Seçim 2019 Sayfası

Tarlası olanlara müjde! Karar yakında alınacak

Borsa İstanbul yönetim kurulu başkanı Himmet Karadağ Orman Bakanlığı ile görüşme yapılacağını ve tarlaların borsaya kote edileceğini söyledi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 14:56
Tarlası olanlara müjde! Karar yakında alınacak

Tarlaların borsada alınıp satılabilmesi üzerine çalışmalar sürüyor.
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi üzerine çalışıyoruz." dedi.
Karadağ, Şubat ayında "Orman Bakanımızla bir toplantı yapacağız, 'tarlaları borsaya alabilir miyiz?' demişti.
O tariteki açıklamasında Karadağ, "Üç-beş dönüm tarlanın sahipliğini birkaç günde değiştirebilirsek, mülkiyet hakkını, çok iyi bir iş yapmışız diyoruz. Borsada bırakın ikinci el otomobil, araziyi, içindeki evi, arazisi ile otomobil fabrikasının mülkiyeti birkaç saniyede satılabilir." ifadelerini kullanmıştı.

DÜZENLEMELERDE SONA GELİNDİ

Ayrıca Karadağ, ödünç alınan hisseler üzerinden virman yoluyla yapılan işlemler konusunda yeni düzenlemelere de değinerek, "Düzenlemelerde sona geldik, bugün yarın belli olur." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi 14:56

YORUM YAZ

  • ZEKİ ŞEREMETZEKİ ŞEREMET1 yıl önce
    TARLALARLA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI İLGİLENİYOR

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019