• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Süresiz Nafakazedelerden CHP’li Taşcıer’e tepki

Yıllardır Türkiye’nin kanayan yarası olan, milyonlarca erkeğin haksız yere mağdur edildiği ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaadi olarak “1 hafta içinde nafakayı kaldıracağım” diyerek söz verdiği Süresiz Nafaka konusunda CHP’li Gamze Taşcıer skandal ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2022-01-07 09:56:00 -
Süresiz Nafakazedelerden CHP’li Taşcıer’e tepki

Resul Ekrem Şahan  Ankara

Sosyal medya hesabı üzerinden ‘Süresiz Nafaka diye bir şey yoktur’ diyerek 33 yıldır var olan sorunu inkâr eden Taşcıer’e Süresiz Nafaka mağdurları meydan okudu. CHP’li Gamze Taşcıer resmi sosyal medya hesabından süresiz nafakaya ilişkin yapmış olduğu bilgilendirmede yanlış ifadeler kullanması mağdurlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Nasıl bir mantık?

“Süresiz nafaka diye bir şey yoktur” diyen Taşçıer’e cevap veren Süresiz Nafaka Platformu Kurucu Başkanı İlhan Ergincan, şunları ifade etti: “Yalan söylüyor. Yoksula düşen taraf nafaka alır diye madde var. Taşçıer’in 1 gün evli kalıp uzun süre nafaka ödeyenlerin de olmadığını iddia etmesi de gerçeği yansıtmıyor. Bununla ilgili kendisine yüzlerce evrak sunabiliriz. Taşçıer ‘Nafakaya süre koymak şiddeti artırır’ ‘Tarafların kusuru birbirine üstün gelmiyorsa nafaka bağlanmaz’ gibi ifadeleri kullanması nasıl bir mantıktır.”

İlhan Engincan, Akit’e yaptığı açıklamada ise şunları dile getirdi:

“Evraklarıyla açıklayabiliriz”

“Ne zaman ki hükümet tarafından nafaka konusu gündeme getiriliyor. Feminist dernekler, mor çatı ve CHP’nin bazı milletvekilleri ortaya çıkarak, ‘süresiz nafaka yoktur’ algısı yapmaya başlıyorlar. Nafaka 1988 yılından beri vardır. TMK 175’inci maddesi değişmediği müddetçe de nafaka mağdur üretmeye devam edecek. Süresiz Nafaka bir yıl olmalıdır. Ondan sonrasında devlet fonlarla destek sağlayıp mağdur olan kadına yardımcı olmalıdır. Sayın milletvekilinin cesareti varsa canlı yayında karşımıza çıksın. Söyledikleri bütün ifadeleri ve iddialarını tek tek yalanlayacak bütün belgeler elimizde mevcut.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mahmut yılmaz

Allah cc. Bize emrettiği şekilde evliliğin veya boşanmanın hükmünü yerine getirmediğimiz müddetçe. Daha çok çareler ararız.

hadi ordan

ALLAHA İNANCINIZ YOKKİ NAFAKAYA OLSUN, NASIL YOK, BEN ÖDÜYORUM İŞTE, ÖMÜR BOYUDA ÖDEYECEĞİM DENİLİYOR. TEK UMUDUMUZ REİS, REİSSSS...ALLAH SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN, HADİ ŞU DİN DÜŞMANLARINA İNAT KALDIR ŞU NAFAKAYI ALLAH AŞKINA.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23