• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Abde: "Türkiye ile aynı kaderi paylaştığımıza inanıyoruz"

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Enes Abde, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamasında, "Batı Esed'in zulmü karşısında aciz kaldı." diyerek dünya kamuoyuna şu mesajı verdi: "Türkiye halkı ve devletiyle aynı kaderi paylaştığımıza inandığımız için Barış Pınarı Harekatı’nda da birlikte hareket ediyoruz."

Yeniakit Publisher
2019-10-14 10:11:00 -
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Abde: "Türkiye ile aynı kaderi paylaştığımıza inanıyoruz"

 Taha Emre ÖZDEMİR  ANKARA 

"Barış Pınarı Harekatı Fırat’ın doğusunda ortaya çıkan kabul edilemez tablo nedeniyle bir zorunluluk halini almıştı." diyen Enes Abde"Zira Fırat’ın doğusu terörist grupların kontrolüne geçmişti ve daha fazla beklemeden müdahale edilmesi gerekiyordu." ifadelerini kullandı.

Batı'nın Esed zulmü karşısında aciz kaldığını belirten Başkan Abde şöyle konuştu:

"Elbette uluslararası toplumun, Fırat’ın doğusunda çok açık ve net olan tablo karşısında ciddi bir tavır takınmasını ve sorunların çözümü için harekete geçmesini istedik. Fakat uluslararası toplum en başından beri Esed rejiminin Suriye halkını katletmesi karşısında aciz kaldı. Suriye halkını katletmesini engelleyemedi, ona karşı kimyasal gaz kullandığında onu cezalandırmaktan da aciz kaldı."

'Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının devamı niteliğindedir'

"Gelinen noktada Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu, Suriye halkının başına musallat olan PKK-PYD teröristlerinden bölgeyi temizlemek için oradadır. Bu terör örgütleri bölge halkını evlerinden yurtlarından etmiş, malına mülküne el koymuş ve onların mallarıyla Suriye halkına ve Türk halkına silah doğrultmuştur. Bu harekat Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının devamı niteliğindedir. Biz bu harekatı mümkün olduğunca en kısa vakitte, en az kayıpla bitirme gayretindeyiz."

'Türk halkı ve devleti ile aynı kaderi paylaşıyoruz'

"Elbette bu harekatta hem bizim hem de Türk Silahlı Kuvvetleri'nden şehitler olmuştur, ruhları şad olsun. Suriye davasının başladığı ilk günden itibaren yanımızda duran Türkiye halkı ve devletiyle aynı kaderi paylaştığımıza aynı tehlikelerle yüzleştiğimize inandığımız için Barış Pınarı Hareketı’nda da birlikte hareket ediyoruz." 

"Bu hareket aynı zamanda Suriye’de terörü bitirme noktasında önemli bir adımdır. Güvenli bir bölge oluşturularak Suriye halkı evlerine dönecektir. Siyasi çözüm için de Suriye devletinin toprak bütünlüğü için de hayati öneme sahiptir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HALUNMANN

BATI DENILEN YALANCI HAINLER SURIYEDEKI SAVASTAN KAZANC SAGLIYOR ORADAKI MÜSLÜMANLAR ÖLMÜS BATININ UMURUNDA DEGIL BATI TERÖRISTLERI DESTEKLEYIP SURIYENIN PETROLÜNÜ TERÖRISTLERDEN BIRKAC TANE ESKI SILAH KARSILIGINDA COK UCUZA ALIYOR BATININ DERDI ISTILA VE SÖMÜRMEKTIR AMERIKAYA BAK ALMANYAYA BAK FRANSAYA BAK INGILTEREYE BAK HEPSI ISTILA VE MÜSLÜMANLARI SÖMÜREREK ZENGIN OLDULAR ÖRNEK SUUDI BAE MISIR VE BUNLARA KATILAN ARP ÜLKELERINI AFRIKA ÜLKELERINI HEM KULANIYOR BATI VE AMERIKA HEM SÖMÜRÜYOR HIRISTIYAN ÜLKELRINDE NEDEN SAVAS OLMUYOR HEP MÜSLÜMANLARDA KAN AKIYOR BIRCOK MÜSLÜMAN ÜLKELERDEKI BASTA OLAN SEREFSIZLERI AVRUPA VE AMERIKA SATIN ALIYOR BU HAINLER BU SÖMÜRÜCÜ ÜLKELERE CALISIYOR FAKIR FUKARA IZDIRAP CEKIYOR KIMIN UMURUNDA ÖRNEK SURIYE IRAK SOMALI LIBYA MAYMAR NEDEN HEP MÜSLÜMAN ÜLKELER NEDEN.
 • Yanıtla

Frrhat

Malesef bu millet ve bu Devlet sapıtmış. AB nin ve siyonizmin satanist norm ve ölcüleri ile evlatlarina zulm eden siyonizmin kurguladiği liberalizm merkezli devleti. Siyonist uşakları bu devleti ve milleti koruyan bu milletin erkek evlatlari degilmi. Niye o zaman velayer davalarinda ve boşanma davalarinda erkekleri aşağılık bir varlikmis gibi aile hayatini mahf ediyorsznuz. Bu yüzdende siyonist ve satanistlerin güdümü altindaki bir sisteme 1000 tane erkek evladim dahi olsa bu faizli, zinali, lgbt li, kadin ve yavşak larin hukuken üstün olduğu bir tağuti sistem icin evlatlarimi ne askere nede polise gönderirim. Uzun fetö alsin gay ve lezbiyenlerin ve kizinin yönettiği KADEM gibi derneklerde faliye5 gösteren feministleri cepheye ve insaa ettiği emevi sarayini korumak için görevlendirsin. Münafiklar memleketi satanist ve masonik bir kurum olan ab nin vilayeti yaptilar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı