Yeni Asya'nın 'Haçlı güzellemesine' Sofuoğlu'ndan ayar!

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in izinden giden Yeni Asya gazetesi skandal bir haberle eli ‘kanlı hristiyan haçlı medeniyetine’ övgüler dizdi. İnsanlığa huzur, barış, güven, adalet getiren Türk-İslam medeniyetine kör kalan gazete eziklik psikoloji ile yüce dinimiz İslam’ı da bu kara propagandasına alet etme küstahlığında bulundu.

11 Haziran 2019 Salı 11:19
Yeni Asya'nın 'Haçlı güzellemesine' Sofuoğlu'ndan ayar!

 yeniakit.com.tr 

17/25 Aralık yargı darbesinde FETÖ'cülere örtülü destek veren Yeni Asya Grubu, Bediüzaman Said-i Nursi hazretlerinin çizmiş olduğu rotadan oldukça uzak bir yayın politikası ile tepki çekmeye devam ediyor.

15 Temmuz ihanetinden sadece 1 hafta önce FETÖ’nün TSK içindeki elemanlarına övgüler dizen Kazım Güleçyüz’ün Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Yeni Asya gazetesi, ‘pes’ dedirten bir habere daha imza attı.

Barbar haçlıları kutsadı!

Gittikleri her yere kan, gözyaşı, vahşet, terör, savaş, tecavüz, gasp götüren hristiyan haçlı zihniyetinin kirli yüzünü görmeyen gazetenin 9 Haziran’daki baskısında yer alan "AB’nin değerleri dinimizde de var” başlıklı haberle haçlılara övgüler dizilirken rezil propagandaya İslam da alet edildi.

Prof. Dr. İlyas Doğan’ın sözlerine yer verilen röportajda köhnemiş Avrupa’nın değelerinin yüce dinimiz İslam’da da olduğu propagandası yapıldı. Doğan "AB değerlerinin neredeyse tümü bizim dinimizde de bulunan ortak insani değerler" diyerek haçlı zihniyetinin karanlık yüzünü görmezden geldi. Doğan, bilimsellikten uzak açıklamalarında “Bu sebeple AB süreci önemli ve değerli. Ama insan haklarını ve adaleti ‘el desin” diye değil, hakikaten gerektiği için tatbik etmeliyiz. Biz AB kapılarına güç gösterisi için gidersek Avrupa bize  bütün kapılarını kapatır. Ama ortak olmaya, medeniyetin güzelliklerini birlikte paylaşmaya gidersek kapısını da, aklını ve kalbini de açabilir” dedi.

Sofuoğlu: Sen hangi dindensin?

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Yeni Asya’nın bu skandalına sosyal medya hesabından "Sen hangi dindensin?" diyerek sert tepki gösterdi.

Sofuoğlu şunları yazdı;

"İşte kimler bize hangi felaketleri yumuşatıyor buradan görün. Domuz eti, alkol, eşcinsel sapıklık, faiz vs bizim Dinimizde var öyle mi? İslam’da bunların bir teki bile yok. Sen hangi dindensin? Bizi, iliklerimize kadar korkup kaçacağımız bu sapık Batıya hep bu tipler yanaştırdı."

FETO: Haçlılar tehlikeli değil

Bediüzaman’ın yolunda olduğunu iddia eden Yeni Asya’nın domuz eti, alkol, eşcinsel sapıklık, faiz gibi İslam’ın tamamen karşı olduğu değerlere sahip olan Avrupa’ya olan bu aşkı tepki çekerken akıllara FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in sözlerini getirdi.

Teröristbaşı Fetullah Gülen, 20 Ağustos'ta yayınlanan bir sohbetinde "Haçlının ülkenizi işgal etmesi, çok tehlikeli değildir; çünkü sizin ve onların arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar, sizin kadınlarınıza kızlarınıza ilişmezler, mâbedinize ilişmezler; ilişmemiş Haçlılar." diyerek arkasındaki gücü açıkça ilan etmişti.

Avrupa demek savaş, kan, vahşet, gözyaşı, sömürge demek

Avrupa medeniyeti Ortaçağ karanlığında yüzyıllar boyunca kendi arasında çatışmış, mezhep savaşları adı altında akılalmaz katliamlara imza atmış ve kadınlara ‘cadı’ diyerek canlı canlı yakmış korkunç bir zihniyet temeline sahip. Sömürgeci İngiltere ve Fransa başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesi işgal ettikleri ülkeleri yağmalayıp yer altı kaynaklarını sömürürken halklarında dinlerine ve ırzlarına tecavüz etmekten geri durmadı. Ancak Osmanlı’nın ve diğer İslam uygarlıklarının tarihe, bilime, sanata, teknolojiye, insani değerlere yapmış olduğu katkıya hiç değinmeyen Prof. Doğan, böylesine korkunç bir karanlık geçmişe sahip Avrupa’yı temize çıkararak eziklik psikolojisi ile İslam’ı da işin içine katma küstahlığında bulundu.

