit Publisher
2024-06-23 12:39:00 - 2024-06-23 20:16:24
 Yunan paniği! 'Haçlı seferi' çıkışında bulundular... O iddia: Türkiye dörtnala ilerliyor ! Yunanlılar da endişeli

Türkiye'nin imzaladığı yeni savunma anlaşmalarıyla dörtnala ilerlediğini yazan Yunan basını, yeni bir 'haçlı seferi'ni işaret ederek dikkat çeken çarpıcı bir iddiada bulundu: Avrupa Komisyonu'nun Türkiye'nin Avrupa silah sistemleri satın almasına ilişkin maddelerle sınırlamalar ve koşullar talep etmesi gerektiğini ileri sürdü.

Türkiye'nin askeri envanterini geliştirmesi ve Türk savunma sanayisinin önlenemez yükselişi Yunanistan tarafından endişeyle takip ediliyor.

"TÜRKİYE DÖRTNALA İLERLİYOR"

Türkiye ile ABD arasında imzalanan F-16 sözleşmesine atıfta bulunan Yunan basını, Türkiye'nin "dörtnala" ilerlemeye kararlı göründüğünü dile getirdi.

Haberde Türkiye'den Orta Doğu'da, Akdeniz'de ve ayrıca Ege'de dikkate alınması gereken bir askeri güç olarak bahsedildi.

Türkiye'nin askeri savunmasını çeşitlendirmesinin Yunanistan çıkarları için tehlike taşıdığı belirtildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İspanya ziyaretini etkileyici olarak nitelendiren Yunan basını, "Türkiye ve İspanya TCG Anadolu'dan sonra ikinci bir uçak gemisinin ortak inşasının yanı sıra insansız denizaltıların inşası ve büyük İHA'ların üretimi konusunda resmi olarak taahhütte bulundular" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin AB üyesi ülkelerle ikili savunma ilişkilerini sistemli bir şekilde geliştirdiği kaydedilirken Ankara'nın Avrupa'da daha fazla kişisel dost ve müttefik kazandığı belirtildi.

YUNAN BASININDAN "HAÇLI SEFERİ" ÇIKIŞI

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i Türkiye'nin askeri yükselişini izlemekle yetindiği suçlamasında bulunan Yunan basını, yeni bir "haçlı seferi"ni işaret ederek Avrupa Komisyonu'nun bu yeni döneminde, Türkiye'nin Avrupa silah sistemleri satın almasına ilişkin maddelerle sınırlamalar ve koşullar talep etmesi gerektiğini ileri sürdü.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gercek Adalet isterük

TÜVTÜRK’teki haksız kazanç Meclis gündeminde. .... Adana Milletvekili B. Bulut, "10 dakikalık araç muayenesine fahiş fiyatlar alan TÜVTÜRK ‘ün geçtiğimiz yıllarda 767 milyon lira vergi borcunun silinme gerekçesi nedir?" diye sordu.

Gültekin

YUNANLILAR HİÇ PANİK YAPMASIN, YUNANLILARI TÜRK TOPRAKLARINDA GÖZÜ OLDUĞUNU BİLDİĞİ HALDE, TÜRK DEVLETİNİN ONLARIN TOPRAKLARINDA ASLA GÖZÜ YOKTUR, SAVUNMA SANAYİNDEKİ GELİŞMELERİMİZ BAŞKA DEVLETLERİN TOPRAKLARINI İ,ŞGAL ETMEK İÇİN DEĞİL, AMACIMIZ HEM BÖLGESELER HUZURU, HEM DE DÜNYA BARIŞINA KATKI YAPMAK İÇİN OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYA DUYSUN, HİÇ KİMSE AZIP DA KUDURMASIN, DÜNYAMIZI YAŞANMAZ HALE SOKMASINLAR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23