Valilikten homolara tokat!

İstanbul Valiliği, sözde onur yürüyüşü düzenlemek isteyen sapkınlara bu sene de geçit vermedi. LGBTİ’yi savunanlar, yürüyüşe izin verilmesi için imza kampanyasına başladı.

14 Haziran 2019 Cuma 10:48
Valilikten homolara tokat!

 yeniakit.com.tr  Sistematik bir şekilde dünya genelinde pompalanan, sevimli gösterilen ve özellikle gençlere numune-i imtisal olarak gösterilen “ibne”ler, bu yıl da İstanbul’da yürüyüş düzenlemek istedi.

Valilikten tokat

İstanbul Valiliği, sapkınlara geçit vermedi. Yürüyüş düzenlemek isteyen LGBTİ savunucularına, istedikleri gösteriyi düzenlemelerine müsaade edilmedi.

Kampanya başlattılar

Uluslararası Af Örgütü, internet sitesi üzerinden başlattığı imza kampanyasında, İstanbul Valiliği’nden yürüyüşe izin vermesini istedi. “İstanbul Onur Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesine izin verilmeli” başlığıyla düzenlenen kampanyada, sapkın destekçileri şu mesajı yayınladı:

İstanbul’da yaşayan LGBTİ+’lar 2014'e kadar yıllarca İstiklal Caddesi’nde kalabalık ve renkli yürüyüşler yaptılar. 2015’ten bu yana ise İstanbul Onur Yürüyüşü yetkililer tarafından engelleniyor.

Bu yıl 30 Haziran’da yapılması planlanan Onur Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesine izin verilmeli ve katılanlar korunmalıdır. Çünkü Onur Yürüyüşü’nü gerçekleştirmek bir haktır ve insanlar yetkililerin hukuka aykırı, keyfi ve ayrımcı kararıyla bu haktan yoksun bırakılamaz.

İstanbul Onur Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesine en son izin verilen 2014’te 90.000’in üzerinde kişi, İstiklal Caddesi’nde çeşitliliğin ve insan haklarının kutlandığı coşkulu, kapsayıcı ve barışçıl yürüyüşe katıldı. O tarihten beri ise İstanbulluların bu özel günü kutlamasına izin verilmiyor.

Geçen yıl Onur Yürüyüşü’nü gerçekleştirmek isteyenlere son dakikada ancak küçük bir ara sokakta toplanabilecekleri söylendi. Sokakta hazır bulunan çevik kuvvet polisleri ise bir saat sonra hukuka aykırı güç kullanımına başvurdu ve bu barışçıl toplanmayı dağıttı.

Türkiye yetkilileri ne yazık ki bir kez daha ülkenin kendi yasaları ve Türkiye’nin imzaladığı uluslararası sözleşmelerce güvence altına alınan hakları ihlal etmektedir.

Türkiye’deki LGBTİ+’ların ve dostlarının Onur Yürüyüşü’nü gerçekleştirmelerine yeniden izin verilmesinin zamanı geldi. Bunun için desteğimize her zamankinden daha çok ihtiyaç var.

İstanbul Valiliği bu yılki Onur Yürüyüşü’nün güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamalı ve barışçıl toplanma hakkını ayrımcılık yapmaksızın koruma altına almalıdır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 10:48

