• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'nin o adımı sonrası it gibi titremeye başladılar! Heh şöyle, yola gelin köftehorlar

Türkiye'nin, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğini veto edeceğini açıklamasının ardından İngiltere, savunma sanayi ürünleri konusunda Türkiye'ye uyguladığı ihracat kısıtlamalarını kaldırdı.

Yeniakit Publisher
2022-05-20 15:26:00 -
Türkiye'nin o adımı sonrası it gibi titremeye başladılar! Heh şöyle, yola gelin köftehorlar

Türkiye'nin, kendisine uygulanan ihracat kısıtlamaları ve terör örgütlerine destek gerekçesiyle İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğini veto edeceğini açıklamasının ardından İngiltere, savunma sanayi ürünleri konusunda Türkiye'ye uyguladığı ihracat kısıtlamalarını kaldırdı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İngiltere'nin savunma sanayi ürünleri konusunda Türkiye'ye uyguladığı ihracat kısıtlamalarını kaldırdığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan da "Bugün Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği konusunda Hollanda Başbakanı'yla geniş bir görüşme yaptım. Yarın da İngiltere ve Finlandiya ile görüşmelerimiz olacak" dedi.

Türkiye şart koşmuştu!

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurularının ardından Türkiye, kendisine uygulanan ihracat kısıtlamaları ve terör örgütlerine destek gerekçesiyle bu iki ülkenin adaylığını veto edeceğini açıklamıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı

Ulan ingiliz boşunamı kaldırdı kısıtlamaları,savua sanayi eğetimiz mmu için ingiltereye gitti, tabiki böyle büyük bir fırsatı ingiltere kaçırırmı, zaten bize uygulanan tüm kısıtlamarda aşağı yukarı ,çoğunu kendimiz daha kaliteli üretebiliyoruz , e tabiki İngilizler kendi çarklarını döndüre bilmek için tüm yasakları kaldırdım diyeçek tabi.

Neco

Kimse gaza gelnesin boşuna. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23