Suudi Arabistan'dan vize fiyatlarında değişiklik!

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, 3 yıl içerisinde birden fazla kutsal topraklara seyahat etmek isteyenlerden alınan yaklaşık 3000 TL'lik vize ücretinin alınmamasına karar verirken ilk defa gidenlerden ise 450 TL alınacak.

13 Eylül 2019 Cuma 22:48
Suudi Arabistan'dan vize fiyatlarında değişiklik!

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, 2020'de umre dahil tüm ziyaretler için vize alan vatandaşlarla ilgili yeni karar aldı.

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı'nın aldığı karara göre daha önce 3 yıl içerisinde birden fazla kutsal topraklara seyahat etmek isteyenlerden alınan yaklaşık 3000 TL (2000 SAR) bundan sonra alınmayacak.

Ancak yeni umre döneminden başlayarak kutsal toprakları ziyaret edecek herkesten kişi başı yaklaşık 450 TL (300 SAR) ek vergi alınacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 22:48

YORUM YAZ

 • durmak yokdurmak yok4 gün önce
  Farz olmayan bir ibadeti yaparak Yemen'deki müslümanların kanlarının dökülmesine finansörlük yapmayın. Suudi alilesi ırkçıdır, amerikan uşağıdır.
 • Mustafa Mustafa 4 gün önce
  2006 da suuda diyanet le gittim 1800 dolara şimdi kac dolar. Suud 50 dolar zam yaptı mı diyanet 100 dolar yapıyor.
 • abdoabdo4 gün önce
  a. mı?b.mi?c.mi?
 • AsabiAsabi4 gün önce
  Sıra Türkiye ve diyanete. Hac ibadetini fahiş fiyatlarla adeta yasaklayan Türkiye ve diyanet derhal indirim yapmalı. Bu indirim en az 15000 TL olmalıdır. Yeter artık müslümanları soyduğunuz behey zalimler, Allah bunun hesabını sorumlulardan soracaktır, sizin yüzünüzden insanlar hac vazifesini yapamıyor. Sizleri Allaha havale ediyorum
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Müslümana vize uygulaması küfri bir uygulamadır (Allahın hükümleriyle hükmedilmediği için) keyfidir ki Allahın arzında adalet ile hükmeden din kardeşi olanların bunu yapmaya hakları yoktur imandan eder. Allah insanlara böyle bir hak vermemiştir Bu para hem haramdır hemde bu yapılan zulumdur ki bunun sonuçları çok büyüktür.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019