• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ açıkladı: Rusya Libya'da Hafter'in yerine o ismi devreye sokuyor

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin yoğun saldırıları sonrası Batı kuklası darbeci Hafter'in sonu yaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Kremlin’e yakın Rus güvenlik şirketi Wagner'in Hafter'in yerine Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'yi piyasaya süreceği iddia edilmişti. Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, gündeme gelen iddiaları doğruladı.

Yeniakit Publisher
2020-05-15 21:51:00 -
Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ açıkladı: Rusya Libya'da Hafter'in yerine o ismi devreye sokuyor

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Libya'daki son gelişmelere ilişkin yaptığı değerlendirmede, Hafter'in yerine geçecek ismi açıkladı.

Coşkun Başbuğ, kişisel sosya medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Katil Hafterin son kullanma tarihinin dolmasına günler kaldı. Bu yaratıktan umudu kesen başta Rusya olmak üzere terör seviciler uzun süredir yakında çok konuşacağımız bir isimle temas halindeler. O isim Kaddafinin oğlu Seyfülislam Kaddafi Askeri olmadı birde siyasi deneyelim" dedi.

Wagner'in planları

Geçtiğimiz günlerde,  Kremlin’e yakın Rus güvenlik şirketi Wagner grubunun, Kaddafi’nin oğlu Kaddafi ile ülkenin başına yeniden geçmesi için görüştüğü ve Hafter’e siyasi danışmanlık yaptığı öne sürülmüştü.

Libya’daki çatışmalara, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter saflarında dahil olmasının ardından uluslararası alanda yeniden ilgi odağı haline gelen Kremlin’e yakın Rus güvenlik şirketi Wagner grubunun, Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi ile ülkenin başına yeniden geçmesi için görüştüğü ve Hafter’e siyasi danışmanlık yaptığı iddia edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gayret

Allahımıza devletimize liderimize milletimize güvenimiz tam. Bize Allah ve müminler yeter.
 • Yanıtla

Türkoğlu

Moskof heryerde karşımıza çıkıyor.ezeli düşmanımız
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23