Trump: ekonomileri çökmeye devam ediyor

ABD'nin İran ile müzakereye çabaladığıyla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtenDonald Trump,"İran hazır olduğunda bizi arayacak. Bu arada, ekonomileri çökmeye devam ediyor." dedi.

21 Mayıs 2019 Salı 07:18
Trump: ekonomileri çökmeye devam ediyor

ABD'nin, Basra Körfez´e savaş gemisi göndermesi sonrası iyice yükselen tansiyon, birkaç gün sonra karşılıklı açıklamalar ile düşmüştü ancak Trump´ın dünkü "İran savaşmak istiyorsa, bu İran'ın resmi sonu olur. ABD'yi bir daha asla tehdit etmeyin" mesajı sonrası tansiyon yeniden yükseldi.

"Ekonomileri çökmeye devam ediyor"

DHA'nın haberine göre ABD Başkanı Trump, İran´a yönelik sosyal medyada salvolarına bugün de devam etti. Trump, Twitter hesabından şu mesajı yayınladı: "Yalan haberler, hiçbir bilgileri olmadan, ABD´nin İran ile müzakere yapmaya çalıştığına dair tipik bir yanıltıcı açıklama yayınladı. Bu bir yanlış rapordur. İran hazır olduğunda bizi arayacak. Bu arada, ekonomileri çökmeye devam ediyor - İran halkı için çok üzücü!"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 07:16

YORUM YAZ

  • ......1 ay önce
    ABD, İran, İsrail kardeş ülkelerdir. Savaş falan çıkmaz. Hepsi manevra. İran bugün çıksa İsrail'e, Suud’a her türlü teminatı verse, "sana kesinlikle benden bir zarar gelmeyecek, İran İsrail için kesinlikle bir tehdit unsuru olmayacak" dese bunu uluslar arası güvenceye bağlasalar, yine olmaz, yine olmaz. Çünkü İsrail bir düşman gösterip silahlanacak, Ortadoğu'ya iyice yerleşecek. Bununla kalmayacak büyük İsrail'i kuracak. Şimdi İran samimi olsa ne İsrail'le ne de Suud hanedanına koz vermez. Ama değil işte. Göründüğü gibi değil işler. Haaaaaa, savaşa da bilirler. İran'lı üç beş bin kişi ölmüş, Suud'lu üç beş bin kişi ölmüş, elli yüz ABD askeri ölmüş umurlarında bile olmaz. Bilmem anlatabildim mi? Ama çark işler, plan devresini tamamlar. Onlar için önemli olanda odur zaten.Çarkları işlesin ne olursa olsun. İşte böyle dostlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019