THY - İstanbul

Trump'ın açıklaması sonrası dolarda hareketlilik

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamaları sonrası dolar 6.40 seviyelerine yükseldi.

10 Ağustos 2018 Cuma 16:16
Trump'ın açıklaması sonrası dolarda hareketlilik

Bu sabah saatlerinde dolar 6,40 lirayı aşarak tarihi rekor kırmıştı. 09:35'te saatlerinde ise dolar yeniden 5,80'li seviyelere gerilemişti.

TRUMP'IN AÇIKLAMASI SONRASI YENİDEN HAREKETLENME

ABD Başkanı Trump 'ın Türkiye ile ilgili tweet atması sonrası dolar/TL  6.40 seviyesine yükseldi. Euro/TL de 7.31 seviyesine yükseldi.

Trump  tweetinde  "Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil."  dedi ve çelik vergisini yüzde 50'ye çıkaracaklarını duyurdu.

 

Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 16:16

YORUM YAZ

 • tuğrultuğrul7 gün önce
  Siyonist köpekleri ne yaparsanız yapın yıkılacaksınız. Yeryüzünde hiç bir imparatorluk baki kalmadı ki siz kalacaksınız. Devrilişinizin ayak sesleri bunlar, yuvarlanmanız çok acı olacak bre kafirler
 • misafirmisafir7 gün önce
  Döviz,isterse uzayın sonsuzluğuna dek yükselmeye devam etsin.,Birzamanlar ,Araplarınpetrol üretimini azaltıp,petrol fiatlarını yükselttiği zaman,sorumlu olduğu halde kendilerine sığınan Bosnalıları,sırpların katliamına bırakan gaddar hollandalıların ,bisikletle işe giderek karşı duruş sergileyen hollanda başbakanınından daha çok vatanına düşkün bu millet ,dolara bağımlı malı kullanmayarak,kendinin varlığını yok etmek isteyenleri ,kurtuluş savaşında kazma kürekle yok ettiği gibi,dyükseltilen dövize bağımlı malı kullanmayarak da yok eder.
 • Mesut SarpMesut Sarp7 gün önce
  Hah şimdi biriside toplantıda anayasa kitabını masaya fırlattımı olur sana dolar on lira...
 • RPRP6 gün önce
  ABD İLİŞKİYİ TAMAMEN KESİLMELİ AŞAMALI OLARAK RUSYADA YARDIM ALINMALI BU KONUDA
 • leventkleventk7 gün önce
  durum böyleolacaksa idi, neden adamlarla didişirsiniz ki
 • DizçökmeyenlerDizçökmeyenler7 gün önce
  Çıkartmazsan adam değilsin.
 • Ahmet Ahmet 7 gün önce
  TRUMP On numara adam ülkesini düşünüyor.
 • Ulu HakanUlu Hakan7 gün önce
  Ne halt ederseniz edin, ne soylerseniz soyleyin, ne menem olursaniz olun. Asla ve kata diz cokmiyecegiz. Dolarlari tuvalette kagit olarak kullanacagiz!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü