• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Yarasa hikayesi"ne inanmamızı bekleyen Çin karşı çıktı! Covid-19’un kökeni için yeni bir ekip kuruldu

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19’un kökenini tespit etmek için yeni bir uzman heyet kurduğunu duyururken Çin, bu çalışmaların sadece bilimsel olmayıp aynı zamanda istihbarat servislerinin bir girişimi olduğunu iddia etti.

Yeniakit Publisher
2021-10-13 22:58:00 -
"Yarasa hikayesi"ne inanmamızı bekleyen Çin karşı çıktı! Covid-19’un kökeni için yeni bir ekip kuruldu

DSÖ, Covid-19’un kökenini tespit etmek için çalışmalarına devam ediyor. Covid-19’un kökenini tespit etmek amacıyla yeni bir uzman heyet kurduğunu duyuran DSÖ, “Yeni Patojenlerin Kökenleri (SAGO) Üzerine Bilimsel Danışma Grubu’’ adlı heyet için önerilen 26 üyesini seçti. Heyette, Marion Koopmans, Thea Fischer, Hung Nguyen ve Wuhan'daki ortak soruşturmada yer alan Çinli hayvan sağlığı uzmanı Yang Yungui yer alıyor.

DSÖ söz konusu grubun çalışabilmesi için Çin’e işbirliği yapması çağrısında bulunurken, “Belki de bu heyet virüsün kaynağını bulmak için son şansımız olabilir’’ dedi.

Çin köken araştırmalarının istihbarat servislerinin girişimi olduğunu iddia ediyor

Oluşturulan bu heyetle bugüne kadar net bir şekilde ortaya konulamayan Covid-19’un kökeni konusunda nihayet sonuç alınmasının hedeflendiğini bildirilirken, Çin, DSÖ ve batının bu çalışmalarının sadece bilimsel olmayıp aynı zamanda istihbarat servislerinin bir girişimi olduğunu iddia etti.

Çin karşı çıktı

Çin'in İsviçre’nin Cenevre kentindeki Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Chen Xu düzenlediği basın toplantısında, “Bugüne kadar yapılan ortak çalışmaların sonuçları oldukça açık. Uluslararası ekipler daha önce Çin'e iki kez gönderildiği için diğer ülkelere ekip göndermenin zamanı geldi’’ ifadelerini kullandı. Büyükelçi Chen, "Bilimsel araştırmaya devam edeceksek, bunun istihbarat teşkilatları tarafından değil, bilime dayalı ortak bir çaba olması gerektiğine inanıyorum" dedi.

Bugüne kadar yapılan çalışmalarda korona virüsün kökeni ve nedenleri konusunda kesin bir bilimsel sonuca varılamamıştı. Uzmanlar bu yeni grubun Çin’in yaklaşımı nedeniyle başarılı olabileceğine pek ihtimal vermiyor. DSÖ liderliğindeki bir ekip, bu yılın başlarında Çinli bilim adamları ile Wuhan ve çevresinde dört hafta geçirmişti. Geçtiğimiz mart ayında yayınlanan ortak bir raporda, virüsün muhtemelen yarasalardan insanlara başka bir hayvan yoluyla bulaştığı, ancak daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu belirtilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

DSÖ AMBLEMİNDE Kİ YILANA BAKIN KABAK GİBİ SİYONİST AKIL HAÇLI EVENGELİST TİPLER DÜNYA HAKİMİYETİ BUNLARA AİT DEĞİL DÜNYA HAKİMİ KİME AİT TÜRKLERE BİZİM KAVGAMIZ BÜYÜK '' TÜRK OLMAK ZORDUR DÜNYA İLE SAVAŞIRSIN TÜRK OLMAMAK DAHADA ZORDUR ÇÜNKÜ TÜRKLE SAVAŞIRSIN '' BİZ ŞEYTANİ YAPILARI AL AŞAĞI EDECEK KUDRETTE BİR MİLLETİZ VE ONLAR AL AŞAĞI OLACAK FATİH GİBİ GELİYORUZ GÜMBÜR GÜMBÜR MAZLUMLAR BİZİ BEKLER DSÖ SEN İŞLEVİNİ YİTİRMİŞ BİR KURUMSUN
 • Yanıtla

Ufuk

Hepsi birer yalan rüzgarı, Çin'de an itibariyle Covid kalmadı böyle bir gündemleri peki bizim halen neden gündemimizde? Milletin derdi ekonomi ve işsizlik AKP Siz uyumaya devam edin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23