• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Temel Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması! Bu kez tarih verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti ile ittifak yapacaklarına ilişkin çıkan iddialarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İttifak konusu ancak seçim sathı mahalline girildiği zaman konuşulacak bir konudur." dedi.

Yeniakit Publisher
2021-01-27 14:47:00 - 2021-01-27 16:39:56
Temel Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması! Bu kez tarih verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifak tartışmalarıyla ilgili, "İttifak konusu ancak seçim sathı mahalline girildiği zaman konuşulacak bir konudur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüş'ün önemli ismi Oğuzhan Asiltürk'e sürpriz ziyareti sonrası Cumhur ittifakına katılacağı iddiaları ortaya atılan Saadet Partisi'nin tavrı merak konusuydu. Tartışmalara için Karamollaoğlu yeni bir açıklama yaptı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Gerçek dostlar birbirinin hatasının üstünü örten değil, uyarıda bulunup hatırlatma yapanlardır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunan Karamollaoğlu, "Bu kadar farklılıkların olduğu bir ortamda, dostluklara daha çok ihtiyaç var ama unutulmamalıdır ki dost acı söyler. Sayın Erdoğan’a çağrım. Biz sizi incitmek için değil, yanlışların ortadan kalkması için acı söylüyoruz. Gerçek dostlar birbirinin hatasının üstünü örten değil, uyarıda bulunup hatırlatma yapanlardır. Çok açık bir şekilde söylemek istiyorum. İttifak konusu ancak seçim sathı mahalline girildiği zaman konuşulacak bir konudur. Saadet Partisi şahısları değil, ilkeleri konuşur. İttifak konusunda da zamanı geldiğinde bu ilkeler çerçevesinde karar veririz." dedi.

Oğuzhan Asiltürk, ittifak ve Erdoğan'ın ziyareti için ne dedi?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kudüs TV’de yayınlanan ‘Diyalog ve Uhuvvet’ adlı programda konuştu.

Oğuzhan Asiltürk, geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından evinde ziyaret edilmesini olumlu bir hareket olarak karşıladığını belirtip, "Türkiye ikiye ayrılmış. Yarısı yarısının hasmı gibi davranıyor. Kardeşim sizin fikriniz Türkiye’yi şöyle şöyle ölçüler içinde idare etmek diyebilirsiniz. Size inananlar sizinle beraber olsun. Ama inanmayanları aşırı derecede tenkit edemezsiniz." dedi.

Asiltürk, konuşmasının devamında, "Sayın cumhurbaşkanı devletin başkanıdır. Devletin başkanı bir nezaket gösterip benim ziyaretime gelmişse ben onun söylediklerinin dışında bir şey söylemem benim edep anlayışıma, saygı anlayışıma uygun olmaz. Onun için kimseye bir şey söylemedim." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

emrah demir

Seçimde %0.5 alabilecek misin acaba? Din düşmanları ile ittikfa yapmakta bir behis görmeyen bu adamın sonu siyasi partiler çöplüğüdür. Gerçekten haber değeri var mı, internet sitenizde yer almayı hak ediyor mu ayrı bir soru.
 • Yanıtla

Vejo

Buda kendini bir alt zannediyor cehapenin yedinci oku
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23