• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan İsrail'e yaptırım çağrısı

İsrail'in Mescid-i Aksa baskını ve Filistinlilere yönelik saldırılarının insanlık suçu olduğunu belirten TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, katil devlete yaptırım uygulanmasını gerektiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-05-11 16:24:00 -
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan İsrail'e yaptırım çağrısı

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Filistin'e yönelik saldırıları nedeniyle İsrail'e uluslararası hukuk çerçevesinde yaptırım uygulanması gerektiğini belirtti.
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının insanlığa karşı suç olduğunu belirterek, artık İsrail'e, uluslararası hukuk çerçevesinde yaptırım uygulanması gerektiğini bildirdi.

Feyzioğlu'ndan İsrail'e kınama

Feyzioğlu, yazılı açıklamasında, İsrail'in, Mescid-i Aksa'da sivil halka karşı gerçekleştirdiği saldırıları en ağır şekilde kınadığını belirtti.

"İsrail'in bu saldırıları Birleşmiş Milletler'in Kudüs'e yönelik aldığı kararlara, Cenevre Sözleşmeleri'ne ve İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'ne aykırı olduğu gibi Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin Roma Statüsü uyarınca da insanlığa karşı suçtur." ifadelerini kullanan Feyzioğlu, İsrail'in işgal ettiği toprakları sahiplerine iade ederek suç işlemeye son vermesi gerektiğini kaydetti.

"İsrail'e yaptırım uygulama zamanıdır"

İsrail'in, dünyanın gözleri önünde, kadın, çocuk, genç, yaşlı, sivil demeden insanları öldürdüğünü belirten Metin Feyzioğlu, şunları kaydetti

"Devletler göstermelik kınamalarla katliama seyirci kalıyor. Artık uluslararası hukuk çerçevesinde yaptırım uygulama zamanıdır. Birleşmiş Milletlerin varlık sebebi, bu katliamları önlemektir. Başta kendilerine gelişmiş diyen devletler olmak üzere, tüm devletleri, bu zulme karşı masum insanların yanında olmaya, tüm toplumları da devletlerine harekete geçme konusunda çağrıda bulunmaya davet ediyoruz."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şüpeci

Katılıyorum sayın Feyzioğlu alkışlıyorum seni
 • Yanıtla

Merdo

Bence gece çıkıp konvoy yapıp yasağı delerek protesto edenler cihat etmeye gitsinler filistine. Herkes ne kadar da samimiyetsiz!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23