• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türk vatandaşı kadın İtalya’da yaşadıklarını ağlayarak anlattı! Bizim yaptığımız hataları yapmayın

Çin'de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını büyüyor. İtalya'da bir türlü önüne geçilemeyen virüs ile ilgili Türk vatandaşı bir kadının sözleri olay oldu.

Yeniakit Publisher
2020-03-18 11:37:00 - 2020-03-18 11:47:09

İtalya'da yaşayan Merve Hasman Salvatori adlı kadın sosyal medyadan bir video yayınlayarak Corona Virüs yüzünden İtalya'da neler yaşadığını anlattı.

Merve Hasman, “Bizim yaptığımız hataları yapmayın. Lütfen evde kalın.” dedi.

İşte Merve Hasman’ın açıklamaları;

Dünyanın yaşadığı bu Corona Virüs kabusuyla ilgili eminim herkesin az çok bilgisi var… Ben İtalya’da yaşayan birisi olarak bir takım şeyleri biraz daha açıklığa kavuşturmak istedim, siz de bizim yaptığımız hataları yapmayın diye. İtalya’da ilk vakalar Lombardiya’da çıktığı zaman eğitime ara verildi ve okullar tatil edildi. Bir tatil olarak algılandığı için aileler çocuklarını alıp, sağa sola gittiler. Böylelikle virüs yayılmaya devam etti.

Bilmiyorum her şey ne kadar yansıyor Türkiye’de ama siz hiç hastanede tüplere bağlı insanları gördünüz mü, ya da 37 yaşında bir çocuğun oksijen tüpüyle "Ben 10 gündür cehennemi yaşıyorum. Bu normal grip gibi değil! 'en fazla hastalanırım. Grip gibi geçer, beni öldürmez' diye düşünmeyin" dediğini duydunuz mu? Bu iş gerçekten ciddi. Burada insan seçiyorlar. İnsan seçmek zorundalar çünkü hiçbir ülkenin hiçbir hastanesinin bütün ülkeyi hastaneye alacak kapasiteye sahip olduğunu düşünmüyorum. Kendinizi düşünmüyorsanız, diğerlerini düşünün ve bu insan seçimine sebep olmayın! Lütfen evde kalın!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osman

Süriye yılardır bir sürü müsluman çocuk oldu hiç sesiniz clkmadı şim di akıl mı veriyorsunuz 
 • Yanıtla

abdrhman

bu anlattıkları hep yalan yahudi oyunu. daha inandırıcı ve panik havası olsun diye algı yaratıyorlar. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı