• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump'tan itiraf gibi PKK açıklaması

Suriye ile ilgili yeni bir açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Birçok açıdan PKK, terör ve terör tehdidi bakımından muhtemelen DEAŞ'tan daha kötü" itirafında bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-10-16 20:27:00 - 2019-10-16 22:03:36
Trump'tan itiraf gibi PKK açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü PKK'ya ilişkin itiraf gibi bir açıklamada bulundu. Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile yaptığı ikili görüşmenin ardından Beyaz Saray'da ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Barış Pınarı Harekatı'nın başlatılmasının kendini şaşırtıp şaşırtmadığı sorusuna Trump, "(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'ın kararı beni şaşırtmadı. Uzun süredir bunu yapmak istiyordu, uzun süredir Suriye sınırına asker yığıyordu" yanıtını verdi.

"PKK melek değil"

Suriye'nin kuzeyindeki askerlerini çektiklerini anımsatan Trump, "(Türkiye ve YPG/PKK) uzun süredir savaşıyor. Suriye sınırında da savaşıyorlar. Burası Suriye sınırı. Ben de niye dostumuz olmayan bir ülkenin (Suriye) topraklarını koruduğumuzu soruyorum. Suriye'nin de Kürtlerle ilişkisi var ve onlar (YPG/PKK) melek değil" ifadesini kullandı.

Trump, ABD'nin DEAŞ ile de mücadele ettiğine değinerek, "Birçok açıdan PKK, terör ve terör tehdidi bakımından muhtemelen DEAŞ'tan daha kötü" değerlendirmesinde bulundu.

Trump'tan küstah tehdit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Suriye’nin kuzeydoğusuna harekat düzenlemesi için yeşil ışık vermediğini ifade eden Trump, "Pence ve Erdoğan görüşmesi başarılı geçmezse yaptırımların Türkiye’yi mahvedeceğini" söyledi.

Trump, "Suriye ve Türkiye’nin konu ile ilgili tartışacaklarını belki de kavga edeceklerini" ifade etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Akl

Senin sorunun değil beden ambargo koymaya karar veriyoney Amerika kariyer bitiyor Rusya Türkiye karşında ne oldu
 • Yanıtla

şlkj

lanet olsun sözde başkan kukla alçak trumpa sözde başkan gibi tek kişi yöneten var arka planda binlerce söyleyen lobiler var lanet olsun abd siyonistlere evanjelist protestan köpeklere işgalci köpeklere lanet olsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23