• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye oyunu bozdu, Avrupa ambargolarıyla kendi başına kaldı!

Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya sahip çıkan İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusunu veto etmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas, "Türkiye'nin tavrı bütün bu oyunu bozdu. Ekonomik olarak da Avrupa kendine koyduğu ambargolarla baş başa kaldı." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-06-22 18:14:00 -
Türkiye oyunu bozdu, Avrupa ambargolarıyla kendi başına kaldı!

Teröre ev sahipliği yapan İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusunu veto etmesiyle Türkiye'nin bütün oyunu bozduğunu belirten Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas, ekonomik olarak da Avrupa'nın kendine koyduğu ambargolarla baş başa kaldığını söyledi.

Mehmet Barlas'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Bu ayın sonunda İspanya'da yapılacak olan NATO zirvesinde Türkiye'nin merkezinde bulunacağı tartışmalar şimdiden ilgi çekmeye başladı. Bu tartışmanın başında Yunanistan'ın Türkiye hakkındaki iddiaları ve Türkiye'nin Yunanistan'a dönük cevapları geliyor.

Yunanistan'dan Türkiye'ye hava sahası ihlali iftirası

Yunanistan, Türkiye'nin hava sahasını sürekli ihlal ettiğini söyleyecek ve özellikle Dedeağaç üzerinde yapılan uçuşlara dikkati çekecek. Türkiye de adaların anlaşmalara aykırı biçimde silahlandırılmasını işleyecek.

Türkiye oyunu bozdu

Bu arada Türkiye'nin veto ettiği İsveç ve Finlandiya'nın durumu da NATO zirvesine konu olacak. Ukrayna'ya yaptıkları tüm yardımlara rağmen Rusya'yı durduramayan NATO ülkeleri, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılmasıyla birlikte, "Bakın ama NATO güçlendi" diye caka satacaklardı.

Türkiye'nin tavrı bütün bu oyunu bozdu. Ekonomik olarak da Avrupa kendine koyduğu ambargolarla baş başa kaldı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ersan

mejmet barlas ne iciyorsun bana da gonder ne olir

Altay tankı

Artık gavuradan motor bekleyipte ağlamayın.Motor yapmayı da beceriyoruz artık.Şu tank için de motor yapın ve ihracat işi başlasın bir an önce.Gavura güvenirsek çok bekleriz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23