Yüzyıllar boyunca haçlı seferleri ile milyonlarca masum Müslümanı katletmiş, ırzlarına tecavüz etmiş olan hristiyan haçlılar günümüzde de halen Irak ve Suriye başta olmak üzere terörü destekleyip kargaşa ve kaos çıkartarak Müslümanların kanına girmeye, topraklarını işgal etmeye, camilerde katliam yapmaya devam ediyor.

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 11:19

YORUM YAZ

 • DERİNDERİN12 gün önce
  EN BAŞTA SOFESTAİ PROF. ‘A ve TÜM YORUMCULARA (ÖZELİKLE KENDİNİ DİNDAR, NURCU, MUKADDESATÇI, MİLLİYETÇİ, VATANSEVER OLARAK LANSE EDENLERE) HİTABEN:BU ÜLKEDE DOMUZ ETİ, ALKOL, EŞCİNSEL SAPIKLIK, FAİZ VS. YOK MU? O ZAMAN NEYE KONUŞUYORSUNUZ?
 • GAZİGAZİ13 gün önce
  Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU ve AVANELERİNE: Önce isminden sonra da titrinden utanmalısın bence. Gerçek bir Prof. İsen sorularıma cevap veren bir tweet at da avenelerinde yayınlasın.Domuz eti, alkol, eşcinsel sapıklık, faiz vs bizim Dinimizde var öyle mi? İslam’da bunların bir teki bile yok. Sen hangi dindensin? Derken:1-Türkiye’de bu saydıklarının hangisi yok?2-İslam’da bunların bir teki bile yoksa bu memleket ve bu memleketi yönetenler ve yaşayanlar hangi dinden? Siz hangi dindensiniz?3-Siz bu memlekette yaşadığınıza göre ve İslam olduğunuza göre bu güne kadar domuz eti, alkol, eşcinsel sapıklık, faiz vs için ne gibi bir tepki gösterdiniz?4-Domuz eti, alkol, eşcinsel sapıklık, faiz vs. olduğu bir ülkede yaşıyorsanız ve İslam ve Müslümansanız ve Müslümanca yaşadığınızı iddia ediyorsanız bunların olduğu Avrupa’da Müslümanlar olamaz mı ya da Müslümanca yaşayamazlar mı? 5-Ağababalarınız ve onların çocukları Avrupa ve Amerika okullarında yetişmedi mi?6-Avrupa’da saydıklarından başka bir şey yoksa niye her konuda İslam olduklarını iddia eden ülkelerden daha ileri seviyedeler?7-Türkiye dâhil tüm Ortadoğu Müslüman ülkelerinden neden hep Avrupa’ya kaçıyorlar ya da iltica ediyorlar ya da orada yaşamak için çabalıyorlar.8-Siz unvanınızı alırken gittiniz mi gittiyseniz neden?9-Avrupa’nın bütün başkentlerinde cami olmasını nasıl izah edersiniz? 10-Peygamber Efendimiz (asm) buyurmuştur ki: “Çin’de de olsa ilmi arayınız. Çünkü ilim öğrenmek her Müslüman’a farzdır. Melekler, yaptıkları işten hoşlandıkları ilim talebeleri için kanatlarını yere sererler.” 1 hadisini nereye koyacaksınız.UTANIN! O haberin içeriğinde ne yazdığını siz de çok iyi biliyorsunuz.
 • lütfi kulaççılütfi kulaççı13 gün önce
  Şunu söyleyim başta MünafıklıkFİtne-Fesat-Şantaj ve Montaj hususunda yeni asyacılar fetöcülerin hocası olur.
 • Mustafa MahoMustafa Maho13 gün önce
  Bu gazeteyi ve yurt adını verdikleri fitne evlerini hep masonlar desteklemişlerdir..Çünkü bunları taaa temelinden masonlar kurmuştur...
 • Haydar agaHaydar aga13 gün önce
  Allah sizi ve yandaşlarınızı kahretsin. Şerefsiz müslüman görünen lakin pek müslüman olmayan köpekler.
 • Hazin bir öykü:En şedit F.G.karşıtlığından en şedit F.G destekçiliğineHazin bir öykü:En şedit F.G.karşıtlığından en şedit F.G destekçiliğine13 gün önce
  Emekli bir vaiz olan Fethullah Gülen’in bugünkü konumuna nasıl geldiği merak ediliyor. Bir ceketten başka dikili ağacı olmadığı söylenen Fethullah Gülen’in bir cemaat imparatorluğunu nasıl hükmettiği aslında muamma değil. 1970’lere kadar dini akım olarak nurcular, nurcuların içinde de Süleyman Demirel’in AP (Adalet Partisi)’ni gözü kapalı destekleyen Yeni Asya’cılar en büyük dini gruptu. Nurcuların içindeyse en küçük olanı o dönemler için Fethullah Gülen’in oluşturmakta olduğu cemaatti. (Yeni Asya cemaati şu an en küçük nurcu gurup ve hala AP’nin devamı diye DP’yi destekliyorlar.) Ancak Erbakan’ın kurduğu MNP (Milli Nizam Partisi), o kapatılınca yerine kurulan MSP (Milli Selamet Partisi) Anadolu’dan ve pek çok dini gruptan büyük ilgi görünce, siyasi parti MSP bir anda en büyük dini grup haline gelivermişti. MSP’den sonra Yeni Asya cemaati hala en büyük dini gruptu. Fethullah Gülen ise kendine has yeni bir oluşumun adeta bir uçbeyi gibiydi. Nurculuğun içinde görülen ve bilinen Gülen, bağımsızlığını ilan etmek için uygun zaman kollayan karizmatik bir isimdi. Yeni Asya cemaatinin yıprandığını, MSP’nin ise gün geçtikçe güçlendiğini ve siyasi yönden de etkin olduğunu gözlüyordu. Kafasındaki hedeflere ulaşabilmek için, MSP’nin atak, keskin ve hareketli gençlerine ihtiyacı vardı. MSP’ye yakınlaşmak, uzun vadede Fethullah Gülen için daha yararlı olacaktı. Bu düşünceyle MSP çevresine adamları vasıtasıyla mesajlar gönderdi. Yeni Asya cemaatini eleştirdi, MSP’nin gayretini övdü. Böylece MSP ile Fethullah Gülen arasında bir yakınlaşma başladı. 1973 seçimlerinde Fethullah Gülen ve çevresi MSP’ye oy verince yakınlaşma adeta bütünleşmeye dönüştü. (Fethullah Gülen’in ilk ve tek oyu MSP’ye oldu.) MSP’liler de bu durumdan memnundu. Çünkü Yeni Asya cemaatini Fethullah Gülen vasıtasıyla bölmek, zayıflatmak mümkündü. Erbakan, “Fethullah Gülen hocamıza sahip çıkın, onun etrafında bulunun, yardımcı olun.” talimatını vermişti kurmaylarına. İşte bu yakınlaşmayla Fethullah Gülen’in yıldızı parlamaya başladı. Temelini attığı, alt yapısını oluşturduğu cemaat bir anda hareketlendi. İzmir Bornova camiine her taraftan akın akın insanlar geldi, cuma vaazları veren Fethullah Hoca’yı dinledi. Vaazdan sonra dinlemeye gelenler ve getirilenler, Fethullah Gülen cemaatine ait dersanelerde ağırlandı, misafir edildi ve teyp kasetlerinden yine Fethullah Hocanın önemli vaazları dinletildi. Yeni Asya ileri gelenleri Fethullah Gülen ve cemaatini tamamen kopmaması için, Fethullah Gülen’in vaazlarından bazılarını “Hitabet Çiçekleri” adıyla kitaplaştırmış, fakat istenilen yakınlık kurulamamıştı.Bunun üzerine Mehmet Kırkıncı, Mustafa Sungur, Mustafa Bayram gibi ileri gelen Nurcu ağabeyler Fethullah Gülen’i ziyaret ettiler. Ama artık kemikleşmiş bir çevre oluşturmayı başaran Fethullah Gülen, kendi hareket tarzında ısrarlıydı. Kemikleşmiş taban ise MSP’lilerden oluşmuştu. Mustafa Birlik, Kemal Erimez gibi nurculuğuyla tanınmış güçlü kişilerde Fethullah Gülen’in yanındaydı. MSP teşkilatları Fethullah Gülen cemaatinin gelişmesinde hayli etkindi.MSP’liler her yerde Fethullah Gülen’in propagandasını yapıyorlardı. MSP’lilere göre, Fethullah Gülen, “diğer Nurcular gibi değildi, aslında MSP’liydi ama açıkça siyaset yapmıyordu.” Hep İslamı anlattığı için, onu dinleyenler AP’liyse bile MSP’li oluyorlardı. MSP’liler, Fethullah Gülen’in vaazlarını dinleterek pek çok AP’liyi MSP’li yaptı. KUTLULAR VE FETHULLAH GÜLEN TARTIŞMASI Fethullah Gülen hakkında bazıları “Mehdi, Kahtani” gibi iddialar ortaya atınca, Yeni Asya cemaatinin lideri Mehmet Kutlular “Böyle iddia sahiplerini tutup kolundan atın”’ diyerek öfkelendi. Kırkıncı Hoca ile birlikte Fethullah Gülen’in yanına gittiler. Kutlular ile Fethullah Gülen bu buluşmada tartıştılar. Fethullah Hoca, “Siz gazetenizde Edremit kampını savunarak beni Nurcu diye ihbar ettiniz” diye sitem etti. Kutlular dik sözlü, lafını sakınmayan biriydi: “Biz sizi Nurcu biliyoruz.” diye karşılık verdi. “Bilmeniz ilan etmenizi gerektirmez. Ben geniş kitlelere ulaşmak için Nurcu kimliğimi kullanmayacağım.” “Siz ister kullanın, ister kullanmayın. Bazı çevreler o kampı bahane ederek Nurculuğa saldırırsa, biz de mukabele ederek Nurculuğu savunuruz. Siz Nurcu olmadığınızı aleni olarak açıklarsınız. Saldırılar Nurculuğa gelmez, biz de müdahale etmeyiz.” Bu tartışmadan sonra yollar ayrıldı. Nurcular, Fethullah Gülen ile olan ilişkilerini kesmeyi ve onun faaliyetlerine katılmamayı kararlaştırdı. Fakat Fethullah Gülen bundan pek de etkilenmedi, faaliyetlerini yürütmeye devam etti. Fethullah Gülen’in hedefinde zenginler ve öğrenciler vardı. Tamamen kendine bağlı bir cemaat oluşturmak için izlediği metodlar ilginçti. Vaazlar ve özel sohbetler şeklinde uyguladığı iki aşamalı planın amacı cemaate taraftar ve para toplamaktı. FETHULLAH GÜLEN’İ GÜÇLENDİREN TAKTİKLER Bornova Merkez Camiine gelenlerin karşılaştıkları manzara şuydu: Cami Türkiye’nin dört bir yanından gelenlerle dolup taşıyordu. Fethullah Hoca gözyaşları içinde konuşuyor, cemaatten insanlar da birlikte ağlıyordu. Camiinin değişik köşelerinde bulunan insanlar “Allah!..” diye bağırıyor, kimileri herkesin duyacağı şekilde ağlıyor, kimileri de kendilerini yerden yere atıyordu. Kürsüde zaten Fethullah Hoca, “Ben acizim, ben hiç bir şeyim, benim başımı koparsınlar’’ gibi sözlerle kendini aşağılayarak, ağlayarak, bazen kendinden geçerek, ayılıp bayılarak, bazen elindeki Kur’an-ı yere fırlatarak konuşmaktaydı. Ağlayıp, kendini yerlere atanlardan bazılarının, cemaati yarıp “Peygamberimizi gördüm, vallahi gördüm, hocamızın yanında oturuyor” diye haykırarak Fethullah Hoca’nın yanına gidip ağlaması en meşhur sahnelerdendi. Fethullah Hoca’nın bu hali ve cemaatin içinde bazı kişilerin bağırıp çağırmaları, uğuldayarak ağlamaları, bazılarının kendilerini yerden yere atmaları camiye yeni gelenleri dehşete düşürüyor, apayrı bir dünyanın içine sokuyor ve etkiliyordu. Bu atmosfer içinde yeni gelenlerden de ağlayanlar, Fethullah Hoca’ya hayran kalıp bağlananlar oldu. Camiye gelenlerin çoğu zaten çeşitli cemaatlere mensup olduğu için çabuk etkileniyorlardı. Fethullah Hocayı bir kaç kez dinledikten, okullarda okuyan öğrencileri, askeri okullara giren talebeleri gördükten sonra Fethullah Hoca’ya bağlanıyor, partilerini ve cemaatlerini ikinci plana atarak, artık Fethullah Hoca hareketinin içinde yer alıyorlardı. Cemaate kazanılanlar, başkalarının da kazanılması için çaba sarf etmeye başladılar. ZENGİNLER CEMAATE NASIL KAZANDIRILDI? İkinci izlenen yol cemaatin para kazanması içindi ve zenginlere yönelikti. Camide Fethullah Gülen’i dinleme aşamasını geçtikten ve Fethullah Gülen hayranı haline getirildikten sonra uygulanan bir toplantıydı. Dar kapsamlı grup halinde düzenlenen bu toplantıda Fethullah Gülen konuşma yapıyor, cemaatin hizmetlerinden, neler yapılacağından bahsediyordu. Daha sonra esas meseleye geçiliyordu. Hizmet için şu kadar paraya ihtiyaç vardı, filan yerde yurt açılacaktı