YPG’liler rejim çığlıkları atmaya başladı

Terör örgütü PKK/YPG, TSK'nın birçok mevzi ve noktaları imha etmesi üzerine soluğu rejim ile masaya oturmakta buldu.

26 Mayıs 2019 Pazar 14:02
YPG’liler rejim çığlıkları atmaya başladı

Mayıs ayı başından bu yana terör örgütü PKK/YPG’nin TSK’nın güvenliği sağladığı bölgelere saldırılarını artırmasının üzerine, TSK uzun namlulu obüs ve top atışları ile YPG’nin birçok mevzisini imha etti. Mehmetçik, terör örgütünün sadece saldırı ve sızma girişiminde bulunduğu mevzileri değil, istihbarat ve yerel kaynakların tespit ettiği noktaları da imha etti. Ağır darbe alan terör örgütü PKK/YPG soluğu rejim ile masaya oturmakta buldu. Rejim güçlerine katılmayı kabul ettiklerini ancak silahlı mücadelelerine devam edeceklerini belirten terör örgütü YPG’ye, rejimin olumlu veya olumsuz bir cevap vermediği öğrenildi.

Esed’den destek istedi

Sözde Afrinli kanaat önderlerinden Mihemed İbrahim, “Türk devletinin bölgede yaptığı ihlallere karşı Suriye rejimi ile uluslararası güçlerin sessizliği bölgede tepkiye yol açıyor” sözleri ile Esed güçlerinden destek istemeye başladılar. Bir diğer sözde kanaat önderi Reşid Sileman da örülen duvarlardan rahatsızlığını anlatarak, Esed’in müdahale etmesini istedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 14:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    27 Haziran 2019