• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yara izleri nasıl geçer? Yara izleri nasıl silinir?

Yara izleri nasıl geçer? Herhangi bir sebepten dolayı vücudun belli bölgelerinde olan yara izleri sosyal hayatta olumsuz durumlar doğurabilir. Yara izi tedavisi ile hasta tüm görünüş farklılıklarından kurtulabilir. Yaralanma, yaşlanma ve yaşam koşulları sonucunda cildimizde istenmeyen izler kalabilir. Peki yara izleri nasıl silinir? Para izleri nasıl kapatılır? İşte detaylar…

2020-01-21 17:54:00 - 2020-01-21 18:01:29
Yara izleri nasıl geçer? Yara izleri nasıl silinir?

Yara izleri nasıl geçer? Herhangi bir sebepten dolayı vücudun belli bölgelerinde olan yara izleri sosyal hayatta olumsuz durumlar doğurabilir. Yara izi tedavisi ile hasta tüm görünüş farklılıklarından kurtulabilir.  Yaralanma, yaşlanma ve yaşam koşulları sonucunda cildimizde istenmeyen izler kalabilir. Peki yara izleri nasıl silinir? Para izleri nasıl kapatılır? İşte detaylar…

Yara izleri her şekil ve boyutta olabilen ve genellikle göstermekten çekindiğin şeylerdir. yara iyileşmesi sonucu oluşacak izin kişiye ve vücut bölgelerine göre farklılık gösterir.

Üzüm, portakal suyu, acı baharat, turşu, ceviz yaraların geç kapanmasına neden olur.

Yaraların iyileşmesine yardımcı olan bitkisel kür

6-7 karabaş bitkisini bir bardak sua 5 dakika kaynatacaksınız. Ilımaya bırakacaksınız. Sonra süzün yaranın üstüne 5-6 kez o suyu sürün sabah ve akşam. Her gün taze hazırlayın.

Limon ile yaraların görünümünü azaltın

Limon, ölü deri hücrelerinin yok edilmesine yardımcı olan, yeni hücrelerin gelişmesini sağlayan ve cilde eski esnekliğini kazandıran alfa hidroksi asitler, yani halk arasında bilinen adıyla meyve asitleri içerir.

Yara ve çevresindeki bölgenin iyice temizlendiğinden emin ol.

Bir pamuk topuna 1 tatlı kaşığı limon suyu ekle.

Yaranın olduğu bölgeyi pamukla ov.

10 dakika kalmasına izin verdikten sonra limon suyunu iyice durula.

Bal ile yaraların onarımını sağlayın

Bal kullan. Çiğ balı yara izlerini azaltmak için kullanabilirsin. Bal doğal bir nemlendirici olduğundan, yara tedavilerinde ve cilt yenilenmesini harekete geçirmede etkili rol oynar.

2 yemek kaşığı çiğ balı yine 2 yemek kaşığı kabartma tozuyla karıştır.

3 dakika masaj yap.

Bölgenin üzerini sıcak el bezi ile ört.

Soğuduğu zaman el bezini, bölgeyi silmek için kullan.

Not: 2 yemek kaşığı çiğ balla 1 yemek kaşığı kabartma tozunu karıştırarak sivilce lekelerine iyi gelen bir yüz temizleyicisi elde edebilirsin.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı