Ümit Özat’tan 'ırkçı' eleştirilerine cevap: Oruç tutan futbolcuları düşünmek zorundayız

"Yabancılara Christmas'ta nasıl kolaylık sağlıyorsak, bizim futbolcularımıza da Ramazan ayı için ayrıcalık tanımalıyız." diyerek eleştiri oklarının hedefi olan Ümit Özat yeniakit.com.tr'ye konuştu. Özat, "Bu ırkçılık değil. Biz Müslüman bir ülkeyiz ve oruç tutan futbolcularımızı düşünmek zorundayız." dedi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 16:13

 Taha Emre Özdemir   yeniakit.com.tr 

Adana Demirspor teknik direktörü Ümit Özat, geçtiğimiz hafta yaptığı "Oruç tutan oyuncularımıza Ramazan'da ayrıcalık tanımalıyız." açıklamasından sonra kendisini 'Chrsitmas' örneği verdiği için ırkçılıkla suçlayanlara, "Bu ırkçılık değil, Müslümanlık" diyerek cevap verdi.

Özat, "Elalemin yedi yabancının her şeyini, Christmas'ını düşünüyoruz. İngiltere'de, İtalya'da, İspanya'da oynayan oyuncu Christmas'ta ülkesine gitmiyor ama maalesef bizde gidiyorlar. Lige neden ara veriyoruz? O arada oynayalım o zaman. Ligler daha çabuk bitsin. Bizim oyuncularımıza da Ramazan'da bir ayrıcalık yapalım." dedi.

Ramazan ayının Müslümanların önemli bir değeri olduğunu hatırlatan Özat, şunları söyledi:

"Orucun, Müslümanlar için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Elhamdulillah Müslümanız. Bizim oyuncumuzun da Ramazan'ını düşünmek zorundayız. Oyucular gerçekten ağır bir iş yapıyorlar. Yüksek kaloriler yakarak antrenmanlara katılıyorlar. Mevsimsel şartları da göz önünde bulundurmak zorundayız. Ne yani? İnanan bu adamlara oruç tutma mı diyeceğiz? Türkiye Futbol Federasyonu, bu konu ile ilgili bir adım atarak düzenleme yapmalı."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 16:13

YORUM YAZ

 • AliAli2 gün önce
  Çok normal bir şey söylemiş,madem laik ülkeyiz,laiklikte din vicdan özgürlüğü vardır.Bravo...
 • nostaljinostalji2 gün önce
  evet Haklıoruc tuttukları günlerde onlarıhasta ve etkinlik dışı kabul edip onları maç yaptırmamalı ve maç yapamadıkları mac günlerin ücretleri onlardan kesılmelıdır. Ben bir klüp başkanlarıolsam zaten benim klubümde ne işivar oruc tutan ve bu sebeple maç yapmayanınve başarısız olanın. bunun için mi para vereceğiz oyunculara. . Çalışkanları ve full tıme calısacakalrıtercıh ederdım. Ama bızım başkanlar salaksa ben ne yapayım?
 • Devrim ÖZYILMAZDevrim ÖZYILMAZ2 gün önce
  Helal olsun ümit özat a çıktı delikanlı gibi söyledi. Biz müslümanız
 • BozokBozok2 gün önce
  Hic beklemiyordum.Simdi butun zulum 1461 de basladi diyenlerin hedfi olur.
 • BozokBozok2 gün önce
  Hic beklemiyordum.Simdi butun zulum 1461 de basladi diyenlerin hedfi olur.
 • Resul DegeResul Dege2 gün önce
  Ümit vur neşteri çürümüş gönüllere kardeşim.Ramazan'da maçlara ara verilsin acil düzenlemeye ihtiyaç duyulan hassas bir konu Allah Teâlâ Yardımcın olsun
 • MertMert2 gün önce
  Her dine eşitim doğru demiş adam, ama akit hep kendinden olanı haber yapıyor islamın içindeki diğer inanışlara da saygı lazım
 • AlparslanAlparslan2 gün önce
  Ümit Hoca tebrikler .Hoca normal bir Müslüman gibi düşünüyor , çok doğru. Bundan ancak hınzırlar , rahatsız olur.
 • YusufYusuf2 gün önce
  Bir baltaya sap olamayan ümit Özat ne biliyorda konuşuyor. Bugüne kadar hiç bir başarısı yok.
 • ali gerçekali gerçek2 gün önce
  Saçmaladın yine ümit , bu nasıl bir tezat ?müslüman bir ülkenin futbol ile ne işi var ? şortlar çok kısa avret yerleri açık. spor ile alakası yok tamamen kumara dönmüş. Kadın erkek aynı yerde nikah varmı yokmu bilinmez..Küfür sınırsız . dahasıda yeter elbette ama bu yeter sana . şimdi kal selametle.
 • Rasim Çurman Rasim Çurman 2 gün önce
  Helal olsun sana Ümit hoca.hem futbolculara hemde öğrencilere bu bir kolaylıksa sağlansın.eğitim akparti döneminde tam bir fiyasko.ramazana göre ayarlasalar nolurki sanki kıyametmi kopar.hakikaten akparti iktidar oldu ama muktedir olamadı.akparti faiz,eğitim.dış borç iç borç meseleriyle ilgili ileri doğru adım atmazsa 200 yıllık birçok insanın rahmetlinin emekleri boşa gidecek.chp bürokraside okadar etkinki senin bakanının önemi kalmıyor.çünkü bakan soruları ve sorunları bürokrata soruyor. Bürokratta birbilen olarak canı nasıl isterse öyle cevaplıyor olurunu olmazını işine geldiği gibi yorumluyor..şimdi ramazana göre niye ayarlanmaz okullar.laiklik eldenmi gider yoksa?kim kandırıyor bizi,noluyor ya?salakmıyız biz?istersen yüzde 70 oy all.vatandaşın yurttaşın ne dediğinin ne düşündüğünün önemi yok.ciddi adımlar atılması gerekiyor yoksa sonumuz iyi gelmeyecek...
 • ömerömer2 gün önce
  Helall olsun.
 • EKOLL EKOLL 2 gün önce
  Ümit hocaya bizim laikciler topyekün bir saldırı başlatırlarsa şaşmayın. Ümit hocam yerden göğe haklı. Yanındayız hocam.
 • recairecai2 gün önce
  doğru söylemiş..ramazan ayı boyunca lig maçları iftarda sonra uygun bir saatte yapılabilir.sonuçta gece maçı olacak..gece maçı her zaman yapılabiliyor...
 • OruçOruç2 gün önce
  Ümit özat iran ligine git çok istiyorsan
 • FatihFatih2 gün önce
  Helal olsun iyi konuşmuş.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019