Tekirdağ Çorlu'da tren kazasında devrilen vagonlar kaldırılıyor

Çorlu'da meydana gelen tren kazasının ardından Devlet Demiryolları ekipleri devrilen vagonların kaldırılması için çalışma başlattı.

13 Temmuz 2018 Cuma 18:17
Tekirdağ Çorlu'da tren kazasında devrilen vagonlar kaldırılıyor

Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, çalışmalar öncesi kazanın olduğu bölgedeki kataner hattını (trenlerin işletilebilmesi için gerekli olan elektrik sistemini) pasif hale getirdi.

Ardından, bölgeye demiryolu ile gönderilen vinçler çalışmaya başladı. İş makinelerinin de destek verdiği ve güçlükle sürdürülen çalışmalarda, bir vagon kaldırıldı.

Kaldırılan vagonun altından, vatandaşlara ait ayakkabı, terlik, giyim, yiyecek ile zarar görmüş cep telefonu çıktı.

Uzunköprü-Halkalı seferi nedeniyle ara verilen çalışmalara, yarın devam edilecek.

362 yolcu ve 6 personeliyle İstanbul-Kapıkule seferini yapan yolcu treninin Çorlu'da raydan çıkarak devrilmesi sonucu 24 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 18:17

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mart 2019