Türkiye'nin tepkisinin ardından Kırgızistan Başmüftülüğü'nden ilginç açıklama!

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat’ın, katıldığı iftarı “Teröristlerle aynı masaya oturmam” diyerek terk etmesini değerlendiren Kırgızistan Başmüftülüğü Sözcüsü Maksat Atabayev, iftarda yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 00:06

Olayın, 8 May Çarşamba günü başkent Bişkek’teki Dasmiya restoranında meydana geldiğini belirten Atabayev, "Mukaddes Ramazan ayı vesilesiyle iftara 200 kişi davet ettik. Aralarında gençler ve büyükler, halkın farklı kesimlerini temsil eden insanlar vardı. Davet edilenler arasında Türkiye Büyükelçisi ve diyanet işleri danışmanı da vardı" ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Fırat’ın restorana gelişini gördüklerini dile getiren Atabayev, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kısa bir süre sonra çıktı. Memnun değildi. Biz şaşkınlık içindeydik, ne olduğunu anlamadık. Ne olduğunu öğrenmek için Başmüftülüğümüzün birkaç çalışanı ve Başmüftü Maksat Toktomuşev şahsen ona yaklaştı. Müftü sabır çağrısı yaptı ve onlar konuştu. Tüm sorunlar hemen orada giderildi, onlar birbirini anladı diyebilirim. Ancak Sayın Büyükelçi, iftara 2-3 dakika kalmasına rağmen etkinliğe kalmadı."

Akit, Bişkek Müftülüğü tarafından iftar programına katılan Büyükelçi Fırat'ın davete FETÖ'cü Orhan İnandı'nın da konuk edildiğini gördüğünü ve bu durum üzerine, “Teröristlerle aynı masaya oturmam” diyerek, iftarı terk ettiğini duyurmuştu.

Kaynak: Sputnik

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi'nden FETÖ elebaşını davet eden Bişkek Müftülüğü'ne sert tepki!

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 00:06

YORUM YAZ

 • kuntakintekuntakinte5 gün önce
  ABD kafanıza bombalar yağdırdığında geç kalmış olacaksınız baas size çok yakın yakında canlı ve cansız bombalar sizde de olacak merak etmeyin sonra kardeş Türkiye bize tecrubelerinizden bir kaşık koyun demeyin de gerçi vefalı Türk dayanamaz gelir
 • AhioğluAhioğlu5 gün önce
  kazma kırgızlar, 10 yıl sonra feto onlarında altını oyar. cocuklarını cemaate kaybettıkten sonra dönüşü yok. farkında degıl salaklar. bunu turkıyenın problemı sanıyorlar. halbukı bunlar yeterınce guclendıklerı her yerde alt oyma faalıyetlerını yapar. bunların dogası bu.
 • HorasanHorasan5 gün önce
  35 milyon dolara camiyi yapan müteahhit Fetocü çıkmasın. Bir de bundan ülkemize kazık atmasınlar. Her Cuma cami çıkışı imamlar para diye cemaati parçalıyor bu şekilde paralar fetöye gitmiş olabilir mi.
 • ZAFERZAFER5 gün önce
  Türkiye Büyükelçisi programdan ayrıldıktan sonra, Diyanet İşleri Danışmanı ne yapmıştır bunun da açıklanması için Diyanet İşleri Başkanlığı gereğini yapmalıdır.
 • mustafamustafa6 gün önce
  ALÇAKLAR BİRDE SANKİ FETÖNÜN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BİLMİYORMUŞ GİBİ AÇIKLAMA YAPMIŞ. SİZ NASIL MÜFTÜSÜNÜZ LAN. İŞTE YILLARCA KOMÜNİZM ETKİSİNDE KALMANIN ETKİLERİ BUNLAR. HEM İFTAR YEMEĞİ VERECEKSİN HEMDE TERÖRİSTLERİ DAVET EDECEKSİN. VARMI LAN BÖYLE BİR İFTAR. BU RESMEN MÜSLÜMANLARA TÜRKLERE KÜFRETMEKTİR. KIRKIZİSTAN İLE İŞLER TEKRAR KONTROL EDİLMELİ. ZATEN ADAMLAR TAM BİR ÇİN KAFASINDALAR. HERİFLER TÜRKLERDEN NEFRET EDİYORLAR. ARKADAŞIM ORDA ÇALIŞIYOR O ANLATIYOR. HAYATIMDA BU KADAR ALÇAK BİR MİLLET GÖRMEDİM DİYOR. HEM TÜRK OLACAKSIN HEMDE TÜRKLÜKTEN NEFRET EDCEKSİN. BUNLAR ÇİN İLE RUSYANIN ALTINA YATA YATA TÜRKLÜĞÜNÜ VE MÜSLÜMANLIĞINI KAYBETMİŞLER DEDİ.
 • YusufYusuf6 gün önce
  Bu haberi akit tv'de izlemistim buyukelcimize helal olsun. Ekmeksiz kirkizlar feto'nun yalakalari. En iyisi butun yardimlari keselim belki ozaman neyin ne oldugunu anlarlar hayinler.
 • MuhsinMuhsin6 gün önce
  Kaan alttan alta oymaya çalışma. Savunma sanayinin gelişimi için bazı yerlerde özelleştirme de yapılır hisse de verilir. Ortak da ettirilir.Ülkenin menfaatini ülkeyi yönetenler senden daha iyi bilir. Sen aileni yönet sana yeter. Etliye sütlüye karışma. . .
 • turkturk6 gün önce
  ;LANFETONUN MUSTUSU ANLAMAYACAKKADAR SABUNLUMUYDU I
 • Buluth151@yahoo.com [email protected] 6 gün önce
  Fetö cülerin en sinsi ve kuvvetli oldukları ülke. Eminim o müftüleride Fetö cüdür.
 • KaanKaan6 gün önce
  Buyuk elcimiz dogrusunu yapmistir. Fakat sen 50 milyon dolar icin Tank Palet fabrikasini 25 yilligina ozellestir, devlet sirlarini paylas, 35 milyon dolara Kirgizlara cami yap ve gardaslar oralari fetolarin karargahi yapsin. Yazik cok yazik
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir6 gün önce
  Helal olsun size sayın Büyük elçim çok iyi dikkat etmişsiniz eksik olmayın
 • UnalUnal6 gün önce
  Belkide fetoculeri Türkiyede FETULLAH guleni muhterem hocaefendi olarak hala anılıyor sanmislardir
 • HalitHalit6 gün önce
  Büyükelçi doğru olanı yapmış helal olsun siz düşünün ayıp ettiniz bari kıvırmayın
 • Yaşşaaa BÜYÜK ELÇİM YaşşaYaşşaaa BÜYÜK ELÇİM Yaşşa6 gün önce
  Arkandayız.
 • Cemşit Cemşit 6 gün önce
  Böyle açıklama yapılmasını isteyen ve yönlendiren de fetöcüler... diye düşünüyorum
 • daha erken, sallanın bakalımdaha erken, sallanın bakalım6 gün önce
  Bi gün başkanınızı alaşağı edip yerine geçerlerse anlarsınız o zaman ibiş herifler!
 • hilmi d.hilmi d.6 gün önce
  bosu bosuna 35 milyon dolar harcandi desane...
 • Teyyo Teyyo 6 gün önce
  Bu büyükelçi manas üniversitesinin içinde ki lisenin sapık Müdürünü kollayan Değilmi? Kırgız müftüsü nün iftara davet etmesi hata bence.
 • FecrFecr6 gün önce
  35 milyon dolara kırgızıstana camii yapıldığı bilgisini de öğrenmiş olduk burda millet aç siz camii derdindesiniz.Kardeşim ALLAH yeryüzünü insanlara mescid yapmış sizin işiniz gücünüz gösterişli gösterişli camii yapmak.
 • FerhatFerhat6 gün önce
  Terörislere kol kanat germek kardeşliğe yakışmaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019