Takozlar odası başkanının sicili bozuk! 350 bin TL'yi bakın nasıl cebe indirdi

Heykel dikerek ülke kalkındıracağını zanneden zihniyetin bayrak taşıyanı, Mimarlar Odası’nın Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin kaçak olduğunu iddia etmiş ve tuvalet taşına benzetmişti. Aynı zamanda Candan’ın bir belediyede ATM memuru olarak gösterildiği ve işe gitmeden 350 bin TL kazandığı ortaya çıkmıştı.

14 Mayıs 2019 Salı 13:25
Takozlar odası başkanının sicili bozuk! 350 bin TL'yi bakın nasıl cebe indirdi

 yeniakit.com.tr AK Parti hükümetinin attığı olumlu tüm adımlara karşı çıkan Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği’nin (TMMOB) Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Çankaya Belediyesi’nde ATM memuru olarak gösterilmiş, işe gitmeden maaş almıştı. Ankara’daki tüm faaliyetlere muhalif bir tutum takınan Candan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, “Kaçak Saray” demiş ve yukarıdan görüntüsünü alaturka tuvalet taşına benzeterek ufkunun necasetten ileri gidemediğini Türk kamuoyuna göstermişti.

Yalan söylemeyi adet edindi

Ülkenin gerçekten heykel dikerek gelişeceğini zanneden zihniyetin bayrak taşıyanlarından olan Tezcan Karakuş Candan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne karşı çıkmak için türlü yalanlar uydurmuştu. TMMOB Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde din adamlarına, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen iftar hakkında algı operasyonu yaparak 4.600 maliyetindeki masaya 240 bin lira demiş ve büyük bir yalana imza atmıştı.

Örgüt içeri Akit dışarı

Memlekete düşman, Mansur Yavaş'a dost!

“Kaçak Saray”

Candan, Mustafa Kemal’in şartlı bağışının ihlal edilerek inşa edildiğini iddia ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin hukuksuz yapıldığını iddia etmiş ve külliye için, “Kaçak Saray” tabirini kullanmıştı. Külliye’yi hazmedemeyen Candan; Gökçe Bolat ve Ali Hakkan ile birlikte aynı isimle kitap yayımlamıştı.

“Tuvalet taşı” rezaleti

TMMOB Ankara Şubesi Başkanı, külliyenin yukarıdan bakıldığı zaman alaturka tuvalet taşına benzediğini savunarak, zekasının ulaşabileceği seviyeyi gözler önüne sermişti.

Candan’ın bu benzetmesi, külliyede altın kaplamalı tuvalet olduğunu savunan Kılıçdaroğlu’na bir sanatçının verdiği, “Tuvalet üzerinden siyaset yapanların ufku necasetten ileri gidemez” sözünü getirmişti.

İşe gitmeden 350 bin TL kazandı

Tezan Karakuş Candan, CHP’li Çankaya Belediyesi’nde ATM memuru olarak gösterilmiş ve işe gitmeden 7 yılda yaklaşık 350 bin lira maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2019 Salı 13:34

YORUM YAZ

 • HikmetHikmet7 gün önce
  Görüntüsune bakarsan bir spastik ama konuşmaları tam bir provokator ajan
 • VatanseverVatansever7 gün önce
  Insanı kızdıran bu haberler değil böyle yada buna benzer veya farklı suçlar işlemiş kişilerin yargılanmaması,ceza almaması işte asıl mesele bu. Sandıkta oylar çalındı hırsızlarla ilgili hiçbir işlem yok. Imamoğlu ne kadar rahat, adamları hâlâ aktif yine çalacaklar nede olsa ortada cezada ceza alan da yok.Bu kafayla zor. O adamları atayanlar hala orda ne anladık bu işten. Parti içindeki hain yada ahmaklar da orda olacak. Bu kadar lakaytsızlığa rağmen Akparti İstanbul'u alırsa mucizedir,kurbanlar kesilmeli belediyeden indirimlerin,desteklerin ardı arkası kesilmemeli. En önemlisi İstanbul başkent yapılmalı. Yok eğer kaybederse ki oylar çalınsa bile hatta bunu açık ve delillerle ispatlasa bile söylecek o kadar okkalı bir söz lugatta yok.
 • YAŞARYAŞAR7 gün önce
  Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği’nin (TMMOB) Ankara Şube Başkanı olan bu şahıs mesleki olarak bir başarı abidesi olacak bir iş yapmış mı? her hangi bir proje sunabilmiş mi?Bunlar nasıl başkan oluyor, kimler bunların seçiyor. Mehmekette ne kadar TMMOB odası ve yönetimi varsa hepsin tek tek incelenmeli ve araştırılmalıdır. Eminin hepsi gayri müslim ve örgüt üyesi çıkacaktır.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu7 gün önce
  Mimarlar odası bir terör odasıdır ayni CHP gibi şimdi CHP bir partimi sizce olabilir ama bence bir parti değil kuruluşundan beri Avrupanın ve Emperyalıis güçlerin bir piyonudur onlara hizmet etmek için vardır kaç sağ parti yok olup gitti AK Partide yok olup gidecek neden çünkü Emperyalist güçler Türkiyeye dayattıkları kendi kurdukları Anayasa ve Avrupa kanunları dolayı yok olup gidecek ve vu kanunları AK Partinin içinde beyaz Türklerle dolu bunuda biliyorlar onun için Türkiyeyi koruyan kendi insanı değil Allah koruyor çünkü ALLAH biliyor bu Ülkede bir avuç İmanlı ve İslamiyeten önce Türklerin geninde Adalet ve merhamet birinsan olduğu için koruyor eğer ARAPLAR bir azıcık İmanlı olsaydı o zaman Türkler yok olup gitmişti Çi
 • Emine Altin Emine Altin 7 gün önce
  Zaten sahtekar hirsiz tayfasi bunlar vatanlarini uc kurus dunya menfatina satanlar
 • uyan tcuyan tc7 gün önce
  muhakkak hıristiyandır kökenine bakın yahudi çıkar. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.
 • MülayimMülayim7 gün önce
  böylelerinin ne mal oldukları zaten belli. peki yasal işlem başlatılmış mı? adli ve idari soruşturma yapılmış mı? Bence ondan haber verin. Özellikle belediyeler birilerinin semirme yeri onu herkes biliyor. NE ZAMANKİ ADALET İLE HÜKMEDİLİR O ZAMAN ADAM OLURUZ. YOKSA ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN DİYECEM AMA OLMAZ
 • Üç hilalÜç hilal7 gün önce
  Hırsız varrrrr
 • HIRSIZLAN TAMAHKAR ÇABUK ALAŞIR SONU CEHENEM HIRSIZLAN TAMAHKAR ÇABUK ALAŞIR SONU CEHENEM 7 gün önce
  EN İYİ BİLDİKLERİ ŞEY LAİKİZ AMA BATININ İŞEYARIYAN HİÇ BİR TEKNOLOJİSİ İNSANA FAYDALIOLAN HİÇBİR ŞEYİNİ TÜRKİYEDEGÖRMEK İSTEMİYEN İNSANBİLE DEMEYE DİLİM VARMIYO VE BUNLARA DESEK OLANLAR DEVLETİŞİİÇİN ATMADIĞINI TAKLAYOK BUNLARMI SİZİ İŞAŞ SAHİBİ YAPACAK

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019