THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

WhatsApp'a bomba güncelleme! Artık "@" tuşu...

Dünyanın en çok tercih ettiği sohbet uygulamalarından WhatsApp, grup yöneticilerini ve grupları ilgilendiren yeni bir güncelleme ile karşımızda.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:53
WhatsApp'a bomba güncelleme! Artık "@" tuşu...

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip WhatsApp’ın yeni özellikleri sayesinde grup yöneticileri artık grup bilgisi altına açıklama yazabilecek. Bu açıklama sayesinde gruba yeni katılan  bir üye, sohbetin üzerinde grup detaylarını görerek, grubun amaçlarını anlayabilecek.

WhatsApp, gruplara getirilen açıklama özelliği sayesinde, grubun amaçlarının, kurallarının grup üyelerine daha iyi anlatılacağını, ne amaçla grup oluşturulduğunun daha anlaşılır olacağını belirtiyor.

Yeni özellik sayesinde grup yöneticileri ayrıca kurdukları gruplardan da atılamayacak.

@ TUŞU YETECEK

Grup sohbetinden bir süre uzak kalan kullanıcılar da sohbetten geri kalmayarak kendilerinden bahsedilen herhangi bir mesajı atlamayacak. Grup sohbetinden uzak kalırsanız, sohbetin sağ alt köşesinde görünen “@” tuşuna basın, böylece göremediğiniz, atladığınız mesajlar karşınıza kronolojik bir sıra halinde gelecek.

Hem iOS hem de Android cihazlar için geçerli olacak yeni özellikler bununla da sınırlı kalmıyor.

Kullanıcılar grup bilgisi sayfası üzerinde diğer katılımcılar için kolaylıkla arama yapabilecek. Grup yöneticileri bundan böyle grup ayarlarına girerek kimlerin grubun adını, tanımını ve resmini değiştirebileceğini de belirleyebilecek.

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:53

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    18 Ekim 2018