Van Jandarma Komutanlığı'ndan "Çocuklarımız Güvende" uygulaması

Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından “Çocuklarımız Güvende” uygulaması yapıldı.

13 Temmuz 2018 Cuma 10:38
Van Jandarma Komutanlığı'ndan "Çocuklarımız Güvende" uygulaması

Okulların kapanması ile birlikte çocukların yaz tatillerini huzur ve güven ortamında geçirmelerini sağlamak maksadıyla Türkiye geneli ile eş zamanlı olarak Van Jandarma Komutanlığı tarafından ‘Çocuklarımız Güvende’ uygulaması yapıldı.

409 jandarma personeli ile gerçekleştirilen uygulamada; internet cafeler, park bahçeler, kahvehaneler, piknik ve mesire alanları, plajlar ile diğer umuma açık yerler denetlenirken, 3 bin 936 şahıs ile 487 servis aracının da kontrolü yapıldı.

Jandarma yetkilileri, çocukların güvenliği için bu tür uygulamalara devam edileceğini belirterek, “Özellikle yaz döneminde çocuklarımızın güvenliği için ailelerin kayıp olaylarına karşı mesire alanlarında onları yalnız bırakmamaları, çocukların boğulmalara karşı mutlaka ailelerinin kontrolünde Van Gölü’ne girmeleri önem arz ediyor” dedi.

Kaynak: İHA 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 10:38

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mart 2019