ama para eksikti, şu kadar para lazımdı. Toplantıya dahil olan gruptan biri çıkıp, “hizmet için ne önemi var benden bir milyar” derdi. Başka biri beş milyar, bir diğeri on milyar. Herkes bir şeyler dediğine göre, toplantıya yeni katılan zengin ya da zenginler de bir şey diyecekti elbette. Onların dışındaki kişilerin söylediği rakamlar, bu yeni katılanları etkilemek içindi. Yeni katılanlar da o atmosfer içinde beş-on milyar çek kesip verme zorunluluğunu hissediyorlardı. Bu metodla büyük bir para akışı sağlandı. Cemaat iyice zenginleşti, saray gibi yurtlar, ihtişamlı dersaneler yapıldı, ardı ardına Işık Evleri açıldı. Cemaat, Şubat 1978’de meşhur “ağlayan çocuk” resmiyle yayına başlayan ve Sızıntı adını taşıyan dergiyi çıkardı. Derginin adı, cemaatin temel felsefesini yansıtıyordu. Fethullah Gülen cemaatinin temel felsefesi her tarafa, her gönüle sızmaktı. Başyazılarını Fethullah Gülen’in yazdığı Sızıntı dergisi içerik olarak Tübitak dergisinin müslümanlaştırılmış haliydi. Fizik, kimya, astronomi gibi konular ön plandaydı. Örümceklerin yapısı, uzayda kara delikler gibi konular işlendi. Yabancı dergilerden alınan ilginç resimler, güzel manzaralar yayınlandı ve bu resimlere Fethullah Gülen’e ait veciz sözler yazıldı. Nurcular bu tür resimlere, kartpostallara Said Nursi’nin yazılarını yazarlardı. Fethullah Gülen grubu ise Sızıntı’da Said Nursi’nin yerine Fethullah Gülen’in yazılarını bu tarzda yayınlamaya başladı. Cemaate ait yayınevleri kuruldu. Kurulan yayınevlerinde Fethullah Gülen’in konuşmaları, Sızıntı’ya yazdıkları kitap haline getirildi.Bir diğer çalışma da Fethullah Gülen’in konuşmalarının kasetlerle çoğaltılıp satılmasıydı. Bu kasetler her tarafa ulaştırıldı, kasetler sayesinde hem para, hem de taraftar kazanıldı. Kaset çalışmaları cemaatin genişlemesinde önemli bir rol oynadı. Köylere kadar yaygınlaştırılan kasetlerde Fethullah Hoca’yı dinleyenler de konuşmalardan etkilendiler. Kasetleri dinletenler onları Fethullah Hoca’nın kendisini dinlemeye davet ettiler. “Önümüzdeki Cuma için Perşembe günü iki otobüs kaldıracağız, isterseniz siz de gelebilirsiniz” şeklindeki tekliflerle, pek çok insan İzmir’e, Bornova Merkez Camii’ne götürüldü. CEMAATİN ASIL HEDEFİ ÇOCUKLAR Bu tür yollarla kazanılan ve etkilenen kitleler üzerinde o dönemde göze batmayan bir faaliyet gerçekleştirilmeye başlandı. Fethullah Hoca’yı dinleyip etkilenenlerin çocukları asıl hedefti.Cemaate kazanılanlar, çocuklarının Fethullah Hoca’nın dersanelerinde kalmasına ikna ediliyorlardı. Fethullah Hoca’nın ve çevresinin kaldığı şato gibi binalar, son derece lüks dersaneler ve Işık Evleri, genelde kırsal kesimden olan taraftar adaylarının gözlerini kamaştırıyordu. Ama bu konuda tercih çalışkan ve zeki çocuklardı. Onlardan para da talep edilmiyordu. O çalışkan ve zeki çocuklara bakılacak, yetiştirilecek, bakımları üstlenecek ve okuyup büyük adam olmaları sağlanacaktı. Üstelik ileride dindar bir mühendis, dindar bir doktor, dindar bir kaymakam, vali, hukukçu, hakim, savcı, subay vs. olacaktı. Belki de fakirlikten çalışkan da olsa çocuklarını okutamayacak olan aileler böyle bir teklifi sevinerek kabul ettiler. Bu tür faaliyetlerde para alınmadı ama bir zeki çocuk cemaate alınmış oldu. O çocuk artık Fethullah Gülen’in çocuğu gibiydi. Öyle yetiştirilecekti ki, anne babası zorlasa bile artık ömrü boyunca bu cemaatten kopmayacaktı, kopamayacaktı. Bu masraflar, zenginlerden, kasetlerden, dergilerden, kitaplardan ve tabii ki en önemlisi dersanelerden sağlandı. Zaten okul birincisi olan çocuklar başarılı oldukça, “cemaatin okullarında, dersanelerinde okuyanlar kazanıyor, biz de çocuğumuzu verelim” diyen yüz binlerce aile, zamanla en büyük geliri oluşturdu. İşte Fethullah Gülen’in bu günkü konuma gelmesinin temel taşları..
 • Ahmet Ahmet 13 gün önce
  Batının gücününü kıskananlar cahil işe yaramaz insan gruplarıdır.
 • Bestami ERSÖZBestami ERSÖZ13 gün önce
  batacısca Batı danve kokmuş değerlerinden ve kuruluşlardan şeytandan kaçar gibi kaçmak lazım. Hocamıza bu haklı tepkisinden dolayı ve gönlümüzüe tercüman olduğu için teşekkür ederiz.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer13 gün önce
  Sevgili..Sofuoğlu..Yüreğine..sağlık..ne..güzel..cevaplayıp..deşifre..etmiş..bu..riyakarları.
 • Esma EsmaEsma Esma13 gün önce
  Yeni Asya yıllardır Demirel izinden gitti ekmelettin dedi demokrat parti kisvesi altında fetoya chpkk ya destek oldu.ve parçalandı sonunda şekercihan kuruldu..bediuzzaman Hz yolunda giden Hayrat vakfını gerçekten takdir ediyorum.birde Iskenderpasa Guzel hizmetlere imza atıyor.feto dışında her cemaate katıldım çoğu servetine servet katmakla meşgul.!!
 • Murat sayın Murat sayın 13 gün önce
  Bızde satılık köpek cok baska ülkede bu kadar kopek yok
 • Mehlika Mehlika 14 gün önce
  Durun bir dakika bu doğru olamaz!Çok kıymetli Recep Tayyip Erdoğan Han Hazretleri'nin bizim ülkemizde kurallarını uygulattığı, yıllardır girmeye çabaladığımız AB nasıl olur da kötü olur ?
 • Adem EvliyaAdem Evliya14 gün önce
  "Hangi dindensin" sözü akl-i selim bir alimin/akademisyenin sözü olamaz. Algıda seçici olmak gerekir. Haberin doğruluğu yanlışlığı bir yana, metnin içeriği öyle bir karşılık vermeye uygun değil!
 • yazmıyorumyazmıyorum14 gün önce
  feonyahunun dininden bu bitli sıkıcı kefere zihniyeti anaları avratları belleniyor ya onun hırıltısı iman düşmanı haramzadeler ehlisalibin gayrımeşru piçleri lağım gazetesi paçavrası
 • ahmed saidahmed said14 gün önce
  -EY MİLLET UYANINIZ..YENİ ASYA FETONUN İZİNDEN GİTMEZ..ASIL FETONUN DA ONUNİZİNDEN GİTTİĞİ,ONA AKIL HOCALIĞI YAPAN,DERİN İSRAİL İLE İLİŞKİLERİ DAHA ESKİ OLAN,RİSALEİ NURA HIYANETİ,KUMPASI,ALÇAKLIĞI DAHA ESKİ VE TAKADDUM ETMİŞ OLAN YENİ ASYADIR..VE BU HİÇ DE BİLİNMEZ..YENİ ASYA MUNAFIKLARIN SABİKUUN U EVVELİDİR..CİDDİ ADAMLARDIR..DERSLERE AKSATMADAN GİDERLER.CİDDİYET İÇİNDE TAA ESKİDEN BERİDİR RİSALE İ NUR OKURLAR..SEN ASLAAA ASLAA ONLARI MÜNAFIK OLDUKLARINI ANLAMAZSIN..ONLAR FETO ŞEYTANINDAN BİN KAT DAHA MÜNAFIKLARDIR VE ÇOK ESKİDEN YOLA ÇIKMIŞLARDIR.DEMİREL MASON ŞEYTANIONLARIN HER ŞEYLERİDİR.BABALARI.. ATALARI..AKIL HOCALARI..ŞEYHLERİ..BUNLARIN HEPSİNİN BİR TEK MAKSATLARI VARDIR BU FANİ DÜNYADA..O DA RİSALE İ NURU İNKIRAZA UĞRATMAK..BAŞKA MAKSATLARI YOKTUR..İHTİLAL YAPMAK VE DİĞER MAKSATLAR HER HALUKARDA İKİNCİ MAKSATLARDIR BUNLAR İÇİN..