• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni nesil kız çocuklarının sorunları

Çağımız kızlarının sorunlarına değinen Sema Maraşlı, her yerde pozitif ayrımcılığın mevcut olduğunu belirtip, "Çağımızın kızları fazla özgürlüğün getirdiği problemlerle boğuşuyorlar." diye belirtiyor.

Yeniakit Publisher
2019-10-20 12:07:00 -
Yeni nesil kız çocuklarının sorunları

Bugün “Dünya Kız Çocukları Günü” sebebi ile klişe sloganlar havada uçuyor. “Kız çocuklarımız okumalı, özgür olmalı, hayallerini gerçekleştirmeli…" Yirmi yıl önceki sloganlar… İstisnaları saymazsak kızlar artık okuyor, gayet özgürler ve hayallerini gerçekleştirmeleri içini kapılar açık. Her yerde onlara pozitif denilen bir ayrımcılık mevcut. Genel olarak baktığımızda kızların artık problemleri bunlar değil. Çağımızın kızları fazla özgürlüğün getirdiği problemlerle boğuşuyorlar.

Küçük yaşlarda beden ve estetik takıntısı, uyuşturucu ve alkol batağındaki ünlüleri model alıp onlar gibi olmaya çalışmaları, sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, beden teşhirciliği, sosyal ağ bağımlılığı, kürtaj, babasız doğan çocuklarKariyer, yalnızlık, evlenememek, anne olamamak Mutlu olamamak ve depresyon

Kız çocuklarını düşündüğünü iddia edenler! Artık bu ezberlerinizden kurtulun da bunlara bakın. Kızlar ve kadınlarla ilgili bireysel olayları cımbızlayıp mağdur edebiyatı yapmaktan vazgeçin.

Gözlerinizi açın ve kız çocukları için gerçekten bir şey yapmak istiyorsanız öncelikle annelerinin hırsları yüzünden sürekli internete fotoğrafı ve videosu paylaşılan mahremiyetine saygı duyulmayan küçük kız çocukları için bir şeyler yapın. Kadın hakları ismi altında kız çocuklarını ve kadınları erkeklerden nefret ettirmeye çalışanlara engel olun. Kızları yaratılış özelliklerine sahip çıkmaları için yönlendirin. Kızları; argo, küfür, kavga gibi ruhunu incitecek davranışlar yerine Allah’ın kadına yüklediği incelikler; letafet ve nezaket ile kültürlü zarif bir hanımefendi olmaları için yönlendirin. Küçücük yaşlarda kadın olmaya heveslenen ve yaşının üstünde giyinen, süslenen ve öyle yaşamaya çalışan kızlara yaşlarına göre yaşamaları için yol gösterin.

Başarı, okul, diploma, kariyer, para diye beyni yıkanan çocukların; ahlak, erdem ve maneviyat olmadan mutlu olamadıkları açıkça görülüyor. O halde yapılması gereken onlara biraz daha dünya hırsı yüklemek değil, onları mutlu edecek değerler yüklemek olmalı.

(Pedagog Sema Maraşlı cocukaile.net)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

burak

harika yüreğine sağlık senin gibi düşünen kadınlar kız kardeşler eşler kızlar anneler çoğalır inşallah kalemine sağlık ellerinden öpüyorummmmmmm iyiki varsın sema maraşlı
 • Yanıtla

meleknur

ÇOK GÜZEL İNŞALLAH GÜÇLÜ KİŞİLİKLİ İMANLI AHLAKLI SAYGILI HÜRMETLİ KIZLARIMIZ VE ERKEKLERİMİZİN BEREKETLENMESİNE ÇOK GAYRET EDELİM ÖNCE EVLERİMİZDE HAYATA GEÇİRELİM ŞAHLANAN GÜÇLENEN YÜKSELEN TÜRKİYE YE!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23