• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ümit Özat’tan 'ırkçı' eleştirilerine cevap: Oruç tutan futbolcuları düşünmek zorundayız

"Yabancılara Christmas'ta nasıl kolaylık sağlıyorsak, bizim futbolcularımıza da Ramazan ayı için ayrıcalık tanımalıyız." diyerek eleştiri oklarının hedefi olan Ümit Özat yeniakit.com.tr'ye konuştu. Özat, "Bu ırkçılık değil. Biz Müslüman bir ülkeyiz ve oruç tutan futbolcularımızı düşünmek zorundayız." dedi.

2019-05-16 16:13:00 - 2019-05-16 16:32:26

 Taha Emre Özdemir   yeniakit.com.tr 

Adana Demirspor teknik direktörü Ümit Özat, geçtiğimiz hafta yaptığı "Oruç tutan oyuncularımıza Ramazan'da ayrıcalık tanımalıyız." açıklamasından sonra kendisini 'Chrsitmas' örneği verdiği için ırkçılıkla suçlayanlara, "Bu ırkçılık değil, Müslümanlık" diyerek cevap verdi.

Özat, "Elalemin yedi yabancının her şeyini, Christmas'ını düşünüyoruz. İngiltere'de, İtalya'da, İspanya'da oynayan oyuncu Christmas'ta ülkesine gitmiyor ama maalesef bizde gidiyorlar. Lige neden ara veriyoruz? O arada oynayalım o zaman. Ligler daha çabuk bitsin. Bizim oyuncularımıza da Ramazan'da bir ayrıcalık yapalım." dedi.

Ramazan ayının Müslümanların önemli bir değeri olduğunu hatırlatan Özat, şunları söyledi:

"Orucun, Müslümanlar için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Elhamdulillah Müslümanız. Bizim oyuncumuzun da Ramazan'ını düşünmek zorundayız. Oyucular gerçekten ağır bir iş yapıyorlar. Yüksek kaloriler yakarak antrenmanlara katılıyorlar. Mevsimsel şartları da göz önünde bulundurmak zorundayız. Ne yani? İnanan bu adamlara oruç tutma mı diyeceğiz? Türkiye Futbol Federasyonu, bu konu ile ilgili bir adım atarak düzenleme yapmalı."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23