ÇÜNKÜ İSRAİL RİSALE İ NURU TEŞHİS ETMİŞ,GÜCÜNÜ,İLMİNİ MAALESEF BU MASUM MİLLETİN HER BİRİNDEN DAHA FAZLA ANLAYIP FARKETMİŞ VE TEDBİRİNİ 1950 Lİ YILLARDAN İTİBAREN CİDDİYETLE ELE ALMIŞTIR.MEHMET KUTLULAR DENEN İNSAN GÖRÜNÜMLÜ MAHLUK DAHA DERİN,FETODAN DAHA ALÇAK,DAHA DERİN VE STRATEJİKTİR.FAKAT DAHA MÜNAFIKANE OLDUĞUNDAN HİÇ KİMSE FARKINDA DEĞİLDİR.RİSALE İ NUR ŞÜKÜR Kİ ÜSTADIN İLK MÜSTAKİM TALEBELERİ TARAFINDAN ASLİYETİ İLE NEŞREDİLMİŞ,ELLE OSMANLICA OLARAK BİNLERCE NÜSHALARI YAZILMIŞ,TÜRKÇE NEŞRİ DE ÜSTADIN ZAMANINDA ÜSTAD TARAFINDAN BİZZAT TEK TEK TASHİH EDİLEREK TAMAMLANMIŞTIR...,VE BU VATAN EVLADI ONU ANLAYABİLDİĞİ KADAR OKUR,İSTİFADE EDER.TEK BAŞINA OKUDUĞUNDA NE KADAR İSTİFADE EDEBİLİRSE ONA RAZI OLMALI,BÖYLE MÜNAFIKLARDAN ASLA ASLA YARDIM TALEP ETMEMELİDİR..RİSALE İ NURLAR BÖYLE ASLIYETİ VE ORJİNALLİĞİ İLE ORTADA İKEN ONA NAZAR ETMELİ,BU münafıkların suratına tükürmelidir...
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu14 gün önce
  Şimdi bizler artık düşmanlarımızı çok iyi biliyoruz onlarda bu ülkenin hain olduklarınıda iyi biliyorlar,,iki tarafta bir birini iyi anlıyor ,,bence onlar bizden daha çok başarılı çünkü bizler onların silahını kullanıyoruzhala malum Anayasaları ,Medeni kanunları, Laiklik ve diğerleri,Yani onlar önde olacaklar,,Bizler ise hala çözüm aramaktayız yanı,,,HAVANDA. SU. DÖVÜYORUZ,,hep boş tartışıyoruz,,Milli eğitim müfredatımız Milli değil bunu herkes bildiği halde hala tartışıyoruz,,Aileden sorumlu Bakan başı başına bir problem tartışmaya gerek yokENBÜYÜK SORUNUMUZ DİYANET İŞLERİ,,,DİYANET İŞLERİ YOLUNU ŞAŞIRMİŞ ÇÜNKÜ İSLAM DİNİNE HALA VAKIF DEĞİLLER,,BEN BİR IRAKLI,,TÜRKMEN OLARAK ARAPÇAYI ANA DİLİMDEN DAHA İYİ BİLİYORUM,,TÜRKİYE İLAHİYETTEN MEZÜN OLAN PROF OLMUŞ HALA ARAPÇAYI TAM VAKIF GEĞİLDİRLER BUNLAR NASIL ÖĞRENCİ YETİŞTİRİYOR İŞTE GÖRÜYORUMİMAM HATİP LİSELİ ÖĞRENCİLERİBAŞAKŞEHİRDE CAMİYE GELENLERN HALİNİ ,,BAKIN SADDAM ÖNCESİ BİR DİN ADAMI,,NASIL YETİŞTİRİLİR,,,DİN DERDLERİ YANINDA,,FİZİK,,MATAMATİK,,KİMYA,,DÜNYA TARİHİ VE DİNLER TARİHİ,,VE FELSEFE OKUTURLAR,,OKULUN ADI,,كلية الشريعة الاسلامية,,,yani İslam şeriat Fakültesi,,,Amcamın oğlu bu okulda okudu,,ben Lise son Sınıfta okurken bana ,,fizik,,kimya dersi verirdi evde,,ve bazı öğrenciler Camiye giderdi Cami hocalarımız öğrencilere istediği dersleri verirlerdi gönülden,,artık öğrenin dinin ne kadar önemli,,vesselam,
 • HakanHakan14 gün önce
  Benim icin ne sizin bediuzzamaniz önemli nede fetos önemli benim icin kuranin ve peygamberin dedigi ònemli sizi gördükce cemaatlerden nefret edesim geliyor
 • abdulmetinabdulmetin14 gün önce
  Trabzonspor; sen kimin finosusun ki! böyle hafkurmuşsun, saçmalamışsın
 • Islamda hemcin nikah mi var sapikIslamda hemcin nikah mi var sapik14 gün önce
  Avrupanin her ulkesinde kadin erkek ibneler, yani gey ve lez evliligi yasal. İslamdan ibne evliligi var mi bre munafik sapik yeni asya? Yakacaksin bu sapiklari
 • Emine Altin Emine Altin 14 gün önce
  Kendilerini musluman gostermeye calisan hem her yaptiklariyla munafikliklarina ortaya koyanlar
 • ıspartalı yasinıspartalı yasin14 gün önce
  Biz Nur talebeleri olarak bu Yeni Asya Gazetesini Tel'in ediyoruz, bizim onlarla onların bizlerle zerre alakaları yoktur, Onlar tamamen fetönün artıkları yeni oluşumlarıdır, herkes bunu böyle bilmeli, işin içine bizi de dahil etmek için hep üstadı bir köşeye sıkıştırarak haber yaparlar, ama kaderin üstünde bir kader vardır, onların da sonu yakındır inşallah.
 • hsnhsn14 gün önce
  doğru bu gaste yıllarca ab uşağı slmm dmrelin yardakcılığı ve 15 temmuzdan sonra da feto savunucu olmadı mi ve ab değerleri bunların inanç sisteminin temeli olmalı değil mi
