• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Türkiye ile Yunanistan'a aynı mesafede misiniz?' sorusuna Almanya'dan dikkat çeken cevap

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Doğu Akdeniz'deki Türkiye-Yunanistan gerilimine ilişkin bölgede gerginliğin azaltılması gerektiğini söyledi. Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in iki tarafa da aynı mesafede olup olmadığına yönelik soruya ise dikkat çeken bir cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2020-08-14 17:14:00 -
'Türkiye ile Yunanistan'a aynı mesafede misiniz?' sorusuna Almanya'dan dikkat çeken cevap

Son günlerde Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de artan gerginlik Avrupa'yı da tedirgin etti. Almanya'da Doğu Akdeniz'deki gerilime ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, başkent Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'le görüştüğünü belirterek "Gerginliğin azaltılması ve daha fazla tırmandırılmasından kaçınılması önemlidir." dedi.

"Bunu burada sizin için değerlendirmek istemiyorum"

Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in iki tarafa da aynı mesafede olup olmadığına yönelik soruya net bir cevap vermekten kaçınarak "Bunu burada sizin için değerlendirmek istemiyorum. Şansölye ihtilafta olan iki tarafla da görüştü. İki tarafın ve tüm tarafların gerilimin artırılmasından kaçınması ve ihtilaflı konuların çözümünü doğrudan görüşmelerde ele almaları önemli. Bu çağrımız iki tarafa. Merkel’in dün yaptığı iki telefon görüşmesi de buna hizmet ediyor." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serhat

ya arkadaş boş boş haber yapıyorsunuz gündem rusyanın buldugu aşı olmalı vatandaş kırılıyor kan ağlıyor........... derhal aşı için sipariş verilmeli derhal.... bu halkı boş beleş gündemlerle oyalamayın.......... vatandaşın tahlil kuyruklarında anası dini imanı gevredi...........
 • Yanıtla

Hamit

Sen çağrını bize değil himayene almış oldugun şımarık çocuğuna yap
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23