• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriye test sahası! Rusya, yeni silahlarının hepsini insanlar üzerinde denedi

Rus Svobodnaya gazetesi, Putin’in Suriye’yi yeni silahların geliştirilmesi için bir test sahası olarak kullandığını belirterek, “24 Haziran’da ilk kez gösterilen İskender füzeleri muhaliflere karşı kullanılıp, geliştirildi” dedi. Ayrıca 300’den fazla yeni silahın Suriye’de test edildiği ve 50 bin Rus subay ve generalinin de savaş tecrübesi edindiği ifade edildi.

Yeniakit Publisher
2020-07-11 10:04:00 -
Suriye test sahası! Rusya, yeni silahlarının hepsini insanlar üzerinde denedi

 Mehmet Aydın 

Suriye’ye Esed rejimini ayakta tutmak için giren Rusya, ülkeyi kendisi için bir test sahasına dönüştürdü...

Milliyetçi Rus gazetesi Svobodnaya Pressa, Putin yönetiminin son 5 yılda Suriye’yi nasıl kendi silah üssü olarak kullandığını yazdı. İlk defa 24 Haziran’daki Zafer Günü kutlamalarında gösterilen İskender füzelerinin Suriye’de gizlendiğini belirten gazete, “İskender füzeleri 2018’den beri Suriye’de test edilip geliştirilirken dünya 24 Haziran’daki kutlamalarda ilk defa gördü. İskender Füzeleri, Suriye’de muhalifler üzerinde defalarca denendi ve tüm eksikleri giderildi. Bunun gibi yüzlerce silah, Suriye’deki savaşta kullanıldı, geliştirildi. Suriye, Rus ordusu için gerçek manada bir test sahasına dönüştü. Silahlar bu sayede modernize edildi Putin yönetimi, batıyı uyutarak silah sistemleri konusunda büyük atılımlar yaptı. Batı ülkeleri bu becerideki silahlara 2025’ten önce ulaşamaz” ifadelerini kullandı.

Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun “Suriye’de 300’den fazla yeni silahın test edildiği, bunun yanı sıra 50 bin Rus subay ve generalinin da sahada savaş tecrübesi kazandığı” ifadelerine de yer veren Rus gazetesi, 5. nesil Su-57 savaş uçağı, T-14 Armata tankları, balistik İskender füzeleri ile Tornado-G ve Smerch çoklu fırlatma roket sistemler gibi yüzlerce silahın Suriye’de geliştirildiği bilgisine yer verdi.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TÜRKOĞLU

DÜZELTEYİM.MÜSLÜMANLAR ÜZERİNDE DENİYOR.
 • Yanıtla

Davudi

Bunlar şimdi müslümanları kobay gibi kullanıyor. Her etkinin elbette bir tepkisi olur, ama bazı sistemler kurmalı yay gibidir, etki gücünü üzerinde toplar, toplar sonra birden bire karşı tarafın üzerine boşaltı verir. Ve boşaltma süreci başladı, 200 senedir kafirlerin yaptığı zulümler hep biriktirildi biz Cenâb-ı الله ın izni ile 5 senede hepsini geri kazanacağız. Ama kafirler korkmasın biz onlar gibi zalim değiliz, hatta sevinsinler bile (halkları) çünkü müslümanın olduğu yerde adalet vardır, adalette güneş gibidir dokunduğu heryere sıcaklığını verir kimseden esirgemez. Zalimler korksun onlar elbet cezasını bulacaklar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı