• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

The Times: DEAŞ’lıların çocuklarını ülkeye getirmek İngiltere’nin görevidir

Türkiye yakalanan terör örgütü DEAŞ’lıları kendi ülkelerine göndermeyi planlarken, Batı sorumluluk almamaya devam ediyor. Dünya Avrupalı DEAŞ’lıların durumunu tartışırken, İngiliz ‘The Times Gazetesi’nin yazarı Graeme Lamb, İngiltere vatandaşı olan DEAŞ militanlarının Suriye'de bulunan çocuklarının acil bir şekilde ülkeye geri getirilmesi gerektiğini yazdı.

Yeniakit Publisher
2019-11-06 17:45:00 - 2019-11-06 18:31:14
The Times: DEAŞ’lıların çocuklarını ülkeye getirmek İngiltere’nin görevidir

Terör örgütü DEAŞ'lı Avrupa vatandaşlarını ülkelerine geri almamakta ısrarlı. İngiltere’de DEAŞ'lıları ülkeye almamak için vatandaşlıktan çıkarma yolunu seçerken, İngiliz ‘The Times Gazetesi’nin yazarı Graeme Lamb, İngiltere vatandaşı olan DEAŞ militanlarının Suriye'de bulunan çocuklarının acil bir şekilde ülkeye geri getirilmesi gerektiğini yazdı.

The Times’ta yer alan makalede, “DEAŞ’ın askeri olarak çökmesiyle birlikte İngiltere, acil bir ahlaki ikilemle karşı karşıya kaldı ve bu ikilemi çözmek için pek bir zamanı da yok. DEAŞ’lı İngiliz annelerden doğan çocuklar, Suriye’nin kuzeydoğusunda mahsur kalmış durumda. Ülke olarak bu konuda kararlı davranmalı ve onları güvenli bir şekilde ülkeye getirmeliyiz” ifadeleri yer aldı.

60 çocuk

Hapishanelerde ve kamplarda tutulan DEAŞ ile bağlantılı binlerce sivilin olduğunun belirtildiği makalede, “Burada en az 60 İngiliz çocuk da var. Suriye’nin kuzeydoğusunda yaşanan olaylar hızla değişiyor. Eğer bu İngiliz çocuklar, Suriye rejiminin veya DEAŞ teröristlerinin eline düşerse kötü sonuçlar doğabilir. Bu çocukların Irak’a güvenli bir şekilde tahliye edilebilmesi için hala bazı koridorların açık olduğunu düşünüyorum. Eğer gazeteciler ve yardım çalışanları bu çocuklara ulaşabiliyorsa İngiliz hükümeti de onları ülkelerine geri getirebilir” denildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mete

Bençe Türkiye bu coçukları vermesin, anası babasını almayan çocugunuda alamaz demeli.
 • Yanıtla

Vatansever

Aklı selim Hükümet yetkilileri asla ama asla bu çocukları gavurun eline teslim etmemeli. Bunların amacı çocukları devşirmek. Devlet bu çocukları yetiştirip Türkiye ve İslam Toplumuna nefer etmelidir. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23