 • Ali Evren Ali Evren 14 gün önce
  Hoooaaaaakkkk tüüüüühhhh size beeee...Siz FETÖ değilseniz ben ne olayım!!?
 • maraşlımaraşlı14 gün önce
  Köpek sahibine göre havlarmış. hoşşştt köpoğulları
 • Trabzonspor Trabzonspor 14 gün önce
  Saidi kürdiye hazret diyenin zevat .yeni asya zırvalayınca şaşırıyor.tum tarikat ve cemaatler kapatılmalı.sadece Türk olan cübbeli ahmet in cemaati kalmalıdır.gerisi hepsi cıa ajanlarına çalışmaktadır
 • takoztakoz14 gün önce
  AB kriterleri bu kadar kötüyse niye birliğe girmek için tırmalıyoruz.Niye bu kadar müslüman memleketlerini terk edip çocuğunun ölümünü riske edip küçücük botlarla AB ülkelerine ilticaya gidiyor da Türkiye'de kalmıyor sayın profesör
 • abdulmetinabdulmetin14 gün önce
  Said-i Nursi ve Abdurrahim Karakoç gibi değerlerin resimlerini kullanarak öyle batı pohpohlaması yapmak başlı başına kepazelik zaten.. Yeni Asyacılar siz sayfalarınıza pensilvanyadakinin resmini koyun daha yakışır size.. Said-i Nursi ve Abdurrahim Karakoç bu gün hayatta olsalardı yüzünüze tükürürlerdi sizin asya'cılar
 • koray kaplankoray kaplan14 gün önce
  valla avrupadan uzaklaşalım hepimiz afrikaya döneriz. Ne olursa olsun gene de beyaz adamcıyım.
 • İs-hakİs-hak14 gün önce
  sen prof musun üfliyeyim prof luğuna iyi araştır damarlarında türk kanı olmadığını göreceksin lanetolsun yunanlılar izmire doğru kaçarken birçok evlere uğradığı anlaşılıyor senin papazın fetö de mayasını almış vaybe memleketimizde nekadardinsizliğe meraklı varmış ulan kafir sakın banaonlarında dini vardeme sövmedik birtarafını bırakmam ben elhamdülillah müsümanım senin anana avradına sövüpde ahirette başımı belaya sokmam sadece senin vasıflarının tamamını sayarım iki türlü insan vardır ferikun fil cenneh ve ferikun fissaır bay prof. Grubun okadar kalabalıkki allah hidayet etmesin çünki gerçeği bilerk din değiştlrdin
 • FeritFerit14 gün önce
  Onlar zaten abd veya siyonizmin kucağına oturmuşlar Saidi nursiyi kendilerine siper ederek (aynı kemalistler gibi) kendi iradelerini siyonistlere satmışlardır.bunlara güven olmaz yazıkki onlara bunların peşinden gidiyorlar artık yeter açık açık münafıklıklarını ortaya koyuyorlar.Allah ümmeti muhammedi bu satılmışların şerrinden muhafaza eylesin.
 • AHMEDAHMED14 gün önce
  helal olsun Ebubekir Sofuoğluna.Kripto Yunan kalıntıları elbette atalarının dini Hristiyanlığı övecekler.
 • KubilayKubilay14 gün önce
  Hangi dinden miş? SANA NE!
 • Ressam AliRessam Ali14 gün önce
  Fettuşiler bitmedi. Davalarının yüce olduğuna inanan 1 dolarlık gerizekalı şakirtker. 2 dolar verelim de tövbe edin artık bıktık sizden, gına getiriyoruz
 • erdemerdem14 gün önce
  Bu adamlar diğer şerefsizlerden daha tehlikelidir siyasetlerinde fazlası vardır eksiği yoktur antalya da yaptıkları kermes yurt gelirleri kurban organizasyonları ve diğer aşırma işleri daha da fazlasıyla devam etmektedir.Bunların kulaklarından şimdi değilse ne zaman tutup kodese koyacaksınız çok merak ediyorum.cehepeli ile cehepeli,hedepe ile hedepeli,bir tek ak parti ile bir olamıyorlar neden acaba?
 • eminemin14 gün önce
  İlyas Doğan isimli kişi Hukukçu! İslam'ın İ'sini bile bilmez, 32 farzı say desen sayabilir mi acaba? kemalist Burhan Kuzu'ya yakın bir kişi. Sana mı kaldı İslam'ın ne olduğu konusunda ahkam kesmek?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019