YORUM YAZ

 • HaşimHaşim3 ay önce
  la serdar şimşek, mülakatta değil lan muallakta. mülakat görüşme demek. bilmediğiniz kelimeleri kullanmayın zevzek herifler
 • zalim analizcizalim analizci3 ay önce
  hükümetin yerine olsam bu ibne topları hollandaya 1 ay kalsınlar orada istedikleri kadar ibnelik totoşluk faliyetlerinde bulunsunlar sitreslerini atsınlar zaten bir dahada oradan dönmezlik nasıl olsa ibnelik bedava
 • NurNur3 ay önce
  Lanetli kavmin devamı bunlar sizde onur mu var da onur yürüyüşü yapıyorsunuz ahlaksızlar terbiyesizlerşuursuz ibneler şeytansınız siz. Devlet büyükleri bu ibnelere izin verir sokaklara çıkarırsa ahirette on parmağımız yakalarında olur dağıtınkovun bunlarıülkeden insan hakları özgürlük bu değil insanın yaratılışında böyle bir şey yok ruh hastası bunlar maşa bunlar defolun size kim izin verirse o ülkeye basın gidinresimlerini basmayın haber dahi yapmayın insan, kadın ve erkekten ibarettirhaddinizi bilin yaratıklar karşımızda sapık görmek zorunda değiliz
 • Serdar ŞimşekSerdar Şimşek3 ay önce
  Allahu Teala kimseyi mülakatta bırakmaz,rahimvarsa kadındır yoksa erkek.Bizim Halkımıza çok bilmiş gerizekalılar yok günlerinden geliyormuş,yok hormonları dan geliyormuş yok ostrojenlerinden geliyormuş Tıp ta böyle bir bulgu yok proföserler açıklıyor tamamen sapıklık.Yüce Rabbimden dalgamı iyi biliyorlar.
 • gündüz81gündüz813 ay önce
  Bu tür sapkın hareketler, inşallah benim altında şehitler yatan ülkemde, son bulur.
 • kayserilikayserili3 ay önce
  en etkili goz yasaticilari tankerlerle hepsine dus yaptirilmali
 • SARISARI3 ay önce
  “İstanbul Onur Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesine izin verilmeli” başlığıyla düzenlenen kampanyada, sapkın destekçileri şu mesajı yayınladı:Siz de bu paylaşımla reklamlarını yapmış olmuyor musunuz...
 • Samet DurmazSamet Durmaz3 ay önce
  Batı son 15-20 yıldır kafasını bu sapıklarla bozdu. Cinsel kimlik diye bir şey uydurdular ne kadar yılışık dejenere homo varsa aa sapık değilmişiz cinsel kimlikmiş bu demeye başladılar. İnsan kendisini memleketiyle, milletiyle, diniyle ideolojisiyle vs. tanımlar. K.çını sapıklıkta kullanmak diye bir kimlik olmaz. Bu hak felan değildir fiili livatadır. fuhşiyat azgınlık ahlaksızlık hakkı diye bir şey yoktur. Bunlar yapanı müptezel eden rezilliklerdir. Kamu vicdanıda bu g.t kreması topitopların genel ismi olan “ib.e” kelimesini alçak kokuşmuş tipler için kullanır. Filanca ibn.nin biri denirse o adamın yaramaz düzenbaz pis birisi olduğunu anlarız. Nedir bu yürüyüş mürüyüs? Derdi ne bu kofiklerin? Tamam anladık homosunuz sapıksınız. Kendiniz gibileri bulup kuytuda iğrençliklerinizi yaşıyorsunuz. Başka ne istiyorsunuz? Sokak ortasında illa göstere göstere yapacaklar başka türlü sapık ruhları tatmin olamıyor belli. Elbette devlet çüş diyecek. Memleketi sahipsiz mi sandınız? Çoluğumuzu çocuğumuzu sokaklarımızı okullarımızı sizden koruyacağız!
 • MüslümanMüslüman3 ay önce
  Bu arsızlarla mücadele devlet politikasına dönüşmeli. Üst aklın yeni ahlaksızlaştırma silahı bu helake müstahak insan müsvetteleri.
 • PutsavarPutsavar3 ay önce
  kilicdaryahu, kaftanyan ve imamidisin askerleri bunlar.
 • SofuoğluSofuoğlu3 ay önce
  "Ya Devlet baş ya kuzgunleşe"DEVLET,Devletliğini yapacak.Bu ibnelere meydanın boş olmadığını gösterecek.Bu ibneler ibneliklerini millete empoze edemeyecek.Eğer ibneliklerinde ısrar ediyorlarsa evlerine gidip biribirlerini evlerinde haklayacaklar.
 • mahoagamahoaga3 ay önce
  İstanbul Valiliği'ni bu onurlu davranışından dolayı TEBRİK EDİYORUZ. 'Sodomite' toplumu olmak isteyenler başka kapıya.
 • ahmetahmet3 ay önce
  sapıklık hak değildir, kanserdir yok edilmelidir bu sapkınlara fırsat verilmemelidir.
 • EKOLL EKOLL 3 ay önce
  Ahlaksızlık ne zamandan beri hak oldu.
 • hizipsavarhizipsavar3 ay önce
  adalet katillerinden adalet yürüyüşü onursuz şerefsizlerden onur yürüyüşü arsızdan hırsızda tabansızdan belediye başkanı adayı. ne günlere kaldık YA RAB.
 • kuntakintekuntakinte3 ay önce
  Veremez zaten vermesi halinde suç işler niye mi yasalar ve toplum psikolojisi ve toplum ahlakı belli ülke yasalarda belirtilen ahlak kuralları ve toplumun yöresel kuralları ile yönlendirilir yönetilir bu biline bu rezil yürüyüs toplumda infial yaratır çatışma yaratır yani bu infial terör suçudur kim izin verirse kim tertip ederse terör suçlusudur gayet açık değilmi suç duyurusunda bulunma hakkımızizin verenler için saklıdır
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU3 ay önce
  İKTİDARDA BAŞKA BİRİ OLSAYDI YOL VERİRDİ BUNLARA.
 • ..........3 ay önce
  Yeter artık bu pisliklerin sokaklarımızı kirlettiği
 • keremkerem3 ay önce
  son cümlede geçen o uluslararası hukuktan doğan hak kısmı var ya işte o hak(!)kın bulunduğu sayfayı komple kaldırıp çöpe atmak gerekiyor
 • İs-hakİs-hak3 ay önce
  yaznın tamamını okuyamadım tiksindim kusasım geldl ey hükümet bu pislikleri ceza evlerine herbirini bir koğuşa aç aslanın önüne domuz yavrusunu atmak gibi memleket için bundan büyük felaket tasavvur edilemez milletimizin yüz karası bunlar verem mikrobu gibi birçare bulunmazsa kısa zamanda memleket yaşanmaz hale gelir lutfen bir çare
 • Abdullah MuratAbdullah Murat3 ay önce
  Allahın emrine ve hükümlerine teslim olmuş olanlar müslüman cennetlikler, fuhşiyatı kötülüğü isyanı emreden şeytana tabi olanlar ise cehennemliklerdir Bu ikisi dost olamaz. Bu ve dahası kötülükleri düzeltmeyenler ise cennete vesile imanı alamaz.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat3 ay önce
  inananlar arasında hayâsızlığın fuhşiyatın yayılmasını arzu eden kimseler var ya; onlar için dünya ve ahirette elem dolu bir azap vardır NUR19

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019