Twitter trolleri tarihe gömülüyor!

Twitter, platformda bulunan ve içerideki topluluğu uzun süredir rahatsız eden taciz ve troll tweetlerine yeni algoritmasıyla dur demeye karar verdi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:38
Twitter trolleri tarihe gömülüyor!

Platformda yapılacak algoritma yeniliği ile birlikte bir konuşma içindeki ve arama sonuçlarındaki tweetler puanlanacak. Bu puanlamanın temelinde ise o tweetin tweet’in kişilerin hesaplarını ve IP adresini engellemesine neden olup olmadığı, o kullanıcıya kayıtlı hesapların sayısı gibi şeyleri dikkate alan daha fazla veriler kullanılacak.

DAHA FAZLA KİŞİNİN GÖRMESİ ENGELLENECEK

Kötü olduğu saptanan tweetler otomatik olarak silinmeyecek ancak “daha fazla cevap göster” kısmına yerleştirilerek daha fazla kişinin görmesinin önüne geçilecek. Bu değişiklikle birlikte beğenmediğiniz tweetleri zaman tünelinizde görme ihtimaliniz azalıyor. Twitter, özelliğin test edildiği yerlerde konuşmalarda gerçekleşen kötüye kullanım şikayetlerinin yüzde 8 oranında azaldığını söyledi.
Görünen o ki; bu yeni geliştirmeyle birlikte Twitter’daki kötüye kullanım azalmaya devam edecek. Kişisel olarak hedef alınan kullanıcılar için bu geliştirme can sıkıcı olabileceğini belirtelim. Bu arada Twitter’da gerçekleştirilen konuşmalar aracılığıyla göze çarpma ihtimalinin de giderek azalacağını söylemekte fayda var.

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:38

YORUM YAZ

  • AbdullahAbdullah8 ay önce
    ... artık twitter kullanmayacak mı yani?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019