• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Tecavüzü örtmek isteyen Odatv'nin 'İmamoğlu'na suikast' haberine EGM'den yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi olacağına dair Odatv'den çıkan ve sol medyanın yaygara çıkararak gündemi değiştirme çabası sonuçsuz kaldı. CHP'deki tecavüz skandalını örtbas etmek isteyen CHP medyasına EGM'den yalanlama geldi.

Yeniakit Publisher
2020-12-02 02:34:00 - 2020-12-02 04:31:11
Tecavüzü örtmek isteyen Odatv'nin 'İmamoğlu'na suikast' haberine EGM'den yalanlama

Yeniakit.com.tr

CHP medyasının 'Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi' başlıklı haberiyle gündem değiştirme çabası kısa sürdü. İBB Başkanı İmamoğlu'na suikast olacağına dair Odatv'den çıkan habere EGM'den yalanlama geldi.

Odatv'den 'suikast girişimi' yalanı

Odatv, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bir suikast girişimi olacağını iddia etti ve bu haber de sol medyada köpürtülerek yayıldı. Ortada olmayan yalan belgelerle Türkiye gündemi değiştirilerek İmamoğlu'na suikast girişimi ve suikastçının yakalandığı iddiaları konuşuldu.

Odatv başta olmak üzere sol medyanın; CHP'de çıkan tecavüz skandalı ve CHP'li vekil Ali Mahir Başarır'ın TSK hakkında sarf ettiği 'satılık ordu' ifadelerinin üstünü örtbas etmek için gündem değiştirme çabası boşa çıktı. CHP medyasının 'İmamoğlu'na suikast girişimi' haberine Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) yalanlama geldi.

EGM'den yalanlama

Emniyet Genel Müdürlüğü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında çıkan suikast girişimi ve bir suikastçının yakalanmasına dair çıkan haberlerin söz konusu bile olmadığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bazı basın yayın organlarında yer alan "İmamoğlu’na yönelik suikast emri verilen DEAŞ militanları yakalandı" haberi ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

'Suikast veya suikastçı yakalandı haberi söz konusu değil'

EGM’den yapılan açıklamada, "Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon oluşturabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir. Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır. Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir. PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

CHP'de tecavüz skandalı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yakın arkadaşı olduğu öğrenilen CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz genç bir kıza tecavüz suçundan dolayı tutuklandı. Bu durum kamuoyunda büyük tepki topladı. 

Ardından CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır katıldığı televizyon programında TSK'nın Katar'a satıldığını söyleyerek Türk ordusu için küstahça ifadeler kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dost

Bu chpliler gittikce na..suzlasiyorlar lanet olsun böyle partiye sah..yetsizler partisi kendini insan Kategorien koyan bunlara oy vermez
 • Yanıtla

SUZAN

..AKLIM DA MANTIGIM DA DURDU. YEMİN EDERİM BIZANS ENTRİKALARI.İNANILIR GİBİ DEGIL,BEN BİLE INANACAKTIM.YALNIZ BENIM VATANDAŞ OLARAK ÇOK ZORUMA GIDEN BİR OLAY VAR.UĞUR DÜNDAR BİR ACIKLAMA YAPMIŞ.DEMİSKİ; "30 YILDIR POLIS TESKILATINA AIT BIR POLIS TARAFINDAN KORUNUYORUM.VE GEREKTIGINDE KORUMALARIM ARTIYOR." SEBEBİ DE YAPTIGI HABERLERDEN DOLAYI TERIR ORGUTLERI PESIBE DUSUYORMUS.ASLA INANMAM.KIMBILIR KIMLERI HABER EDIP CANINI YAKTI ZAMANINDA.DEVLETE BOYNUMUZ KILDAN INCE OL DESELER SIMDI OLURUM.ANCAK UGUR DUNDAR NELER TAPTI,SOYLEDI VENIM DEVLETIME,YONETIME,REISIME.NASIL UNUTULUR BUNLAR!!!SOK! MÜJDAT GEZEN OLAYININ YARADI DAHA KABUK BAGLAMADI,YA EVVELİ.SÖZCÜ DE YAZIYOR BU ADAM.NASIL OLUR DA VENIM DEVLETIM BU ADAMI KORUR.KIM BU YA MİT MI,BAKAN MI? KORUMAYA IHTIYACI OLAN COK INSAN VAR POLUS VERILMIYOR DA UGUR DUNDARA MI VERILDI.BUYUK HAYAL KIRIKLIGI BU BENIM ICIN.EMINIM OKUYAN PEK COK VATANSEVER INSAN DA BOYLE DUSUNECEKTIR.DEVLETIN MAAS VERDIGI POLISLER TARAFINDAN KORUNAN BU ADAM YILLARFIR DEVLETIMIN ALEYHINE DEGILMI???? CILDIR GELDİ,INANAMIYORUM???KAVULLENEMIYORUM BUNU.SAKUN SONRADAN HAYIR OYKE DEMEDIM DEMESIN.BUNU DESIFRE ETMESİ BİLE SIZE NANKORLUKTUR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23