Tesettürlü hanımlar için saç bakım önerileri!

Gün boyu havasız kalan saçlarınızı canlı bir görünüme kazandırmanız için birbirinden harika 7 önerimiz var.

09 Temmuz 2019 Salı 17:30
Tesettürlü hanımlar için saç bakım önerileri!

Tesettürlü hanımların saçları gün boyu havasız kaldığı için özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Saçlar gün boyu hava almadığı için kepek ve matlaşma sorunu yaşar. İşte, bu sorundan kurtulmak için uygulayacağınız 7 yöntemi açıklıyoruz!

1. Nefes alsınlar

Tüm gün kapalı ve toplu olan saçlarınızı akşam evdeyken açabilirsiniz. Saç derinizin nefes alabilmesi için saçlarınızı en azından akşamları çok sıkı toplamamanız son derece önemli.

2. Saç kremi önemli

Saçlarınıza mutlaka her yıkamada saç kremi uygulayın. Bu saçlarınızın yumuşak olmasını sağlayacaktır.

3. Bakım şart

Haftada bir kez saçlarınıza hindistan yağı ile bakım yapabilirsiniz. Saçlarınızın tümünü uygulayacağınız hindistan cevizi yağını en az yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

4. Uyurken saçlarınızı sarın

Gün boyu az hava alan saçlarınızı gece uyurken korumanız son derece önemli. Gece ince bir fularla saçlarınızı sarıp uyursanız, muhtemel kırıklara karşı saçlarınızı korumuş olursunuz.

5. Saçlarınızı kurutun

Saçlarınız ıslakken toka takıp, başınızı kesinlikle kapatmayın. Saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutup öyle başınızı örtmeniz uygun olacaktır.

6. Saç toplama şekli önemli

Saçların her gün aynı şekilde toplanması, saç kırılmalarının en önemli sebebidir. Sağlıklı saçlar için saçlarınızı çok sıkmadan ve her gün farklı şekilde toplamanız son derece önemli.

7. Başörtüsü hijyeni

Başörtülerinizi yalnızca bir gün kullanın. Kepek sorunu yaşamamak için bu çok önemli bir noktadır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Temmuz 2019 Salı 17:30

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Temmuz 2019