Türkiye'ye çağrı: Irak'ı birlikte yeniden inşa edelim

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Türk firmalarını ülkelerinde yatırım yapmaya davet etti.

26 Nisan 2019 Cuma 01:25
Türkiye'ye çağrı: Irak'ı birlikte yeniden inşa edelim

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve beraberindeki heyeti Bağdat’taki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul eden Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Irak ve Türkiye arasındaki köklü ilişkilere vurgu yaparak, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari alandaki iş birliğinin de güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

Irak’ın yatırıma ihtiyaç duyan bir ülke olduğunu ifade eden Salih, inşaat ve diğer alanlarda büyük tecrübelere sahip Türk firmalarına, Irak’ın yeniden imarı kapsamında yatırım yapma çağrısında bulundu.

Büyükelçi Fatih Yıldız da Türk firmalarının, Irak’ta büyük projelere imza atmaya ve yatırım yapmaya hazır olduğunu söyledi.

“Irak’ın Yeniden İmarı İçin Türkiye-Irak İnşaat Forumu”

Başkent Bağdat’ta, düzenlenen “Irak’ın Yeniden İmarı İçin Türkiye-Irak İnşaat Forumu”na Irak Ticaret Bakanı Muhammed Haşim el-Ani ve Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız’ın yanı sıra Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ile Türk ve Iraklı müteahhitler de katıldı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 01:25

YORUM YAZ

  • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
    Ben bir Iraklı Türk Batandaşı olarak orada bir müşavirlik bir Türk firması olarak çalıştım Orada iş yapmak çok zor çünkü Devletin kurum ve kuruluşları Mekanizması kökten bozuk ,,Bakan kendisi ve tüm memurlar rüşvet almadan iş yapmazlar rüşvet almadan imza bile atmazlar bizler Irak hükümetinin Müşavirliğini yaptığımız halde devletten alacağımızı alamıyorduk ilaki bir kaç kuruş rüşvet vereceksin ancak yaptığının karşılığını alacaksın biz firma olarak mecburi olarak işi bırakıp döndük,, Bence Türkiye vulaşmasın ,,,Ama iş yapmak için Devletin bir türlü seçenekleri olabilir,,Ama kolunu kaptırmadan,,Vesselam..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019