• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Telegram hesabı silme nasıl yapılır? Telegram hesabı tamamen silme

Telegram hesap silme, Telegram hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır, Telegram hesabı nasıl silinir? soruları WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi dayatmasından sonra Telegram hesabı açan ancak, Telegram hesabını silmek isteyenlerce merak ediliyor. Peki Telegram hesabımı kalıcı olarak nasıl silerim? İşte Telegram hesabı tamamen silme işlemi.

Yeniakit Publisher
2021-01-24 17:41:00 - 2021-01-24 17:43:14
Telegram hesabı silme nasıl yapılır? Telegram hesabı tamamen silme

WhatsApp'ın gizlilik ilkelerini değiştireceğini duyurmasının ardından çok fazla kullanıcı WhatsApp'ı silip Telegram indirdi. Telegram kullananlar bir zaman sonra Telegram hesabını silmek isterse hangi yolları izleyeceğini merak ediyor. Telegram hesabı silindiğinde hesabın kayıtlı olduğu gruplar silinir ve buradaki mesajlar da hesapla birlikte yok olur. Kullanıcının hesabına ilişkin herhangi bir veri ya da Telegram grupları kalmaz. Telegram hesap silme işlemi kısa sürede tamamlanır.

Telegram hesabı nasıl silinir?

Telegram hesabımı nasıl silerim? Bu süre, en az 1 ay olmak üzere 12 aya kadar ayarlanabiliyor. Bu ayara ulaşmak için uygulamada “Ayarlar” bölümüne girin. “Ayarlar” kısmından “Gizlilik ve Güvenlik” bölümü seçilir. Bu bölümde “Hesabımı Bu Kadar Uzaksam Sil” şeklinde bir bölüm yer almaktadır. Buradan istenilen silinme süresi seçebilirsiniz.

Telegram özellikleri neler?

Gizli sohbet imkanı sunar. Sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremez. Telefon numarası ile kayıt olunur. Ancak telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir. Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir. Telegram’da görüntülü ve sesli mesaj seçeceği vardır. Mesajın Telegram dahil, üçüncü taraflara iletilmesi engellidir. Kendini belirli bir süre sonra yok eden mesaj özelliği vardır. Bu mesajlar belirlenen sürenin bitiminde gönderici ve alıcı cihazlardan otomotik silinir. Son görülme özelliği kapatılabilir. Masaüstü uygulaması seçeneğiyle de kullanılabilir. Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderilir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23