• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump kirli ittifakı duyurup skandal bir çıkış yaptı: Türkiye ile onlar savaşsın

ABD Başkanı Donald Trump, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal çıkışlarını sürdürüyor. Trump, yaptığı yeni açıklamayla Esed ile YPG arasındaki anlaşmayı resmen duyurdu.

2019-10-14 22:41:00 - 2019-10-15 00:04:22
Trump kirli ittifakı duyurup skandal bir çıkış yaptı: Türkiye ile onlar savaşsın

ABD Başkanı Donald Trump, "DAEŞ halifeliğinin yüzde yüzünü yendikten sonra askerlerimizin çoğunluğunu Suriye'den çıkardım. Bırakın Suriye ile Esad, YPG'yi korusun ve kendi toprakları için Türkiye ile savaşsın" açıklamasında bulundu.

Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fox News muhabiri Katie Pavlich'in DAEŞ konusunda Avrupa ülkelerinin bir anlaşma yapmadığını anımsatarak, "Şimdi Almanya Başbakanı Angela Merkel ortaya çıkıp, Türkiye'ye (operasyondan) vazgeçmesini söylüyor. Avrupalıların çok fazla sorumluluğu yok mu?" paylaşımına yer verdi.

Söz konusu paylaşım için Pavlich'e teşekkür eden Trump, "Tutukladığımız ve Avrupa ülkelerinden gelen DEAŞ mensuplarının, geldikleri yere geri dönmesini önerdim ama bu önerim birçok kez reddedildi. Belki de onlar (Avrupa) her zamanki gibi ABD'nin büyük maliyetlerin altına gireceğini düşündü" dedi.

Trump, şöyle devam etti:

"Generallerime dedim ki, neden düşmanımızın toprağını korumak adına Suriye ve Esad için savaşalım? Kürtleri korumak adına Suriye’ye yardım etmek isteyen biri varsa bana uyar; bu, Rusya, Çin ya da Napolyon Bonaparte olabilir. Umarım her şey iyi gider, biz 7 bin mil uzaktayız!"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatan Türkoğlu

Mal herif kafayımı yedin
 • Yanıtla

Türkiyeli

Yani demek istiyorsun ben Türkiye ye yardım etmeyeceğim.peki biz neden NATO dayız.turkiye Rusya ile savaşa girse ABD bize yardım etmeyecek mi.o zaman biz neden mutefikiz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23