• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Toplu taşımada her saat maske kavgası yaşanıyor

Türkiye’de genelinde HES kodu sorgulamasının ve negatif PCR testi sonucu istenmesi uygulamasına Sağlık Bakanlığı tarafından 3 Mart 2022 tarihi itibarıyla son verildi.

Yeniakit Publisher
2022-05-24 10:22:00 -
Toplu taşımada her saat maske kavgası yaşanıyor

 Resul Ekrem Şahan  Ankara 

İçişleri Bakanlığı da yayınladığı genelgeyle tüm sağlık kuruluşları, hastane gibi sosyal mesafenin sağlanamadığı kapalı yerler ile otobüs, minibüs, servis, tren, metro, vapur, uçak gibi her türlü toplu ulaşım araçlarında (şehirlerarası dahil) maske takma zorunluluğunun devam ettiğini duyurdu. Ancak birçok vatandaş bu duyurunun ardından toplu taşımada ısrarla maske kuralına uymamaya başladı.

Bu sebeple birçok kentte hemen hemen her saat başı tekme tokat maske kavgası yaşanmaya devam ediyor. Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Lütfi Tiyekli ise vaka sayılarının 3 gün bolunca binin altında çıkmasa bile bir açıklama yapılarak artık tartışmaların sonlandırılması çağrısı yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Bu durum eskişehir de aynı tramwaylarda dolmuşlar da maske takan yok ne güvenlikçi ler ne watman lar uyarmıyor. Sağlık bakanı tv den müjde diyor ama kendi toplu taşımada yasak deyip takibini yapmıyor. nolacak şimdi herkes kavga halinde. Sağlık bakanı değişmeli.

Yolcu

Her yer aynı kimse kurallara uymuyor buna hastanelerde dahil. Geçen gün hastanede cezaevi görevlisi gardiyan vardı resmi görevle gelinmiş beyefendide hava Bi milyon maske yok hareketler garip sanırsın süpermen kötü olansa ikaz eden yetkili güvenlikçi yok millet kendini ne sanıyor anlamak mümkün değil.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23