Türkiye'ye çağrı yaptılar: 1000 kişiyiz, haber bekliyoruz

Barış Pınarı Harekatı'na Azerbaycan'dan destek geldi.1000 Azerbaycan vatandaşının gönüllü olarak Türk ordusunun yanında savaşmak için müracaat ettiği öğrenildi.

11 Ekim 2019 Cuma 22:32
Türkiye'ye çağrı yaptılar: 1000 kişiyiz, haber bekliyoruz

Barış Pınarı Harekatı Azerbaycan gençlerini de harekete geçirdi.  Azerbaycan'da gazi ve askerlikten terhis olan bine yakın kişi, Türk Ordusunun yanında yer almak için başvurdu.

Türkiye'nin Suriye'deki YPG/PKK terör örgütü hedeflerini yok etmek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na Azerbeycan halkı merak ve heyecanla takip ediyor.

Hatta Türk ordusu saflarında savaşmak için müracaat edenler dahi oldu.

Terhis olmuş gençleri maariflendirme İçtima Birliği'nden Emin Hesenli yaptığı açıklamada 1000 Azerbaycan vatandaşının gönüllü olarak müracaat ettiğini açıkladı.

Hesenli'nin açıklaması şöyle:

"Türkiye'nin Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'ya karşı başlattığı operasyon Azerbeycan gazileri, şehid aileleri ve gençlerimiz tarafından yürekten destekleniyor.

Muzaffer Türk ordusuna kısa zamanda galip gelmesini arzuluyoruz. Azerbaycan gazileri və gençleri Türk ordusunun terkibinde Suriye'de savaşmak istiyorlar. 1000'den fazla gazi ve gencimiz müracaat ettiler.

Biz her zaman kardeş Türkiye'nin ve onun ordusunun yanındayız. Allah şehidlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize uzun ömür ve can sağlığı dilliyoruz. Allah Türk ordusunu galip etsin" 

Kaynak: Musavat.com

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 22:32

YORUM YAZ

 • Azerbaycan Türkiye hep birlikte hep beraber çok guzeliz kıskananlar catlasinAzerbaycan Türkiye hep birlikte hep beraber çok guzeliz kıskananlar catlasin5 gün önce
  Azerbaycan Türkiye hep birlikte hep beraber çok guzeliz kıskananlar catlasin
 • Murat gözükaraMurat gözükara6 gün önce
  İKİ DEVLET TEK MİLLET... DÜŞÜNCELERİ BİLE YETER... ALLAH GARDAŞLARDAN RAZI OLSUN...
 • Yurt Disi TC gencleri.Yurt Disi TC gencleri.6 gün önce
  Bizde müracaat ettik, `Dinamik Gücler`olarak. Kontenjan doldu dediler, insAllah baska bir sefere.
 • Seljuk Emirligi Seljuk Emirligi 6 gün önce
  Soyle onlara bizde shu zalim Turkmenistan hükümeti olmasaydi hepimizi birden suriyede YPG PYD PKK boynunu vurarken bulurdu! Ahh o gunler bir gelse!
 • FerdiFerdi6 gün önce
  Azerileri birakinda , mitinglerde kefen diyerek çarşaf giyen mübarekler nerede ?
 • yunus emreyunus emre6 gün önce
  gelip katilmalari önemli degil, gerekte yok, ama bu tür destek vermeler altindan kiymetli, bilsin cümle alem, sadece Türkiyede Türk yoktur,
 • Hasan Yılmaz Hasan Yılmaz 6 gün önce
  Türkün Türkten başka dostu yoktur dediğimiz için yıllarca ırkçı olarak suçlandık.Görün bakalım Türkten başka dostumuz var mı? 1000 yıldan uzun süredir Hristiyan olmasına rağmen Türk asıllı olan Macaristan bile desteklenmesine rağmen sayesinde İsraille can düşmanı olduğumuz Filistinin açıklamalarına ne diyeceksiniz? Müslümanlık bu mu? GÖRÜN ARTIK.....
 • cihatcihat6 gün önce
  Hele Sıranızı bekleyin daha bize sıra gelmedi gardaşlar
 • mutmainemutmaine6 gün önce
  Azerilerin kıymetini biliemiyoruz..millet avrupaya tatile gideceğim diye yırtınıyor...Asıl dostlarını memleketini özleyen yok
 • emekli çavuşemekli çavuş6 gün önce
  ALLAHINIZA....KURBAN...OLAYIM.....CAN...GARDAŞLARIM.....SAĞOLUN.....VAROLUN............BİZDE....SİZLERİN...YANINIZDAYIZ..................
 • geylan -igeylan -i6 gün önce
  işde gardaş
 • NurNur6 gün önce
  Allah Razı olsun azeri kardeşlerimiz dünya durdukça bu kardeşlik bozulmasın inşaallah!
 • 1461 1461 6 gün önce
  Eyvallah, Azerbaycanın yiğit Türk deli kanlıları Allah CC sizden razı olsun lafı bile yeter.
 • hercaihercai6 gün önce
  Helal olsun Azeri kardeslerimize.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019