Toles Sınavının sonuçları açıklandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi ve Yabana Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu işbirliği ile yürütülen ve DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Hukuk İngilizcesi Becerileri Sınavı (TOLES) sertifika sınavının sonuçları açıklandı.

23 Eylül 2015 Çarşamba 09:03
Toles Sınavının sonuçları açıklandı

DAÜ, 2011 yılından itibaren TOLES resmi sınav merkezliği görevini yürütüyor. TOLES Sınav Koordinatörü Peril S. Emiroğluları, söz konusu sınavlara katılım sayısının her yıl arttığını ve başarı oranın da oldukça iyi olduğunu belirtti. TOLES derslerinin DAÜ Hukuk Fakültesinde seçmeli ders olarak verildiğine değinen Emiroğluları, çalışan avukatlara yönelik gelen talepler doğrultusunda gece kurslarının da açıldığını kaydetti.

Bu kursları almadan da hukuk İngilizcesinde kendini belli bir seviyeye getirmiş olan hukukçular yılda iki kez yapılan bu sınavlara katılabiliyor. Emiroğluları'nın verdiği bilgiye göre, 26 kişinin katıldığı söz konusu sınavda, İstanbul Barosu'ndan bir avukat, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden bir öğrenci, DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Mütercim Tercümanlık Bölümünden üç öğrenci ve DAÜ Hukuk Fakültesinden 21 öğrenci yarışmıştır. Sınav sonuçlarına göre, 100 puan üzerinden ilk dörde giren adayların isim ve aldıkları puanlar ise şöyle: Gizem Canalp (DAÜ Mütercim Tercümanlık Bölümü) - 90 Samet Gülaydin (Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi) - 88 Feza Kılgın (DAÜ Tercümanlık Bölümü) - 87 Yiğit Gökçehan Koçoğlu ( DAÜ Hukuk Fakültesi) - 81

egitimrehberi / 23 Eylül 2015

Günün Özeti

Günün Özeti