• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yabancı sermaye restaurantlarda skandal görüntü! Ankara'nın göbeğinde hayvan katliamı: Yazıklar olsun!

Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı sermaye restaurantlar zinciri, Ankara Kızılay'daki şubesinde kurduğu kuş kapanları ile 'yazıklar olsun' dedirtti.

2019-11-20 00:41:00 - 2019-11-20 00:46:00
Yabancı sermaye restaurantlarda skandal görüntü! Ankara'nın göbeğinde hayvan katliamı: Yazıklar olsun!

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı sermaye restaurantlar zincirinin Ankara Kızılay'da faaliyet gösteren şubesindeki kuş kapanları hayvanseverleri çileden çıkarttı.

Söz konusu Restaurant, 4 katlı binalarının tüm balkonlarına yüzlerce kuş kapanı kurdu. Görenleri hayrete düşüren görüntüler yabancı sermayenin canlılara verdiği değeri gözler önüne serdi.

Skandal görüntülere ilişkin Yeniakit.com.tr’ye konuşan Hayvan Kurtarma Derneği Başkanı Zekiye Taş Köklü, insanlardaki Allah korkusunun azaldığını belirterek, "Yer yüzündeki birçok canlının sonunu getirdik şimdi de gözümüzü kuşlara diktik" dedi.

Zekiye Taş Köklü açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Hızla yaygınlaşan betonlaşma sebebi ile hayvanların doğal yaşama ortamlarını yok ettik. İnsanlar olarak maalesef kedi, köpek gibi birçok canlıyı katlediyoruz. Allah bize bunun hesabını ahirette soracak. Dünya genelinde meydana gelen doğal afetlerle sormaya da başladı."

'Protesto etmeliyiz'

"Yeryüzündeki canlıların sonunu getirdik şimdi de gözümüzü kuşlara diktik. Maalesef insanlarda ne Alllah korkusu kaldı ne de vicdan. Şu anda dünyada zehirlenerek öldürülen kuşlarla birlikte doğal denge bozuldu. Bakın dünyanın bir doğal dengesi var. Kuşların ölümü, sürüngenlerin artmasına sebep oluyor. Kuş kapanı kurarak onların canına kast edenler için 'kuş' bir canlı değilse de en azından doğal dengenin korunması için bunu yapmasınlar. Ayrıca kuş katliamcılarına, empati yaparak davranmalarını öneriyorum. Havada uçan kuş, sadece birkaç dakika dinlenmek için oraya gelecek. Yazıktır, günahtır. Tüm hayvan hakları dernekleri ile birlikte vicdanı olan herkesi, bu durumu protesto etmeye davet ediyorum."

Öte yandan araştırmalara göre kuş kapanları her yıl yüzlerce kuşun ölümüne sebep oluyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hercai

Kapatin o zaman devlet olarak! Kimsenin parasina muhtac degiliz!
 • Yanıtla

Bahattin

... o fotografta gösterdiginizin nereresi kapan...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23