• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ‘Tüm hedefler vurulacak’ dedi! Rusya, Suriye kararını duyurdu

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu'nun "Türkiye (İdlib'de) tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak" açıklaması sonrası Rusya'dan da bir çıkış geldi. Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, Esed rejimine destek vermeye devam edeceklerini duyurdu.

Yeniakit Publisher
2020-02-19 22:52:00 - 2020-02-20 00:02:11
Türkiye ‘Tüm hedefler vurulacak’ dedi! Rusya, Suriye kararını duyurdu

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, BM Güvenlik Konseyi toplantısında ülkesinin Suriye hükümetine verdiği desteği kesmeyeceğini söyledi.

BMGK'da konuşan Nebenzya, "Uluslararası terörizme karşı meşru bir mücadele yürüten Suriye hükümetini desteklemeye devam edeceğiz" dedi. Nebenzya, "Kendi adımıza, Suriye’deki durumu normalleştirme çabalarına devam edeceğiz. Ülkeyi parçalara bölme girişimleri sırasında ağır hasar gören Suriye Arap Cumhuriyeti'nin çeşitli etno-mezhepsel grupları arasında tarihi bağlar kurmanın önemli olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

'Onlarca sivili öldürüp saldırılar dursun' dediler

Suriye'de binlerce sivilin ölümümüne sebep olan Rusya'dan ilginç bir çıkış geldi.

BM Temsilcisi Nebenzya, Rus ve Suriye güçlerine yönelik saldırılar devam ettiği sürece İdlib'deki ateşkesin sürdürülebilir olmayacağını öne sürerken, şu ifadeleri kullandı:

"İdlib'deki gruplar üzerinde etkisi olan herkese şu çağrıyı yapıyoruz: Sivillere yönelik saldırılar durdurulsun. Hmeymim'deki Rus hava üssüne yapılan drone saldırıları ve Suriye ordusuna karşı girişilen provokasyonlara son verilsin."

Türkiye'nin açıklaması

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, "Türkiye (İdlib'de) tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak. Askerimizi geri çekmeyeceğiz ve gözlem noktalarından geri çekilmeyeceğiz. Ay sonuna kadar mevcut pozisyonlarından çekilmesi gereken rejimdir" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bayrak

Bu Rus ayılarının Suriyede ne işi var. Hükümetimizden ricam masum siviller üzerine kim bomba yağdırırsa asla kim olduğuna bakmadan bu alçaklara dersini vermelidir. Hemde hiç gecikmeden. Bir müslüman olarak eğer iman ettik ise biz zaferden değil, seferden sorumluyuz. Zafer Allahından inşaAllah. Bu böyle biline.
 • Yanıtla

Lazkiye vurulmali

Rusya Lazkiye'de, Turkiye Lazikiye'ye vurup kontrol altina almali. Ruaya o zaman tipis tipis yola gelir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı