• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunan Bakan ABD'de gaza geldi! 'Savaşa hazırız'

ABD'de bir takım ziyaretle gerçekleştiren Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin egemenliklerinin tehlike altında olduğunu savunarak savaşa hazır olduklarını belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-10-14 17:42:00 -
Yunan Bakan ABD'de gaza geldi! 'Savaşa hazırız'

Geçtiğimiz günlerde Fransa ile protokol imzalayan Yunanistan, bu sefer de ABD ile masaya oturdu.

Yakın zamanda ABD ile yapılan tatbikatlarla birlikte belirli noktalara üs kurulmasına sıcak bakan Yunanistan, iki ülke arasındaki anlaşmaları masaya yatırdı.

Protokol imzalanması sırasında Yunanistan'ın uluslararası hukuka riayet ettiği açıklamalarını yapan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD- Yunanistan iş birliğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

"Durum her an savaşa gidebilir"

Aylardır süren görüşmeler sonucunda Washington ile Atina arasında derinleşen askeri iş birliğine değinen Dendias, "Egemenliğimiz tehdit altında. Durum her an savaşa gidebilir." dedi.

"Yunanistan, bir savaş sebebiyle karşı karşıya"

Yunanistan'ın bölgedeki rolünün oldukça önemli olduğunu dile getiren Dendias, "Göç krizinden ve Doğu Akdeniz'deki gerilimden sonra geçen sene bunun önemi, daha da arttı. Altını çizdiniz. ABD ve Yunanistan kararlı dediniz. Burada tüm ülkelerin egemenliğini korumak için barışa yönelik tehlikeli eylemler de dahil. Doğu Akdeniz'de Yunanistan, bir savaş sebebiyle karşı karşıya. Bir savaş tehdidi söz konusu. Burada egemen haklarını kullanmasıyla durum savaşa gidebilir. Her gün de provokasyona maruz kaldığımızı belirtmeliyim. Yunanistan, diplomasi yoluyla sorunları çözmede kararlı. Uluslararası hukuka riayet etmede de kararlı." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

şuayıp

El atına binen çabuk iner abd ortaklarını hep perişen etti
 • Yanıtla

KEMALİST

şimdi tepesine binsek... araya ABD ,AVRUPAYI sokacak KORKUDAN, çıkacak savaşta o bembeyaz Yunan kentleri yok olur Türkiye'ye katılır .RUSYA VE ÇİN ORADA ABD İÇİN duruyor akıllı ola DENDİAS
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23